Hepsiburada servise giden ürünümü geri vermiyor

Godzilla21

Centipat
Herkese merhabalar başlıkta yazdığım gibi Hepsiburada'ya 8 Mayıs'ta RX570 4 GB ekran kartı için iade açıp 11 Mayıs'ta Aras Kargo ile ürünü yolladım. Ürünü 20 günlük servis süresinin son gününde tamir edip yolladılar. Aradan 1 hafta geçti ürün hala ortalıkta yok bende Aras Kargo'yu arayıp ürünümü sordum sabiha gökçen şubemizde bekliyor dediler. Adres yetersizmiş, dedim Giresun'a gelecek ürün diye biz getiremeyiz Hepsiburada yetersiz adres verdi dediler. Bende sinirlendim biraz sonra Hepsiburada ürün geri gelsin yollarız dediler bende 3 gün bekledim ama bu seferde WhatsApp temsilcisi ürünü sorunca ürün hala tamir oluyor dedi nasıl dedim hani yollamıştınız ah pardon yanlış bilgi verdim ürün size geliyor dedi bir şüphelendim acaba beni mi kandırıyorlar diye. Bugün 26 Haziran artık neredeyse 50 gün olacak 50 gündür ekran kartı bekliyorum. Sonra bana kayıt açtırdılar 3 günde döneriz deyip 6 gündür kazık gibi beklettiler ürünü bana yollayın tamir olmasın dedim aktif kaydınızdan döneriz dediler ben dedim dönüş yok kimi kandırıyorsunuz diye halen aciliyet belirttim dönerler diyorlar dolandırıcılar. Artık ürünü alamayacağımdan korkuyorum ne yapmalıyım nereye şikayet edeyim akıl verecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar başlıkta yazdığım gibi Hepsiburada'ya 8 Mayıs'ta RX570 4 GB ekran kartı için iade açıp 11 Mayıs'ta Aras Kargo ile ürünü yolladım. Ürünü 20 günlük servis süresinin son gününde tamir edip yolladılar. Aradan 1 hafta geçti ürün hala ortalıkta yok bende Aras Kargo'yu arayıp ürünümü sordum sabiha gökçen şubemizde bekliyor dediler. Adres yetersizmiş, dedim Giresun'a gelecek ürün diye biz getiremeyiz Hepsiburada yetersiz adres verdi dediler. Bende sinirlendim biraz sonra Hepsiburada ürün geri gelsin yollarız dediler bende 3 gün bekledim ama bu seferde WhatsApp temsilcisi ürünü sorunca ürün hala tamir oluyor dedi nasıl dedim hani yollamıştınız ah pardon yanlış bilgi verdim ürün size geliyor dedi bir şüphelendim acaba beni mi kandırıyorlar diye. Bugün 26 Haziran artık neredeyse 50 gün olacak 50 gündür ekran kartı bekliyorum. Sonra bana kayıt açtırdılar 3 günde döneriz deyip 6 gündür kazık gibi beklettiler ürünü bana yollayın tamir olmasın dedim aktif kaydınızdan döneriz dediler ben dedim dönüş yok kimi kandırıyorsunuz diye halen aciliyet belirttim dönerler diyorlar dolandırıcılar. Artık ürünü alamayacağımdan korkuyorum ne yapmalıyım nereye şikayet edeyim akıl verecek var mı?
İyi günler hepsi burada dan bir çok kez alışveriş yaptım gerek iade ve garanti tamir kullandım genelde sorun kargo firmasında oluyor Aras kargoyu sıkıştırmanızı tavsiye ederim.

Up.

İyi günler Hepsiburada'dan birçok kez alışveriş yaptım gerek iade ve garanti tamir kullandım genelde sorun kargo firmasında oluyor Aras Kargo'yu sıkıştırmanızı tavsiye ederim.

Baya sıkıştıydım artık yüzüme kapatıyorlar ve ürün Hepsiburada'da şu anda 3 gün geçti iade etmişler şubede çok kalınca.

Eğer 20 günlük azamı tamir süresi aşıldıysa (Kargo hariç) tüketici hakem heyetlerine başvurup ürünün parasını geri alabilirsiniz(Tabi bu süreçte aynı parayla aynıürünü tekrar alamaybilirsiniz malum herşey günden güne pahalanıyor) (Birde bu işler 3-5 ay sürebiliyor tabi şimdi birde korona süreci ne olur bilemiyorum). En mantıklısı kızıp bağırıp ürünü tamir etmeden yollayın demek yerine güzel güzel konuşup sorunu çözmeye çalışmanız. Günlük arayıp durumu teyit edebilirsiniz. Bazen bu aramalrdan bıkıp işi hızlandırabiliorlar. 50 gün beklediyseniz bence son günlerinide bekleyin çünkü hakem heyetine gidince bekle bekle o süreç daha zor. Şikayetvar a şikayetinizi yazasanızda ilgilenen birileri çkabilir. Ne yazıkki ülkmizde yasal süreçler baya problmli ve her firma bunun farkında. Geçen bi haber gördüm 2014 de yaşanmış mahkeme-yargıtay derken 2020 de sonuçlanmış. Aradan 6 yıl geçmiş ben konuyu unuturum o kadar sürede :) Tabi her olay böyle gerçekleşmiyor ama yinede yasa var bu ülkede diye artislenmemek gerekiyor :) kuzu kuzu firmayla sorunu çözmek daha mantıklı çoğu kez.

Eğer 20 günlük azamı tamir süresi aşıldıysa (Kargo hariç) tüketici hakem heyetlerine başvurup ürünün parasını geri alabilirsiniz(Tabi bu süreçte aynı parayla aynıürünü tekrar alamaybilirsiniz malum herşey günden güne pahalanıyor) (Birde bu işler 3-5 ay sürebiliyor tabi şimdi birde korona süreci ne olur bilemiyorum). En mantıklısı kızıp bağırıp ürünü tamir etmeden yollayın demek yerine güzel güzel konuşup sorunu çözmeye çalışmanız. Günlük arayıp durumu teyit edebilirsiniz. Bazen bu aramalrdan bıkıp işi hızlandırabiliorlar. 50 gün beklediyseniz bence son günlerinide bekleyin çünkü hakem heyetine gidince bekle bekle o süreç daha zor. Şikayetvar a şikayetinizi yazasanızda ilgilenen birileri çkabilir.
[/QUOTE
Eğer 20 günlük azamı tamir süresi aşıldıysa (Kargo hariç) tüketici hakem heyetlerine başvurup ürünün parasını geri alabilirsiniz(Tabi bu süreçte aynı parayla aynıürünü tekrar alamaybilirsiniz malum herşey günden güne pahalanıyor) (Birde bu işler 3-5 ay sürebiliyor tabi şimdi birde korona süreci ne olur bilemiyorum). En mantıklısı kızıp bağırıp ürünü tamir etmeden yollayın demek yerine güzel güzel konuşup sorunu çözmeye çalışmanız. Günlük arayıp durumu teyit edebilirsiniz. Bazen bu aramalrdan bıkıp işi hızlandırabiliorlar. 50 gün beklediyseniz bence son günlerinide bekleyin çünkü hakem heyetine gidince bekle bekle o süreç daha zor. Şikayetvar a şikayetinizi yazasanızda ilgilenen birileri çkabilir.
Mesajın için teşekkür ederim. Bende beklemeyi düşünüyorum ama güzel konuşmak felan hikaye 3 kez aradım hepsiburadayı ard arda her seferinde şeyi sıkışan yüzüme kapatıyor artık 25 kere aramış olsam gerek nasıl oluyorsa 1 kez aynı adam gelmedi gelse sorucam neden kapatıyorsunuz diye.

Geri
Yukarı