Hepsiburada İade ve Değişim Sorunu

mehmet3737

Hectopat
Merhabalar, aranıza yeni katıldım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Hepsiburada.com adlı alışveriş sitesinden ekran kartı aldım. MSI Nvidia GT1030 GDDR5 64BİT DX12 model, kredi kartına 5 taksit ile 524TL ödeme yapıldı. Link veriyorum: MSI NVIDIA GeForce GT 1030 2GB 64 Bit GDDR5 DX(12) PCI-E Fiyatı

Ürünü aynı gün kargo seçeneği ile aldım. 1 gün sonra ulaştı. Sabah 9.30 sularında gittim şubeden teslim aldım. Direkt şubede kutuyu açtım, bir sorun varsa iade ederim diye. Açar açmaz direkt bilgilere baktım ve bana gelen kart aynen şu şekilde; MSI Nvidia GT1030 SDDR4 64BİT DX12. Fark ettiyseniz, SDDR4 bellek. Özellikle GDDR5 olan modeli seçtim. Uzatmadan, kontrol sonrası hemen Hepsiburada.com müşteri hizmetlerini aradım. Farklı ürün geldiğini, değişim ya da iade olmasını talep ettim. Direkt gönderi kodu ile yolladım kargoyu ve aradan 3 gün geçti. İade ve değişim talebim uygun bulunmamış, red geldi. Tekrar aradım, anlattım. Çözüm süreci falan filan, oyalama laflar söyledi ve kapattı. Belli bir zaman geçti, ne arayan var ne de soran. Muhtemelen ilk gönderilen ürün geri gelecek. Ürünüm geldiğinde, faturam elimde Tüketici hakem heyetine başvurabilir miyim? İkincil olarak Bimer'e yazmayı düşünüyorum. Yardımcı olup, yol gösterirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır. Tekrar irtibata geçeceğim.Ürünü hiçbir şekilde açmadım bile nasıl geldiyse öyle yolladım. Peki başvuru sırasında ürünün bana gelmesini beklemeli miyim, yoksa fatura ibraz etmem yeterli mi?

Dilekçem ile birlikte e-Devlet üzerinden başvuru yapsam oluyor mu yoksa bizzat mı başvurmalıyım?

Arayıp konuşun belirttiğiniz şekilde ürünü yollayacaklarsa bekleyin. Aynısını tekrar size göndereceklerse beklemeyin.

E-Devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Fakat size çok uzak değilse kendiniz gidip dilekçe ile de yapabilirsiniz.

Arayıp konuşun belirttiğiniz şekilde ürünü yollayacaklarsa bekleyin. Aynısını tekrar size göndereceklerse beklemeyin.

E-Devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Fakat size çok uzak değilse kendiniz gidip dilekçe ile de yapabilirsiniz.
Tamamdır teşekkür ederim ilginiz ve yardımlarınız icin gelişmeleri tekrar yazacağım
Bugün tekrar görüştüm 3.defa kayıt oluşturdular yine bi çözüm yok ne ücret iadesi nede değişim hep aynı şeyleri anlatıyor kısa sürede irtibata geçilecek diye pazartesi tuketici hakem heyetine başvuracağım sadece elimde E-Fatura mevcut onunla birlikte yazılı başvuruda bulunmam yeterlimi ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı