Hepsiburada Oyun İstasyonum Sony PS4 Sahte Ürün Satışı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

0zkandlg

Femtopat
Hepsiburada üzerinden satın aldığım Sony PS4 Slim 500 GB oyun konsolunu Oyun İstasyonum - Gültaç Çiçek Kaya adlı satıcıdan aldım ürünle ilgili yaşadığım mağduriyet şu şekildedir;

Tarafıma gönderilen ürün orijinal olmayan sahte joystick CUH-ZCT1E seri kodlu ürün geldi ve Sony yetkili servisine ürünü gösterdiğimde sahte olduğu beyan edildi. Kontrolcünün boya ile boyanmış ve boya hataları var ve ön ve arka tarafı boyama işlemi yapılarak sıfır havası verilmiş olduğu söylendi. Oyun konsolunun ise çizikleri mevcuttu ve cihazın üstünde ve içinde tozlar mevcut daha önceden açılıp kullanıldığını gördüm. Ürün yanında Garanti belgesi göndermemiştir. hepsiburada.com üzerinden talep ettiğim garanti belgem temin edilmedi Hepsiburada müşteri hizmetleri ise mevzuata aykırı bir şekilde fatura garanti yerine geçer diye geçiştirildim garanti belgesi mevzuatına göre cihazda garanti belgesi bulundurulması zorunlu olan cihazdır. Hepsiburada gibi büyük alışveriş platformlarında bu şekilde insanları aldatıcı şekilde satış yapan satıcılardan dolayı alışveriş deneyimim olumsuzlukla gerçekleşmektedir. İlgili tüm mercilere şikayetimi iletiyor olacağım. İlgili satıcya ürünü iade ettim fakat ürünü iade almamak için reddettiler.

Hepsiburada üzerinden veya başka platformlardan bu satıcıdan alışveriş yapacakların bu sorunları göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.19.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.19.jpeg
    118,2 KB · Görüntüleme: 163
  • WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20.jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20.jpeg
    260,7 KB · Görüntüleme: 143
  • WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20(1).jpeg
    WhatsApp Image 2021-09-14 at 11.45.20(1).jpeg
    97,5 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada üzerinden satın aldığım Sony PS4 Slim 500 GB oyun konsolunu Oyun İstasyonum - Gültaç Çiçek Kaya adlı satıcıdan aldım ürünle ilgili yaşadığım mağduriyet şu şekildedir;

Tarafıma gönderilen ürün orijinal olmayan sahte joystick CUH-ZCT1E seri kodlu ürün geldi ve Sony yetkili servisine ürünü gösterdiğimde sahte olduğu beyan edildi. Kontrolcünün boya ile boyanmış ve boya hataları var ve ön ve arka tarafı boyama işlemi yapılarak sıfır havası verilmiş olduğu söylendi. Oyun konsolunun ise çizikleri mevcuttu ve cihazın üstünde ve içinde tozlar mevcut daha önceden açılıp kullanıldığını gördüm. Ürün yanında Garanti belgesi göndermemiştir. hepsiburada.com üzerinden talep ettiğim garanti belgem temin edilmedi Hepsiburada müşteri hizmetleri ise mevzuata aykırı bir şekilde fatura garanti yerine geçer diye geçiştirildim garanti belgesi mevzuatına göre cihazda garanti belgesi bulundurulması zorunlu olan cihazdır. Hepsiburada gibi büyük alışveriş platformlarında bu şekilde insanları aldatıcı şekilde satış yapan satıcılardan dolayı alışveriş deneyimim olumsuzlukla gerçekleşmektedir. İlgili tüm mercilere şikayetimi iletiyor olacağım. İlgili satıcya ürünü iade ettim fakat ürünü iade almamak için reddettiler.

Hepsiburada üzerinden veya başka platformlardan bu satıcıdan alışveriş yapacakların bu sorunları göz önünde bulundurmasını tavsiye ederim.

Joystick bile sökülmüş. Yazıklar olsun böyle insanlara.

Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne gidebilirsiniz. Durumu anlatın.

Tüketici Hakları Hakem Heyeti'ne gidebilirsiniz. Durumu anlatın.
İlgili satıcıya iade talebinde bulundum ürünü gönderdim fakat ürünü iade almamak için iademi reddettiler. Ürün tarafıma gönderilirse belirttiğiniz gibi Tüketici Hakem Heyeti'ne de başvuruda bulunacağım. Ürünü satın aldığımdan 14 gün bile geçmedi henüz ürünü alınca sorunlu olduğunu görüp iade ettim hemen fakat henüz bir netice alamadım.

Hepsiburada üzerinden satın aldığım Sony PS4 Slim 500 GB oyun konsolunu oyun istasyonum - gültaç çiçek kaya adlı satıcıdan aldım ürünle ilgili yaşadığım mağduriyet şu şekildedir;

Tarafıma gönderilen ürün orijinal olmayan sahte joystick CUH-ZCT1e seri kodlu ürün geldi ve Sony yetkili servisine ürünü gösterdiğimde sahte olduğu beyan edildi. Kontrolcünün boya ile boyanmış ve boya hataları var ve ön ve arka tarafı boyama işlemi yapılarak sıfır havası verilmiş olduğu söylendi. Oyun konsolunun ise çizikleri mevcuttu ve cihazın üstünde ve içinde tozlar mevcut daha önceden açılıp kullanıldığını gördüm. Ürün yanında garanti belgesi göndermemiştir. hepsiburada.com üzerinden talep ettiğim garanti belgem temin edilmedi Hepsiburada müşteri hizmetleri ise mevzuata aykırı bir şekilde fatura garanti yerine geçer diye geçiştirildim garanti belgesi mevzuatına göre cihazda garanti belgesi bulundurulması zorunlu olan cihazdır. Hepsiburada gibi büyük alışveriş platformlarında bu şekilde insanları aldatıcı şekilde satış yapan satıcılardan dolayı alışveriş deneyimim olumsuzlukla gerçekleşmektedir. İlgili tüm mercilere şikayetimi iletiyor olacağım. İlgili satıcya ürünü iade ettim fakat ürünü iade almamak için reddettiler.

Ne ara para kazanmak için insanların emeklerini çalan bir millet haline geldik biz? Umarım sizi dolandıran kişi size yaptıklarının aynısını yaşar, ayrıca boş durmayın. CİMER dahil tüm mercilere rapor edin.

Konuyla ilgili mağduriyetim giderildi. Sorunla ilgili firma çok ilgilendiler. Yanlış ürün tarafıma gönderilmiş tarafıma. Garantili faturalı istediğim ürün gönderildi. Yanlış anlaşılma olması sebebiyle mağduriyet meydana gelmiş firma yetkilileri tarafıma ulaşmış olup sorun çözülmüştür. İstediğim şekilde ürün gönderildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı