Hepsiburada sahte mouse rezilliği

Mr. Khuf

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta bahsettiğim gibi Hepsiburada.com'dan "mlsstore" isimli satıcıdan sözde "Logitech G102" mouse satın aldım. Ürün geldiği gibi kutusunun solgunluğundan bir şeylerin yanlış olduğunu anlamıştım. Bilgisayara taktım G HUB yazılımı fareyi algılamadı. Farenin arkasındaki QR kodu okutunca saçma sapan bir siteye attı. Hemen iade talebi oluşturdum. Satıcı iadeyi kabul eder mi sizce? Daha önce başına böyle bir iş gelen var mı?

Başlıkta bahsettiğim gibi Hepsiburada.com'dan "mlsstore" isimli satıcıdan sözde "Logitech G102" mouse satın aldım. Ürün geldiği gibi kutusunun solgunluğundan bir şeylerin yanlış olduğunu anlamıştım. Bilgisayara taktım G HUB yazılımı fareyi algılamadı. Farenin arkasındaki QR kodu okutunca saçma sapan bir siteye attı. Hemen iade talebi oluşturdum. Satıcı iadeyi kabul eder mi sizce? Daha önce başına böyle bir iş gelen var mı?
Video ile tekrar yap işlemleri. Hepsiburada iade konusunda çok zorluk çıkarmaz.

Farenin fotoğrafını atar mısın? G102-203 iyi bir model değil önermiyoruz zaten. Buna rağmen almak isteyenler o satıcının nasıl bir ürün yolladığını fotoğraf paylaşırsanız görmüş olurlar ve oradan almazlar.

Hepsiburada en fazla iade talebini oluşturur ve seni satıcıyla başbaşa bırakır. Satıcı reddederse baya uğraşacaksın.

Geçen yıl İzoly ve ENC bilgisayar isimli satıcılar yüzlerce, belki binlerce sahte SSD sattılar. Müşteri hizmetlerini uyardım ama umursamadılar. Aylarca milleti göz göre göre dolandırdılar. Umarım senin satıcı zorluk çıkarmaz. Böyle durumlarda markaların kendileri de pek yardımcı olmaz.

Farenin fotoğrafını atar mısın? G102-203 iyi bir model değil önermiyoruz zaten. Buna rağmen almak isteyenler o satıcının nasıl bir ürün yolladığını fotoğraf paylaşırsanız görmüş olurlar ve oradan almazlar.

Hocam mouse dış görünüş olarak birebir aynı fakat kutusundan sadece Çince yazılı bir kağıt çıktı. Logitech stickeri çıkmadı. Farenin arkasındaki QR kodu okutunca terkclothing.com diye bir siteye atıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20231214_204516.jpg
    IMG_20231214_204516.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 45
  • IMG_20231214_212639.jpg
    IMG_20231214_212639.jpg
    113,6 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı