Aras Kargo 18 yaşından küçüğüm diye kargoyu teslim etmedi

oliber

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba sevgili Technopat sosyalcileri, bugün Aras Kargo ile yaşadığım sorunu size anlatacağım.

Bugün kargom 17:20 gibi geldi, gelen kişi ile sohbetimiz şu şekildeydi:
-Evde büyük var mı?
-Hayır, yok.
-O zaman kargoyu vermem.
-(Telefon ile konuşuyor) Nasıl vericem sana kargoyu?
-Baya vereceksiniz benim adıma kargo.
-Vermem şubeden gel al iyi günler.

Benim takıldığım konu şu: İstanbul'da yaşıyorum, belki 50 60 tane adıma kargo geldi hepsini sorunsuz aldım. Şu an Edirne'de tatildeyim (ulan) Trakya ne ara resmileşti de -18'e kargo vermiyorlar.
Daha sonra Aras Kargonun müşteri hizmetlerini aradım görüşme şöyleydi:

-Şikayet için takip no'nuzu öğrenebilir miyim?
-Dinliyorum
-(Olayı anlatıyorum)
-Yaşınız kaç?
-15
-Kargonun alıcıya verilmesi lazım normalde son olarak telefon numaranızı alabilir miyim?
-05** *** ** **
-Yetkililere şikayetinizi ileteceğim sizi arayacaklar.

Hakkınızı arayın, sessiz kalmayın daha önce böyle bir sorunum olmadı ama hakkınızı arayın arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal şartlar altında 18 yaşında küçük iseniz aile bireyi ile kargoyu teslim almanız gerekli, normalde hiç denk gelmedim ama ilk kez sizin konuda gördüm, ortada yanlış bir durum yok. İstediğiniz yere şikayet etseniz dahi olumlu dönüş alamıyacaksınız. Ayrıca bu dediğiniz olayı PTT yıllardır yapıyor.

@Crims0n St0rm haklı iken haksız duruma düşüp üstüne firmanın avukatları ile uğraşmak istiyorsanız denemek bedava.

Normal şartlar altında 18 yaşında küçük iseniz aile bireyi ile kargoyu teslim almanız gerekli, normalde hiç denk gelmedim ama ilk kez sizin konuda gördüm, ortada yanlış bir durum yok. İstediğiniz yere şikayet etseniz dahi olumlu dönüş alamıyacaksınız. Ayrıca bu dediğiniz olayı PTT yıllardır yapıyor.

@Crims0n St0rm haklı iken haksız duruma düşüp üstüne firmanın avukatları ile uğraşmak istiyorsanız denemek bedava.

Hayır PTT'den her kargomu aldım.
Ayrıca Hocam Aras'ın yetkilileri bile inkar etmiyor. Telefondaki hanımefendi beni haklı olarak gördü.

Yarın gideceğim eğer aynı şeyi derlerse müşteri hizmetlerini orada arayacağım. Keşke ses kaydı alsaydımda dinletseydim.

Bende 15 yaşındayım. Sipariş verdiğimde gelen kargocular genelde hep güler yüzlü, iyi insanlar oluyor. Fakat 15 gün önce gelen Aras Kargo görevlisi sanki annesine babasına küfür etmişim gibi suratsız geldi. İmza bile almadı.

Karşınızdaki kişiden onay almadan ses kaydı vb. olaylar yasaktır diye biliyorum.
İyi ki almamışım o zaman :D
Bende 15 yaşındayım. Sipariş verdiğimde gelen kargocular genelde hep güler yüzlü, iyi insanlar oluyor. Fakat 15 gün önce gelen Aras Kargo görevlisi sanki annesine babasına küfür etmişim gibi suratsız geldi. İmza bile almadı.
Kişiden kişiye değişir o.

Geri
Yukarı