HepsiJET iade ürünüm kayboldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
33
Merhaba. Yaşadığım bir mağduriyeti size açıklamak istiyorum çünkü durumla ilgilenen hiçbir yetkili yok, belki burada birisi yol gösterir.

Masa lambası almıştım, ringlight şeklinde. Beklediğimden çok daha büyüktü ve masamda fazla yer kapladığı için iade etmek istedim.

Ürün 2 ayrı parçadan oluşuyor: mikrofon ayağı ve lamba. Bunlar da ayrı kutularda, ayrı ürünler olarak tek poşet içinde geldi. Açarken ambalaj doğal olarak kullanılamaz hale geldiği için kapıma gelen HepsiJET kuryesine ayrı bir poşet ile teslim ettim, kendisi de koli bandı ile sarıp götürdü.

Şimdi sorunum burada başlıyor. Birkaç gün sonra iade reddi geldi ve satıcının gönderdiği fotoğraflara baktığımda poşedin yırtılıp içerisinden metal mikrofon ayağının alındığını, sadece lambanın satıcıya teslim edildiğini gördüm.

Satıcı iade etmemek adına mı böyle bir şey yaptı yoksa kurye mi çaldı, hiçbir fikrim yok. Araçla taşınırken yırtılıp kargoların arasına karışsa herhalde bulurlardı çünkü reddin ardından destekle iletişime geçmiştim konu hakkında.

Şimdi ayağı bile olmayan saçma bir lambaya 500₺ verdiğimle kaldım. THH'ye başvursam sonuç çıkar mı, 500₺ için o kadar beklemeye değer mi, bilmiyorum.

Ürün linki:

Hocam iade ederken kendinizi sağlama almalıydınız. Poşete koymak yerine belki iadeyi 1 2 gün geç yapıp bir koli falan bulup onun içine koysaydınız. Ben gelen kargoların güzel ambalajları olursa sırf bu nedenle saklıyorum. Fotoğrafını da çekiyorum üzerine yazdığım iade bilgileriyle birlikte kargocuya teslim etmeden önce. Talihsiz bir şey olmuş sizin için. Eğer ürün sağlam ulaşmamışsa dediğiniz gibi ya satıcı ya kargonun orada işlediği bir kusur mevcut.

Siz de biraz kusurlu bulunabilirsiniz demek istiyorum yani ürünü sağlam bir ambalajla iade etmediğiniz için. