Hepsiburada Mağduriyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Olay benim başıma gelmedi, problemi yaşayan kişi Fit Yemek kanalının sahibi Emre Bey. Yayılmasına destek verebilmek amacıyla sizlerle paylaşıyorum. Bazı Türk esnaflarının bu tarz hareketleri artık midemi bulandırır hale geldi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu izleyemiyorum. Ürünün satıcısı kimmiş?

Videoyu izleyemiyorum. Ürünün satıcısı kimmiş?

Ürünün satıcısının önemi var mı? Aliexpress'te hiç bir ürünün satıcısı Alibaba değil ama adamlar her sorununuza koşuyorlar. Sonra diyecekler ki neden yurt dışından alışveriş yapıyorsunuz...

Ürünün satıcısının önemi var mı? Aliexpress'te hiç bir ürünün satıcısı Alibaba değil ama adamlar her sorununuza koşuyorlar. Sonra diyecekler ki neden yurt dışından alışveriş yapıyorsunuz...
Aliexpress'ten o kadar çok mağduriyet yaşayan var ki saymakla bitmez.

• Beğen
İfadeler: otm
Hepsiburada harici satıcıdan alışveriş yapmıyorum. Söyleyecek misiniz? Yoksa izlemediniz mi?

Aliexpress'ten o kadar çok mağduriyet yaşayan var ki saymakla bitmez.

Kimmiş onlar? Öyle bir dünya yok, Aliexpress Jugment denilen bir sistem var. Alışveriş yapmadığınız yerler hakkında kulaktan duymalar ile yorum yapmayın.
Hepsiburada harici satıcıdan alışveriş yapmıyorum. Söyleyecek misiniz? Yoksa izlemediniz mi?

Aracılık yaptığı bir yer.

Aliexpress'i neden bu kadar çok savunup, hepsiburada şirketine bu kadar sövdüğünüzü anlamadım. Bunlar aracı firmalar. Satıcılar ürünlerini bu platformlar üzerinden satıyorlar. Geri iade sistemleri ve ödeme sorunları gibi sorunlar bu platformların suçu olabilir. İki firma da bu konularda o kadar da suçlu değil. Fakat sorumsuzlukları sebebiyle sorun yaşayan insanlar elbet var. Birini savunup diğerine gömmek çok saçma bence.

Edit: Olayın Hepsiburada ile alakası bile yok resmen. Satıcı firmayı gidip şikayet etmesi gerekir. Tamamen satıcı firmanın hatasıymış. Sizin hala neden hepsiburadayı suçladığınızı anlamıyorum. Gidip şikayet edilmesi gerekiyordu.

Son düzenleme:
Çok ilginç. 3 hafta önce işlemci soğutucusu almıştım , AM4 soketi yoktu içinde aradım müşteri hizmetlerini ücretsiz bir şekilde tam 2 adet yollamışlardı. Satıcının HB olması önemli bence.

• Beğen
İfadeler: otm
Kusura bakma da Ali'den aldığım şey çizik geldi diye (kullanıma engel değildi), satıcıya durumu bildiğim gibi isterseniz para iadesi yapalım dediler. Para iadesi yerine yenisini yollarsanız daha iyi olur dedim, ertesi gün takip numarasını verdi adam. Aldığım ürün de ucuz değildi, 40$ fiyata sahipti.

Türkiye'de değişim için bile bin takla atacaksın ki adamlar kabul etsin.

Burada yaşanan sorun satıcı "kaya elektronik" olduğu için yaşanıyor. Bu tarz pahalı ürün alırken satıcı "Hepsiburada" seçilmeli diye söylemekten yoruldum. Satıcı X firmaysa o kargolamayı X firma direk sizin adresinize yapar. Satıcı Hepsiburada olarak alırsanız ürün satıcıdan hepsiburadaya gelir burada kontrol edilir ve hepsiburada tarafından kargolanır. Hepsiburada sorar ürünü ben dururken kimden aldın diye sen X firmasından aldıysan iade alınır. Değişim sağlanmaz zaten siteden sipariş verirken bunu onaylıyorsunuz. Koşulsuz iade süresi dolmadan iade edilmeli yoksa ürün sizde kalır. Açtığınız dava ile kalırsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı