Hepsiburada Mağduriyeti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sahte ürün hangileri 1-2 örnek link versene. Evet hepsinin maduriyeti girilmekte.
Benden 1-2 örnek istiyorsan demek ki sen hayatında Aliexpress kullanmamışsın. :) Abartmakta, bir şeylere muhalefet olmak için tersini söylemekte forumda senin üstüne kimse yok. Neticede Rival 600'e çöp diyen kişisin senden beklenen bu. :)

Göz Ardı Et.

Benden 1-2 örnek istiyorsan demek ki sen hayatında Aliexpress kullanmamışsın. :) Abartmakta, bir şeylere muhalefet olmak için tersini söylemekte forumda senin üstüne kimse yok. Neticede Rival 600'e çöp diyen kişisin senden beklenen bu. :)

Göz Ardı Et.

Aynen aynen, boş yapmaya devam et. Senin yıllık harcamanı ben ayda Ali'ye bırakıyorum.

Doğru. Hiçbir şeyi kabul etmeyen, sadece kendi doğruları olan bir arkadaş kendisi.

Doğru. Hiçbir şeyi kabul etmeyen, sadece kendi doğruları olan bir arkadaş kendisi.
Tabii... Hayatında müşteri memnuniyeti namına bir şey görmemiş insanların bu tarz boş yapmaları normal.

Diğer arkadaşta çakma ürün vs. dedi bulamayınca boş yapıp gitti. Çakma ürünün zaten çakma olduğunu yazıyor adamlar, Ali bizim aracılarımız gibi değil. Çok sorunlu bir durumsa mağazayı bile kapatır.

@ForAnAngeL Öncelikle videoyu izleyebildin mi? Fikrimi peşinen belirteyim bu arada. Ortada aslında çakallık söz konusu. Sipariş verdikten sonra ürün fiyatı arttığı için satıcı bilinçli olarak farklı ürün gönderip alıcının ürünü iade etmesini ve siparişin iptal olmasını sağlamaya çalışıyor. Amacı yeni fiyattan ürünü satmak. Burada HB ancak dolaylı olarak suçlanabilir. Kendi sattıkları ürünlerde bir ürün değişimi süreçleri var mı bilmiyorum açıkçası ama aracılık yaptıkları firmalara ürün değişimi gibi bir şey yapılmıyor diye biliyorum. Sadece iade ve paranın geri ödenmesi süreci işletiliyor. Bana kalırsa HB'nin bunu satıcıya dayatabiliyor olması gerekiyor ama aralarında nasıl bir anlaşma var bilemiyoruz tabiki.

Ama arkadaşın ürünü aldığı firma kanunen suç işliyor. Sonuna kadar suçludur. Sözleşme ya da anlaşma yapıldığında taraflar anlaştıkları konuyu yerine getirmekle yükümlüdür. Borçlar hukukunda tam olarak "Basiretli tacir olmak" şeklinde geçer.

Aracılık ediyorsan sorumlulukta alacaksın.

Haklısınız zaten sorumluluk alması gerekir ama arkadaş HB ile konuşmamış ki. HB hatası geri dönmemek. Bu onların sorumsuzluğu. Bu sebeple eleştirme taraftarıyım. Geri iade konusunda yorum yapmak saçmalık.

Haklısınız zaten sorumluluk alması gerekir ama arkadaş HB ile konuşmamış ki. HB hatası geri dönmemek. Bu onların sorumsuzluğu. Bu sebeple eleştirme taraftarıyım. Geri iade konusunda yorum yapmak saçmalık.

Videoyu tekrar izle konuşmuş, hatta HB yetkilisi verdiği sözü de tutmamış.

Hepsiburada arkadaş ile 2 defa görüşmüş. İlkinde ya bugünün dolar kuru üzerinden iade yapılacağını ya da eksik ürünün de gönderileceğini söylemişken ikinci seferde ürünü gönderin ödediğinizi geri yatıralım demişler.

Doğru videoyu izlediğinize emin misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı