Hepsiburada Mağduriyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakma da Ali'den aldığım şey çizik geldi diye (kullanıma engel değildi), satıcıya durumu bildiğim gibi isterseniz para iadesi yapalım dediler. Para iadesi yerine yenisini yollarsanız daha iyi olur dedim, ertesi gün takip numarasını verdi adam. Aldığım ürün de ucuz değildi, 40$ fiyata sahipti.

Türkiye'de değişim için bile bin takla atacaksın ki adamlar kabul etsin.

Bunlar tamamen kişisel tecrübeler. Bu arkadaş satıcı firmayla konuşmuş. Hepsiburada şirketinin tek hatası adamın aramasına geri dönülmemesi. Olay satıcıda bitiyor. Bu şey gibi bir sorun. Ben bir ürün aldım hepsiburadadan, kargo şirketinin hatası yüzünden ürün kırık gelmiş bana, bende gidip HB şirketi suçludur diye ortalıkta bağırıyorum. Olay aynen buna benziyor. Suçlu HB fakat bu kadar tepki bana saçma geldi.

Satıcı Hepsiburada olduğu zaman kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. Olayın yayılmasına da gerek yok. Bu aynı güvenilir olmayan diye tabir ettiğimiz bir sitenin Hepsiburada üzerinden satış yapıp mağdur olmanıza eş değer.

Hepsiburada'dan alışveriş yaparken satıcıyı Hepsiburada olarak tercih ediyorum gerekirse biraz daha fazlasını bile ödemeyi göze alıyorum. En son alışverişim Gear Sport'du Hepsiburada 800'e bir başka satıcı 769'a satıyordu, aradaki farka kıydım Hepsiburada'dan aldım hepsiexpress için de 9 Lira verdim gece 02:00'de satın aldığım ürün 12:30'da elimdeydi.

Bunlar tamamen kişisel tecrübeler. Bu arkadaş satıcı firmayla konuşmuş. Hepsiburada şirketinin tek hatası adamın aramasına geri dönülmemesi. Olay satıcıda bitiyor. Bu şey gibi bir sorun. Ben bir ürün aldım hepsiburadadan, kargo şirketinin hatası yüzünden ürün kırık gelmiş bana, bende gidip HB şirketi suçludur diye ortalıkta bağırıyorum. Olay aynen buna benziyor. Suçlu HB fakat bu kadar tepki bana saçma geldi.

Aracılık ediyorsan sorumluluk da alacaksın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aracılık ediyorsan sorumluluk da alacaksın.
Benim anlamadığım çok savunduğun Aliexpress'de binlerce sahte ürün var, bunları alanların hepsinin mağduriyeti gideriliyor mu? Hiç sanmıyorum. Hepsiburada sen kabul etsen de etmesen de ülkenin en iyi satış platformu, mağduriyetler ne yazık ki olacaktır dünyadaki hiçbir marka kusursuz değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim anlamadığım çok savunduğun Aliexpress'de binlerce sahte ürün var, bunları alanların hepsinin mağduriyeti gideriliyor mu? Hiç sanmıyorum. Hepsiburada sen kabul etsen de etmesen de ülkenin en iyi satış platformu, mağduriyetler ne yazık ki olacaktır dünyadaki hiçbir marka kusursuz değil.

Sahte ürün hangileri 1-2 örnek link versene. Evet hepsinin maduriyeti girilmekte.
Daha önce alışveriş yaptın mı sen Hepsiburada'dan?

Çok yapmadım 10 belki 15 kez en fazla. Buna rağmen 2 tane üründe sıkıntı yaşadım, manyetik uçlu diye sipariş verdiğim tornavida düz çıktı bir de ayakkabı almıştım defolu çıktı.

Ayakkabıyı kargo ile yolladım ama 10₺'lik tornavida için hiç kargoya gidemem dedim. Mağazayı şikayet etmeme rağmen hala açık ve o ürün hala satışta.

Dalga mı geçiyorsun? Çin'den aldığın çoğu ürün yan sanayi.

Bazı arkadaşlar Aliexpress ile hepsiburadayı kıyaslama gafletinde bulunmuşlar. Kimse kusura bakmasın ancak Hepsiburada, Aliexpress'in yanından dahi geçemez.

Ürünün satıcısının hepsiburada ya da bir başkası olması önemli değil. Ben alışverişi hangi site üzerinden yapmışım? Hepsiburada. Hangi isme güvenerek adı sanı belli olmayan bir şirketin ürününü almışım? Hepsiburada.

Dolayısıyla benim muhattabım satıcı değil, hepsiburadanın yetkili isimleridir. Onlar ne yapıyorlar? Hiç birşey. Bu tarz durumlarda hiç bir sorumluluk almayacaksa ne zaman alacak? Ben niye bu adamları tercih ediyorum? Madem muhattabım satıcı, ha direk adamdan almışım ha hepsiburada üzerinden.

Beğenmediğiniz Aliexpressten ise yıllardır alışveriş yaparım bir kere dahi sorun yaşadığımı bilmem. Yaşadığım bütün problemlerde ya yenisi gönderilerek ya da para iadesi yaparak bütün sorunlarım en geç 1 hafta içerisinde çözülmüştür, ne bir kere elimde kırık/bozuk ürün kalmıştır ne de içeride param. Garanti kapsamında tamire ya da değişime yolladığım pahalı ürünleri saymıyorum bile. (Satıcı arıza olsa da, Aliexpress araya girerek problemi kendi eliyle çözmüştür. Yeter ki derdinizi doğru bir şekilde anlatmayı başarın.)

Aliexpress'in yönettiği satıcı sayısıyla hepsiburadanınkini kıyaslamaya gerek dahi görmüyorum arada yüzlerce, binlerce kat fark var.

Yaşananlar tam anlamıyla rezalettir ve hepsiburada adlı şirket bu durumda hiç bir aksiyon almayıp sadece satıcılardan elde ettiği gelirleri saymakla meşgul olup, müşterilere başının çaresine bakmasını söylemektedir.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı