Hepsiburada'dan sıfır olarak alınan laptopun kapağında çizik var

Final Year

Decapat
Daha fazla  
3 Kasım 2021 tarihinde Hepsiburada'dan Acer laptop satın aldım. Ürünün kutusunu ilk elime aldığımda muhtemelen bir etiketin kutudan sökülmesi ile oluşan yapışkan bölge dikkatimi çekti. Kutuyu açtım ürünü gün ışığında bir kontrol ettim o zaman bir sorun gözükmüyordu. Ürünü hiçbir yere sürtmeden direkt masaya koydum. Ürün FreeDOS idi. Elime ulaştığinda ilk iş Windows kurulumu yaptım. Akşam saatlerine gelince odanın ışığını açtım ve bir de ne göreyim ürünün arka kapağında ışık altında belli olan boydan boya bir çizik var. Satıcı ile iletişime geçtiğimde ürünün kutusunun açıldığı için ve Windows kurulduğu için iade almayacaklarını söylediler. Birinci sorum: Gerçekten sıfır olarak paketi açılan bir üründe böyle bir sorun olabilir mi? İkinci sorum: Ürünün üretildiğinden bu yana ürüne kurulan ilk Windows işletim sisteminin kurulum tarihini öğrenmem bir şekilde mümkün müdür?(BIOS yaşını veya anlık olarak içinde kurulu olan Windows işletim sisteminin kurulma tarihini sormuyorum. Aygıt ilk açıldığında kurulmuş olan Windows işletim sisteminin kurulum tarihini öğrenmenin bir yolu var mıdır?
Not: Bu konularda pek takıntılı değilim aslında ikinci el ürün de kullanırım fakat madem ikinci el ürün kullanacaktım neden bana sıfır dendi ve sıfır parası ödedim daha ucuza ikinci el olarak zaten alırdım.

Sana büyük ihtmal iade ürün gönderilmiştir bu iade olayınıda acayip suistimal ediyorlar kargo şubelerine git bak Full iade ürün adam pantolon alıyor 12 gün giyiyor 13. gün iade ediyor.

İade talebi oluşturun ve ürünün aynen bu şekilde (açılmış olarak) geldiğini belirtin aksi takdirde çok uğraştırıyorlar. Normalde sizin iade hakkınız var fakat özellikle Hepsiburada bunu çok suistimal ediyor.

Geri
Yukarı