Aras Kargo rezilliği

Kuvvetle muhtemel kargo şirketi, ürünü kendilerinin kırmadığı şeklinde savunma yapacak. Şikayetçinin elinde ürünün sağlam bir şekilde gönderdiğine dair kanıt olduğunu zannetmiyorum. Ancak satıcının tutturduğu yetersiz ambalaj tutanağı kargo firmasının aleyhinde bir delile dönüşebilir. Dediğiniz gibi, yetersiz ambalaj nedeniyle kırıldığını Kargo firması kabul ediyorsa, sorumluluk almadıklarına dair imzalı belge var mı ellerinde bilmiyoruz. Arkadaşımız kargoyu gönderirken nerelere imza attığını biliyor mu onu da bilmiyoruz. Bize dahi sorununu net bir şekilde anlatamadığı kanısındayım. İlk şikayetinde de problemi yeterli bir şekilde anlatamadığı için reddedilmiş. Bu sefer derdini anlatabilecek mi bende merak ediyorum.
Evet özetlemişsiniz durumu. Göreceğiz. Umarım bilgilendirir.

1. satıcı ile işin yok o dava kapanmış. Şikayetinde yetersiz bilgi nedeni ile reddedilmiş. Yeterli bilgi vererek itiraz edebilirsin. ( eğer bize verdiğin bilgiler yeterliyse :))
2. kargo şirketi için yeni şikayette bulunman gerekiyor, önceki ile bunun bir ilgisi yok.
3. fatura tabii ki gerekli. Burada foruma yazar gibi onlara dilekçe yazarsan yine yetersiz bilgi nedeniyle reddedilir. Daha öncekinde öyle yaptın sanıyorum.

Sunabildiğin tüm kanıtları sunman gerekiyor. Aksi halde sarı çizmeli Mehmet ağa. Ürünü sağlam paketlediğine dair bir kanıtın varsa bu çok önemli ama sanıyorum yoktur. Tek şansın, Aras Kargo'nun taşıma standartlarında belirttiği, hassas ve elektronik paketlere yönelik sorumluluk reddi beyanını, THH'nin haksız bulması.

Yani bu sefer kargo firmasını şikayet edeyim. İtiraz etmeden kaldiki itiraz etsem ne diyeceğim bilmiyorum. Arkadaşlar birileri yardım iyi olur. Kargo tüketiciye vereyim yoksa itiraz edeyim.
Kargo tüketici hekem heyetine vermek için neler gerekli ne yazayım nasıl anlatayım 5442618890.
Biri ulaşsın lütfen ifade edemiyorum edebilsem bu duramlara gelmezdi.

Yani bu sefer kargo firmasını şikayet edeyim. İtiraz etmeden kaldiki itiraz etsem ne diyeceğim bilmiyorum. Arkadaşlar birileri yardım iyi olur. Kargo tüketiciye vereyim yoksa itiraz edeyim.
Kargo tüketici hekem heyetine vermek için neler gerekli ne yazayım nasıl anlatayım 5442618890.
Biri ulaşsın lütfen ifade edemiyorum edebilsem bu duramlara gelmezdi.
Hocam bu soruyu defalarca sordun ve farklı kullanıcılar tarafından bu soruya tam 8 defa kimi nereye şikayet edeceğin hakkında cevap verilmiş olduğu halde halen aynı soruyu tekrarlıyorsun. Bir avukattan yardım alabilirsin.

Hocam bu soruyu defalarca sordun ve farklı kullanıcılar tarafından bu soruya tam 8 defa kimi nereye şikayet edeceğin hakkında cevap verilmiş olduğu halde halen aynı soruyu tekrarlıyorsun. Bir avukattan yardım alabilirsin.

Kanıt buldum test ederken fotoraf çektim.
Daha bilmiyorum işe yarar mı?

Dosya Ekleri

• 20200524_202859.jpg
    20200524_202859.jpg
    60,6 KB · Görüntüleme: 25
Kanıta gireceğini pek sanmam.
Video var ama çok karanlık güzökmüyor.
Kargo şiketine tüketici hekeme heyetine vereceğim. Bu yolda ne yazmalı güzel senorya yazar mısınız süreç az çok anlattım fikirleri olan tazsın 6 ay süre nasıl açıklanmalı kargo almadım satıcı tüketiciye verdim. Sonuç Red. Şimdi kargo firması arkadaşlar yardımcı olsun birileri WhatsApp'tan yazsın.
Tüketici hekem heyetini böyle basvuru yapacağım. Sizce nasıl.
Merhaba N11 sitesinden bir adet monitör aldım.
Aldığım monitörü beğenmeyip iade hakkımı kullandım.
Ürünü kargo firmasını sağlam bir şekilde teslim ettim.
Ürün satıcıya giderken hasar alıyor. Satıcı aideyi kabul etmiyor.
Kargo firması ürün bana geri yolluyor bende hasarlı olduğu için tutanak talep ettim.
Ürün tutanağı tutulmuş dediler. Tutulan tutanaksa para aidesi verilmesi geriktiği beyan
Ettim. 6 ayı bulan bir süreç sonunda ısrarlarımla tutanak bana gösterildi. Tutanakta yetersiz
Ambalaj belirtilmesi sonucunda para aidem. Sağlanmamış kaldiki ürün sağlam teslim ettim.
Kemera kayıtlarına kadar incelenebilir. Burada 7 ayı bulan mağduretim var.
Kargo firması ürünü hasarlı halde sorumluluğu kabul etmiyor. Bende ürün teslim almadım.
Hasarlı ürün nasıl teslim alabilirim. Fotoraf ve video mevcuttur ürün elimeyken ürünün bilir
Kişi tarafından incellenmesini talep ediyorum kargo tutağı ekte konulmuştur para aidesini talep ediyorum.
Forumda hi. Kimse yardımcı olmuyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı