Hepsiburada, Teknorya satıcısı Acer Nitro 16 AN16-41 laptop değişimi yerine iade yaptı

Disorder

Femtopat
Daha fazla  
Yukarıda belirttiğim Hepsiburada sitesi üzerinden Teknorya isimli firmadan başlıkta belirttiğim cihazı satın aldım.
Lakin satıcı cihaz kendisine ulaşır ulaşmaz direkt olarak iade metodunu tercih edip Hepsiburada isimli siteye cihazı iade aldığını benim onayım olmadan vermiş ve Hepsiburada benim değişim talebime rağmen direkt olarak bana danışmadan ilgili cihaz bedelini iade çıkmıştır. Bana uygun fiyat ve taksit koşullarında aldığım cihazın şu andaki satın alım koşulları ve fiyatı tamamen değişmiş olup, cihazın kusursuzunun daha önce yapmış olduğum siparişteki şartların birebir aynı şekliyle tarafıma gönderilmesi ve ödemenin ne şekilde yapmam gerektiği konusunu 3 kez telefonda sözde müşteri hizmetlerine bildirmiş olmama rağmen Teknorya ve Hepsiburada'nın benim dışımda gelişen tamamen işgüzarlık ve sıfır müşteri memnuniyetini benimseyen yaklaşımı yüzünden tarafım her açıdan mağdur edilmiş ve Hepsiburada'dan ulaşan sözde! Yetkililer site üzerinden sürekli aynı mesajı gönderip şahsımla dalga geçer gibi bu konuda yardımcı olamayacaklarını belirten mesajı copy/paste yaparak tarafıma göndermeye devam etmiştir.

Bu satıcıdan 2. defa Cihaz satın aldım, ilkinde ölü piksel çıktığı için iade ettim kabul edildi, şimdi iade edil kusursuzunu ellerinde stok varken talep ettim iadeyi Hepsiburada'ya bildirip benim onayımı almadan keyfe göre hareket etmiştir.

Sözde müşteri memnuniyetini benimseyen ancak zerresini gösteremeyen, beni mağdur eden ve aynı zamanda aktif olarak zamanımdan çalan Hepsiburada isimli siteden ve Teknorya isimli kullanıcıya sürekli olarak bir şekilde problemli cihazları! İnsanlara çakma derdinde olan satıcıdan herhangi bir ürün almamanızı şiddetle tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.42.01.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.42.01.jpeg
    182,3 KB · Görüntüleme: 68
  • WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.46.52.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.46.52.jpeg
    238,8 KB · Görüntüleme: 53
  • WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.37.23 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.37.23 (1).jpeg
    351,1 KB · Görüntüleme: 48
  • WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.37.23.jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.37.23.jpeg
    346 KB · Görüntüleme: 46
  • WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.37.23 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.37.23 (2).jpeg
    334,4 KB · Görüntüleme: 55
  • WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.46.52 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2024-03-13 at 23.46.52 (1).jpeg
    319,4 KB · Görüntüleme: 64
Tavsiye için teşekkürler, THH'ye hemen başvurumu gönderdim.

Konuya hakim olan arkadaşlardan öğrenmek isterim, THH başvurusunu yaptım lakin cihaz ihtiyacım mevcut, bu Hepsiburada/Teknoryanın bu saçmalığından sonra gidip başka bir cihaz mı alayım yoksa 1-2 gün daha bekleyeyim mi?

Son düzenleme:
Tavsiye için teşekkürler, THH'ye hemen başvurumu gönderdim.

Konuya hakim olan arkadaşlardan öğrenmek isterim, THH başvurusunu yaptım lakin cihaz ihtiyacım mevcut, bu Hepsiburada/Teknoryanın bu saçmalığından sonra gidip başka bir cihaz mı alayım yoksa 1-2 gün daha bekleyeyim mi?

Hocam eğer THH'yi kazanırsanız, büyük ihtimal çıkan kararda iade edilen ücreti satıcıya ödemeniz ve satıcının size yeni ürün teslim etmesi istenecektir.

Yani yeni ürün alabilirsiniz tabii ama çıkan karar olumlu olursa sizden istenileceği bilin.

Hocam eğer THH'yi kazanırsanız, büyük ihtimal çıkan kararda iade edilen ücreti satıcıya ödemeniz ve satıcının size yeni ürün teslim etmesi istenecektir.

Yani yeni ürün alabilirsiniz tabii ama çıkan karar olumlu olursa sizden istenileceği bilin.
Anladım üstadım, o zaman zorunlu olarak Hepsiburada/Teknorya önceden benim problemimi çözme yoluna gitmez ise bekleyeceğiz THH kararına kadar.

Red kararı çıkarsa beklemeniz üzücü olur hocam, ben olsam yeni ürün alırdım. THH'yi kazanırsam da enflasyonda ezilmiş tutarı verip gelen sıfır ürünü kutusunu açmadan satardım.

Güncel durum, Hepsiburada aradaki 4000 TL fiyat farkını kupon tanımlayıp kullandırarak aynı cihazı aynı koşullarda almamı sağladı, Satıcı tarafına da cihazın kusursuzunun gönderilmesi hususunda gereken telkinin yapılacağı bildirerek konu tatlıya bağlandı.

Güncel durum, Hepsiburada aradaki 4000 TL fiyat farkını kupon tanımlayıp kullandırarak aynı cihazı aynı koşullarda almamı sağladı, satıcı tarafına da cihazın kusursuzunun gönderilmesi hususunda gereken telkinin yapılacağı bildirerek konu tatlıya bağlandı.

Gelen cihazı test etmeden çok da sevinmeyin. Aynı cihazı bile geri yollayabilirler.

Ayrıca satıcı cihazları açıp test edemeyeceği için gönderilecek ürünlerin sağlamlığı konusunda pek fikirleri olmaz. Ölü piksel için değişim yapacağı 5 üründe de yine ölü piksel çıkma şansı olduğu için iade yoluna gitmiştir.

Gelen ürünü yine geri yollarsanız muhtemelen yine değişim değil iade işlemi yapılacaktır.

İlk başta neden gönderdiniz bilmiyorum ama Acer donanım olarak çok kaliteli ürünler kullanmıyor. Özellikle Nitro serisinin panelleri leş gibi.

Gelen cihazı test etmeden çok da sevinmeyin. Aynı cihazı bile geri yollayabilirler.

Ayrıca satıcı cihazları açıp test edemeyeceği için gönderilecek ürünlerin sağlamlığı konusunda pek fikirleri olmaz. Ölü piksel için değişim yapacağı 5 üründe de yine ölü piksel çıkma şansı olduğu için iade yoluna gitmiştir.

Gelen ürünü yine geri yollarsanız muhtemelen yine değişim değil iade işlemi yapılacaktır.

Yok gene sıkıntı çıkabileceğinin farkındayım, lakin hatalarını kabul etmelerinden dolayı en sonunda da olsa memnun edici oldu, eğer ki gene ölü piksel durumu olursa duruma göre bakacağım ancak satıcının direkt iade vermeye kalkması, heleki arada hepsiburada var iken, teyit almadan bildiğim kadarıyla uygun değil.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı