Hepsiburada'nın yarın kapında sahtekarlığı

KIZAMIK8

Kilopat
Hepsiburada üzerinden 17 Mayıs sabahı "yarın kapında" seçeneği ile satıcısı yine Hepsiburada olan Corsair icue 4000x RGB PC kasası siparişi verdim. Vermez olaydım, hayatımın en kötü alışveriş deneyimini yaşattılar sağolsunlar. Ben gün içinde siparişin kargoya verilip ertesi gün kasayı beklerken kargo o gün verilmedi. Neyse dedim bekledim ve müşteri hizmetlerine talep açtırdım gün içerisinde dönüş yapılacak dendi, çok da kafaya takmadım. 18 Mayıs oldu , gün içinde yine bekledim ama yine kargoya verilmedi !! Ben yine arayıp müşteri hizmetlerini kalayladım, yeni bir şikayet ve ekstra bir talep daha açtım yine aynı şey dendi gün içerisinde size dönüş sağlanacaktır!! Ancak ne arayan ne soran vardı 3.güne geldik hala ürün kargoya bile verilmemişti. Hepsiburada kapı taş duvar oldu tarafıma.

2bin TL gibi bir rakam harcadım ve ortada ürün bile yok. Yıl 2022 olmuş "yarın kapında" diyerek satış pazarlaması yapan sözde kurumsal firma rezil etti kaç gündür beni. Operasyonel sıkıntıları olduğu çok açık. En son kendimi müşteri hizmetlerine Gebze deponun telefonunu aramak için yalvarırken hatırlıyorum. İnanılmaz sinir oldum, anlatamam ve hala kimse tarafıma geri dönüş dâhi yapmadı. O kadar talep ve şikayetler hala havada duruyor. Taki bugün bir şikayet sitesine de şikayet kaydı oluşturana kadar. O da ne bir baktım Gebze depo kargoyu hazırlamaya başlamış.

Kocaman bir firma,kurumsal olduğunu iddaa eden bir firma acaba benim siparişimi unuttu mu ? Hadi unuttu, birşeyler ters gitti vs. neden kimse o kadar şikayete ve talebe geri dönüş sağlamadı?? Gerçekten şaka gibi yarın kapıda olması gereken ürün 4 gün rötarla geliyor..

Siz benim yerimde olsaydınız kapıdan geri çevirir miydiniz ürünü ve iptal talep eder miydiniz? Onlar beni uğraştırdı ben de onları uğraştırayım mı? Üyelik sildirebiliyorsam sildireceğim hatta gerçekten o kadar çok irite oldum ki firmaya anlatamam. Aklımın ucundan geçmezdi böyle bir saçmalık. Artık Amazon primedan şaşmayacağım, güle güle Hepsiburada.

Hepsiburada üzerinden 17 Mayıs sabahı "yarın kapında" seçeneği ile satıcısı yine Hepsiburada olan Corsair icue 4000x RGB PC kasası siparişi verdim. Vermez olaydım, hayatımın en kötü alışveriş deneyimini yaşattılar sağolsunlar. Ben gün içinde siparişin kargoya verilip ertesi gün kasayı beklerken kargo o gün verilmedi. Neyse dedim bekledim ve müşteri hizmetlerine talep açtırdım gün içerisinde dönüş yapılacak dendi, çok da kafaya takmadım. 18 Mayıs oldu , gün içinde yine bekledim ama yine kargoya verilmedi !! Ben yine arayıp müşteri hizmetlerini kalayladım, yeni bir şikayet ve ekstra bir talep daha açtım yine aynı şey dendi gün içerisinde size dönüş sağlanacaktır!! Ancak ne arayan ne soran vardı 3.güne geldik hala ürün kargoya bile verilmemişti. Hepsiburada kapı taş duvar oldu tarafıma.

2bin TL gibi bir rakam harcadım ve ortada ürün bile yok. Yıl 2022 olmuş "yarın kapında" diyerek satış pazarlaması yapan sözde kurumsal firma rezil etti kaç gündür beni. Operasyonel sıkıntıları olduğu çok açık. En son kendimi müşteri hizmetlerine Gebze deponun telefonunu aramak için yalvarırken hatırlıyorum. İnanılmaz sinir oldum, anlatamam ve hala kimse tarafıma geri dönüş dâhi yapmadı. O kadar talep ve şikayetler hala havada duruyor. Taki bugün bir şikayet sitesine de şikayet kaydı oluşturana kadar. O da ne bir baktım Gebze depo kargoyu hazırlamaya başlamış.

Kocaman bir firma,kurumsal olduğunu iddaa eden bir firma acaba benim siparişimi unuttu mu ? Hadi unuttu, birşeyler ters gitti vs. neden kimse o kadar şikayete ve talebe geri dönüş sağlamadı?? Gerçekten şaka gibi yarın kapıda olması gereken ürün 4 gün rötarla geliyor..

Siz benim yerimde olsaydınız kapıdan geri çevirir miydiniz ürünü ve iptal talep eder miydiniz? Onlar beni uğraştırdı ben de onları uğraştırayım mı? Üyelik sildirebiliyorsam sildireceğim hatta gerçekten o kadar çok irite oldum ki firmaya anlatamam. Aklımın ucundan geçmezdi böyle bir saçmalık. Artık Amazon primedan şaşmayacağım, güle güle Hepsiburada.
Haklısınız hocam ama bana her siparişimi erken getiridler max 2 gün bekledim. Satıcı hepsiburada mıydı bir de satıcı o değilse satıcının puanı iyi mi?

