Hepsiburada'dan GTX 1660 Ti alınır mı?

Fiyat ve performans dolayısıyla aslında. Nvidia'nın daha stabil çalıştığını kimsenin inkar edeceğini sanmıyorum zaten. RTX 2060'ın ortalama modelleriyle 5700xt sapphire pulse modeli aynı fiyatta 3500TL civarı. Ama 5700xt, 2070 super ayarında bir kart.
Ben de şahsen 5600xt-5700-5700xt üçlüsü dışında amd ekran kartı önermiyorum. Bunlar dışındaki modellerde fiyat konusunda da öne çıkmıyor çünkü. Mesela 1650 super varken rx580 almak mantıksız. Aynı fiyat bandındalar ve 1650s performans farkının yanında aynı zamanda stabil bir kart. 580 kadar çok şikayet almıyor.
Ama soru aynı fiyatta rtx2060 veya 5700xt almaya geldiği zaman benim tavsiyem 5700xt'den yana. Nvidia'nın stabilitesi bu segmentte de tartışılmaz ama 5700xt tarafında %20'ye yakın bir performans farkı var. 2k performansı da çok daha iyi.
Baya bir konu dışına çıkmış olduk, iki kart da bütçe üstü kaçıyor konu sahibi kusura bakmasın :)
XT serisi baştan sona sorunlu hocam. Sadece performansa bakmayın lütfen.

Bu fiyat aralığında 1660 Ti yerine başka seçenekler değerlendirilebilir. Tabi kullanıcı olarak en performanslı ürünü istemek herkesin doğal hakkı o kötü bu iyi demek yanlış olur. Bu işler o anki bütçeye göre en uygun ürünü almak bende Rog Strix 1660 Tİ serisi kart kullanıyorum şikayetim var mı yok ama benim aldığım dönemde bu kartın fiyatı 1700 TL civarındaydı fiyat bandına göre en performanslı olan ve soğutucusu güzel bir karttı o süre içerisinde daha ucuza 5600 xt serisi vardı da biz mi almadık :) kısacası hangi ürünü alırsanız alın pazarlama tekniği ile 3 5 ay sonra bütün dengeler değişecektir. Bütçe doğrultusunda anlık olarak en performanslısını almak mantıklı olandır. Her iki rakip üreticinin de kartlarını kullandım hiç bir sorun yaşamadım. Önemli olan anlık olarak bütçeye en uygun gelen malzemeyi seçmek. Şu anda Rog Strix serisi kartın fiyatı 1600 1700 hadi 1800 TL olsun bu aralıkta gezmiş olsaydı adam gidip 2500 2600 TL neyse fiyatı 5600 serisini tercih edermiydi hayır param cebimde kalsın derdi. Şu anki piyasaya göre hareket etmek en temizi olur.

Neden alınmasın? Ben birçok parçayı Hepsiburada ve Vatan Bilgisayar'dan aldım. Vatan kendisi tedarikçi. Ama Hepsiburada'dan alırsan tedarikçinin Hepsiburada olmasına dikkat edersin. Olmaz ama, bir şey olursa muhatabın ahmet Mehmet elektronik değil de D market (Hepsiburada) olur. Bir de arkadaşların dediği gibi yorumlara ve mağaza puanına bakarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı