Hepsiburada üzerinden alınan HDD, PSU'yu yaktı

Curse1903

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar merhab. Hepsiburada üzerinden almış olduğum HDD Seagate Barracuda 500GB aldık ürün geldi ve sisteme taktık. herhangi bir kutu ile de gelmedi, statik poşeti ile geldi.

taktığımız gibi bilgisayar açıldı ve PSU'mu yaktı. iade talebimi oluşuturdum ancak olan PSU'ma oldu.

Ürün satıcısı bu arkadaş, dikkat edin bizim başımız yandı sizin de yanmasın: https://www.hepsiburada.com/magaza/disk-online

resim_2022-08-12_213314115.png

Zaten bas bas bağırıyoruz Barracuda alınmaz diye yine almışsınız.
Kutulu HDD artık satılmıyor ki zaten en yeni modeller dışıda 1 TB 2 TB modellerde kutu bulamazsın.
Geçmiş olsun yapabiliceğin bir şey yok.
Zaten HDD PSU'yu nasıl yaktı onu anlamadım başka bir sorun olabilir.
Bilgisayar açılmıyor görüntü vermiyordu başka bir PSU ile deneyince direk görüntü geldi

HDD birkaç Watt'dan fazla elektrik tüketmez dolayısıyla PSU için büyük bir yük değil. Satıcı ile alakalı bir durumda söz konusu olamaz zira sahte üründe olsa PSU'nun bozulması PSU'nun dandikliğindendir.

Bilemiyorum HDD'yi taktık ve bilgisayar anında bozuldu ve ürün Barracuda bile değil pipeline serisi eski bir HDD.

HDD zaten sadece poşetle gelmiyor mu? Kutusu olduğunu ilk kez duyuyorum.

Kutu olmazsa işte kargo sırasında böyle sorunlarla karşılaşabiliyoruz.

Belki de sizin güç kaynağının tatile gitme zamanı gelmiştir. HDD nasıl güç kaynağını yakıyor orasını anlamadım.

Arkadaşlar merhab. Hepsiburada üzerinden almış olduğum HDD Seagate Barracuda 500GB aldık ürün geldi ve sisteme taktık. Herhangi bir kutu ile de gelmedi, statik poşeti ile geldi.

Taktığımız gibi bilgisayar açıldı ve PSU'mu yaktı. İade talebimi oluşuturdum ancak olan PSU'ma oldu.

ürün satıcısı bu arkadaş, dikkat edin bizim başımız yandı sizin de yanmasın: https://www.hepsiburada.com/magaza/disk-online

Eki Görüntüle 1483642

Hocam orada saniyede 3GB diyor böyle HDD mi varmış varsa yakması normal geldi doğrusu çünkü saniyede 3GB çoğu SSD de bile yok.

Geri
Yukarı