Siz benim yerimde olsaydınız kapıdan geri çevirir miydiniz ürünü ve iptal talep eder miydiniz? Onlar beni uğraştırdı ben de onları uğraştırayım mı?
Haklısınız ama sistemi, şirketi kargoyla uğraştırabileceğinizi sanmıyorum. Yapabileceğiniz en iyi tepki bir daha siteyi kullanmamak olabilir. Sadece siz değilsiniz sonuçta.

Eğer hala ulaşmaz ise Tüketici Hakem Heyetine başvurun size dediğini vadetmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsiburada'nın çok büyük operasyonel sıkıntısı var, Amazon gibi kendi deposunu kurdu şimdi, farklı kişiler satışçı gözükecek ama kargoyu Hepsiburada deposundan Hepsiburada gönderecek. Alışmadık g. De don durmaz. Bunu da beceremeyecekler, ne yazık ki hatayı kendileri yaptığı zaman hiçbir şekilde üst mercilere iş yansımıyor. Bunu başka bir satıcı yapmış olsa hem ceza kesiyorlar satılan ürün başına hem de, alıcıya hediye kuponu veriyorlar, yine fiyatı oranında, bakalım bu hakları size verecekler mi?

Benim düşüncem hiç iade etmeyin, bir daha işlem yapmazsınız olur biter. Çünkü tepkiniz havada kalacak, olan yine sizin zaman kaybınıza olacak.( Kredi kartı iadesi, iade süreci falan)

Hepsiburada üzerinden 17 Mayıs sabahı "yarın kapında" seçeneği ile satıcısı yine Hepsiburada olan Corsair iCUE 4000X RGB PC kasası siparişi verdim. Vermez olaydım, hayatımın en kötü alışveriş deneyimini yaşattılar sağ olsunlar. Ben gün içinde siparişin kargoya verilip ertesi gün kasayı beklerken kargo o gün verilmedi. Neyse dedim bekledim ve müşteri hizmetlerine talep açtırdım gün içerisinde dönüş yapılacak dendi, çok da kafaya takmadım. 18 Mayıs oldu, gün içinde yine bekledim ama yine kargoya verilmedi! Ben yine arayıp müşteri hizmetlerini kalayladım, yeni bir şikayet ve ekstra bir talep daha açtım yine aynı şey dendi gün içerisinde size dönüş sağlanacaktır! Ancak ne arayan ne soran vardı 3.güne geldik hala ürün kargoya bile verilmemişti. Hepsiburada kapı taş duvar oldu tarafıma.

2bin TL gibi bir rakam harcadım ve ortada ürün bile yok. Yıl 2022 olmuş "yarın kapında" diyerek satış pazarlaması yapan sözde kurumsal firma rezil etti kaç gündür beni. Operasyonel sıkıntıları olduğu çok açık. En son kendimi müşteri hizmetlerine gebze deponun telefonunu aramak için yalvarırken hatırlıyorum. İnanılmaz sinir oldum, anlatamam ve hala kimse tarafıma geri dönüş dâhi yapmadı. O kadar talep ve şikayetler hala havada duruyor. Taki bugün bir şikayet sitesine de şikayet kaydı oluşturana kadar. O da ne bir baktım gebze depo kargoyu hazırlamaya başlamış.

Kocaman bir firma, kurumsal olduğunu iddia eden bir firma acaba benim siparişimi unuttu mu? Hadi unuttu, bir şeyler ters gitti vs. neden kimse o kadar şikayete ve talebe geri dönüş sağlamadı? Gerçekten şaka gibi yarın kapıda olması gereken ürün 4 gün rötarla geliyor.

Siz benim yerimde olsaydınız kapıdan geri çevirir miydiniz ürünü ve iptal talep eder miydiniz? Onlar beni uğraştırdı ben de onları uğraştırayım mı? Üyelik sildirebiliyorsam sildireceğim hatta gerçekten o kadar çok irite oldum ki firmaya anlatamam. Aklımın ucundan geçmezdi böyle bir saçmalık. Artık Amazon Prime'dan şaşmayacağım, güle güle Hepsiburada.

Peki kargo firmasından kaynaklanan bir şey olabilir mi mesela ben Hepsiburada'dan alışveriş yaparken kargonun hepsijett ile gelip gelmediğini kontrol ediyorum malum diğer kargolar çok yavaş özellikle PTT Kargo 1 tane kitap için 1 hafta bekledim.

Peki kargo firmasından kaynaklanan bir şey olabilir mi mesela ben Hepsiburada'dan alışveriş yaparken kargonun hepsijett ile gelip gelmediğini kontrol ediyorum malum diğer kargolar çok yavaş özellikle PTT Kargo 1 tane kitap için 1 hafta bekledim.
Depodan çıkmayan ürünün kargoda sıkıntı yaşayacağını normal bir olarak düşünmüyorum hocam.

Kargoyla alakası yok. Sipariş hazırlanıyor aşamasına gelmemiş. Kargoya verilseydi en azından takip numarası sisteme girilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı