Hepsiburada İade rezilliği

Gayet haklısınız. Herkes aynı şeyi söylüyor. Yapamayacağınız olayın reklamını yapmayın. Yalan söyledikleri halde ceza yemiyorlar. 14 gün cayma hakkı her koşulda var ama ben buna olabildiğince karşı çıkarım arkadaş! diyorlar. Medeniyet bu topraklara gelmediği sürece, her zaman güçlü olan haklı kalacaktır.

Eğer üründe belli bir sorun cidden var ise, alırsın bu iade edilen ürünü teşhir olarak veya 2.el olarak biraz daha ucuza satarsın. Ama öyle bir dünya yok tabii. Bu şirketlerin sahipleri, daha çok son model araba, daha çok şatafat, daha çok milyoner olmaları gerekli.

Firmaların bu kadar rahat davranmalarının sebebi ise, denetleme yok. Herkes istediği gibi at koşturuyor. Virüsten öncede böyleydi. Yeni olan bir durum değil.

Firmayı savunan kişiler ise, daha henüz kendileri böyle bir olayla karşılaşmadıkça savunacaktır. Çünkü karşı fikir üretmek, beyinde her zaman ego ihtiyacını besler. Psikolojik bir şey.

Hocam benim anlamadığım , firmanın zihniyeti , daha önceki mesajlarda da yazdım ben çok yerden ürün sipariş ettim , hep sorunsuz iade kullandım ve sorunsuz hesabıma yattı param , Şimdi ben bu firmayı neden bir daha kullanayım ? , derim ki 100 lira fazla olsun kafam rahat olsun gider başka siteden alırım , en son bimeks ile böyle anlamsız bir durum yaşamıştım , stokta olmayan ürünü sattılar sonra iademide hiç yapmadılar , 7-8 ay iade için uğraştım netice yok , ahım tutmuş olmalı ki pes ettikten bir kaç ay sonra battılar :D , İnşallah alıcam iademi bu sefer , ve kasa toplama kararı almıştım tüm malzemeleride hepsiburada üzerinden seçmiştim , şimdi hepsini teker teker başka sitelerden alıyorum , 1 kişinin protestosundan nolucak ki diyeceksiniz , e elimden gelen bu , Kumsala vurmuş deniz yıldızlarını atan misali

Ha bu arada ürünü teşir ürünü olarak satsa bile firma kar eder çünkü ben 3500 liraya almışım şuan sıfır fiyatı 5000 olmuş teşir sat 4500-4000 ne yine karda komik ama gerçek
Ürünün 2. Ele düştüğü kısmında haklılar. Belirttiğim gibi firmanın yaptığı her şey normal. Üründe sorun yani arıza olmamış olsaydı evet haklıydın fakat üründe arıza olduğundan şu an bu dediklerin biraz karalama gibi geliyor bana. Netice itibariyle ortada bozuk bir ürün var ve firma şu an oyunu kurallarına göre oynuyor. Siz ürünü iade hakkıyla iade ettiğinizde o ürün bir başkasına satılabilir olmalı çünkü satılacak ama ürün bozuksa bu mümkün olmuyor.

Bana laf çarpıtmışsın. Fikrine karşı saygım olduğunu söylemek isterdim fakat yazdığın uzun bir boş mesajdan farklı değil. Başıma geldi. Bozuk bir ürün bana da geldi fakat okuma alışkanlığın belki de olmadığından benim de iadede olan bozuk bir ürünüm olduğunu okumamışsın tabii. Her neyse zamanımı daha fazla israf edemeyeceğim.

Msı ve yurtdışındaki tüm firmalar neden bu durumun tam tersi hareket ediyor ? yurtdışı dell markası dahil , MSI dan bir bilgisayar al 10 gün kullan , git hacı bu hoşuma gitmedi de saniyesinde iade alıyorsun , işte tüketicinin haklı olduğu ve olması gereken durum bu , koşulsuz iade de budur zaten

Son düzenleme:
Hocam benim anlamadığım , firmanın zihniyeti , daha önceki mesajlarda da yazdım ben çok yerden ürün sipariş ettim , hep sorunsuz iade kullandım ve sorunsuz hesabıma yattı param , Şimdi ben bu firmayı neden bir daha kullanayım ? , derim ki 100 lira fazla olsun kafam rahat olsun gider başka siteden alırım , en son bimeks ile böyle anlamsız bir durum yaşamıştım , stokta olmayan ürünü sattılar sonra iademide hiç yapmadılar , 7-8 ay iade için uğraştım netice yok , ahım tutmuş olmalı ki pes ettikten bir kaç ay sonra battılar :D , İnşallah alıcam iademi bu sefer , ve kasa toplama kararı almıştım tüm malzemeleride hepsiburada üzerinden seçmiştim , şimdi hepsini teker teker başka sitelerden alıyorum , 1 kişinin protestosundan nolucak ki diyeceksiniz , e elimden gelen bu , Kumsala vurmuş deniz yıldızlarını atan misali

Ha bu arada ürünü teşir ürünü olarak satsa bile firma kar eder çünkü ben 3500 liraya almışım şuan sıfır fiyatı 5000 olmuş teşir sat 4500-4000 ne yine karda komik ama gerçek

Msı ve yurtdışındaki tüm firmalar neden bu durumun tam tersi hareket ediyor ? yurtdışı dell markası dahil , MSI dan bir bilgisayar al 10 gün kullan , git hacı bu hoşuma gitmedi de saniyesinde iade alıyorsun , işte tüketicinin haklı olduğu ve olması gereken durum bu , koşulsuz iade de budur zaten
Tamam aynısı burada da geçerli. MSI'a ya ben bu ürünü kullandım ama bu ürün bozuk dediğinde yapacağı şey servise gönderip senin bozup bozmadığını inceletmek. MSI'da da başıma böyle bir olay geldi yapılan şey buydu. Doğru olan da bu. Böyle olmazsa herkes aldığı ürünü bozup sonra iade etmek istiyorum der. Ee sonrası? Ürün bozuk ee ne olacak? Bence biraz düşünerek devamının iflas olduğunu ve bu şekilde ticaret olmayacağını görebilirsin :). Anlamadığınız nokta ürünün bozuk olduğu kısmı. Bozuk olmasa iade hakkımı kullanacağım diyerek iade edebiliyorsunuz. Ürün bozulduysa veya bozuk geldiyse, servise gönderilmesi gerekiyor. Mantıklı olan da bu zaten. Marka savunmuyorum olması gerektiği gibi olduğunu savunuyorum :).

Tamam aynısı burada da geçerli. MSI'a ya ben bu ürünü kullandım ama bu ürün bozuk dediğinde yapacağı şey servise gönderip senin bozup bozmadığını inceletmek. MSI'da da başıma böyle bir olay geldi yapılan şey buydu. Doğru olan da bu. Böyle olmazsa herkes aldığı ürünü bozup sonra iade etmek istiyorum der. Ee sonrası? Ürün bozuk ee ne olacak? Bence biraz düşünerek devamının iflas olduğunu ve bu şekilde ticaret olmayacağını görebilirsin :). Anlamadığınız nokta ürünün bozuk olduğu kısmı. Bozuk olmasa iade hakkımı kullanacağım diyerek iade edebiliyorsunuz. Ürün bozulduysa veya bozuk geldiyse, servise gönderilmesi gerekiyor. Mantıklı olan da bu zaten. Marka savunmuyorum olması gerektiği gibi olduğunu savunuyorum :).

Neyse hocam velhasıl kelam, malum süreç ( covid-19) bık bık bık gibi durumları es geçersek, firmayı yani müşteri hizmetlerini bezdirir iseniz size cumartesi günü iade yapıyorlar, yani bizim ülkede iş anca karşı tarafın üzerine gittiğin sürece yapılıyor, bu ülkede işler böyle yürüyor, demek ki karşı tarafı bu bık bık bık durumları bahane etmeden de iş yapılabiliyormuş, sorunum şimdik çözülmüştür fakat pazartesi tüketici hakem heyetine gidicem, bu mağduriyetin bir karşılığı vardır belki

Sizin anlamadığınız nokta ise şu ki hem teknik servis için hemde satıcı firma için o sıcaklık değerleri normal firma boşta çalışan 65-70 derece çalışan bir işlemci sıcaklığını normal kabul ediyor, birçok kişi iade alamamış durumda, benim şansım ise test sırasında sıcaklıktan hdd yi yakmış olmaları çünkü hddyi yakmadan önce iadem red edilmişti teknik servis tarafından., yani ortada bir bozuk ürün yok, firmaya göre o zaman beni ilgilendiren bir durumda yok, 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkım varsa kullanırım, artık şu deniz Baykal muhalifliğini bırak hocam sıktı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı