Hepsiburada laptop iade olur mu?

Talisca06

Hectopat
Hepsiburada.com üzerinden emperor satıcısından laptop satın aldım. Kutuyu açarken de emniyet kilidi açıktı yani daha önce kutu açılmış. Video çektim kanıt var elimde. Sorun yok kullanırım dedim Windows kurdum PC'yi açtığım da 3 farklı yerde ışık sızması olduğunu gördüm. (Windows kurdum tekrar sildim FreeDOS şu an)ürünü kargocu getirdikten sonra 1 saat içinde resimlerini çektim iade talebi oluşturdum fotoları da kanıt olarak sundum. Sizce iadenin iptal olması için bir neden var mı? İade de sorun yaşar mıyım?

Bunlar ışık sızması. Kanıt olarak fotoğraf istedikleri için bunları gönderdim. Emniyet kilidi ise video olarak var.

Dosya Ekleri

• IMG-20221228-WA0008.jpeg
    IMG-20221228-WA0008.jpeg
    25,5 KB · Görüntüleme: 153
  • IMG-20221228-WA0006.jpeg
    IMG-20221228-WA0006.jpeg
    24,4 KB · Görüntüleme: 147
  • IMG-20221228-WA0004.jpeg
    IMG-20221228-WA0004.jpeg
    32,5 KB · Görüntüleme: 128
İade olur. Ayrıca zaten 1 Ocak 2024'e kadar 14 gün koşulsuz iade hakkınızda devam ediyor. 1 Ocak 2024'ten sonra karar yürürlüğe girecek.

Son düzenleme:
İnşallah bir kulp bulup iadeyi iptal etmezler.

Tek korkum Windows kurup sildim. İptal olmaz değil mi?​
Size teslim edilen ürünün başkaca herhangi bir kusurunun olup olmadığını teyit etmek için ürünü kısa sürede olsa deneyip test etmeniz gerekmekte olduğuna göre windows kurmanız son derece normal. Başka türlü ürünü nasıl test edebilirsiniz? Bu sebeple iade talebinizi reddetmeleri işi yokuşa sürme ve kötü niyet göstergesidir.​

size teslim edilen ürünün başkaca herhangi bir kusurunun olup olmadığını teyit etmek için ürünü kısa sürede olsa deneyip test etmeniz gerekmekte olduğuna göre Windows kurmanız son derece normal. Başka türlü ürünü nasıl test edebilirsiniz? Bu sebeple iade talebinizi reddetmeleri işi yokuşa sürme ve kötü niyet göstergesidir.​

O satıcı hakkında 2. el ürün satıyor diye yorum görmüştüm bir yerde ama bilgisayarı 2. el yollayacakları aklımın ucundan bile geçmedi.

Dün gece neyse dedim bu şekil kullanayım ileride garantiye yollarım dedim bir baktım ürün şarj almıyor :D welcome to Turkey.

Sorunum çözüldü ama nasıl. PC nin kutusunu açarken video çekmiştim emniyet (güvenlik) kilidi açıktı. 1 saat öncesine kadar iade almıyordu fakat videoyu satıcıya gönderince işler değişti. Alışveriş yapmış birisi olarak emperor ve miniode satıcısından kürdan bile almayn. Teşhir ürünü yolluyorlar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı