Hepsiburada ile aramdaki alacak verecek mevzusu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. 2016 yılında Hepsiburada'dan aldığım SSD mi garantisinin bitmesine 10 gün kala garantiye yollamıştım. Servis garanti bitiş süresini bekleyip ertesi günü geri yollamış. :)

Faturada ki adresim eski adresim olduğu için evde bulunan şahıslar SSD'yi almış üzerinde garanti dışı vs. Yazdığı için çöpe atmışlar.

Burada ki suç hem serviste (garanti süresinin bitmesini bekleyip geri göndermeleri) hem de Hepsiburada'da (bana ürünü geri gönderdiklerine dair bilgi verseler kargoyu arayıp adresi güncelletebilirdim SSD'm çöpe gitmezdi.).

Şu an günümüze dönelim. 1 ay önce monitör satın aldım. 14 gün yasal süre içinde iade etmek istedim. Monitörü Hepsiburada'ya kargoladım. 10 gün sonra bana geri yolladılar bende iade almayacaklar sandım, birkaç gün sonra da mesaj attılar 4200 TL kartınıza iade edilecektir diye ortalama 1 hafta içinde paramı iade ettiler. Şu an hem monitör bende hem de ödediğim para bende.

2016 yılında ki 500 TL kurdan dolayı şu an 1200 TL civarı ediyor.

Sizde monitörü iade ederken 2016 yılında ki benim zararımı istemeli miyim veya nasıl bir yol izlemeliyim? Aklımda monitörün yanında gönderilen ekstra parçaları iade etmemek var onları 2. el olarak satsam herhalde ortalama 500 1000 arası eder ki satılacağını da sanmıyorum çok çok düşük bir ihtimal. Amacım zararımı az da olsa çıkarmak. Mesela 1200 TL veya kur hesaplamadan 500 TL mi iade ederlerse monitörü yollarım desem bir hakkım olur mu?

Ya da hiç böyle şeylere bulaşmayıp direkt monitörü yollasam mı? 5 yıldır her aklıma geldiğinde üzülüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şimdi anladığım kadarıyla size hem monitörü yollamışlar, hem de paranızı iade etmişler. Eğer öyleyse bence bir şey yapmayın. Yani sonuçta onların hatası, fark ettiklerinde (ki ederler mi bilmiyorum) konuşursunuz. Yani bilemiyorum, ilginç bir durum 😄

Hocam şimdi anladığım kadarıyla size hem monitörü yollamışlar, hem de paranızı iade etmişler. Eğer öyleyse bence bir şey yapmayın. Yani sonuçta onların hatası, fark ettiklerinde (ki ederler mi bilmiyorum) konuşursunuz. Yani bilemiyorum, ilginç bir durum 😄
Hocam aynen anladığın gibi oldu. Ama öyle de kul hakkına girer. Arada 3000 tl fark benim zararıma göre.

Hocam aynen anladığın gibi oldu. Ama öyle de kul hakkına girer. Arada 3000 tl fark benim zararıma göre.
Yani eğer hesabınızda bahsettiğiniz SSD'nin siparişi duruyorsa şansınızı deneyebilirsiniz belki ancak SSD'nin sorumluluğu onlardan çıkmış, pek bir şey yapmazlar gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı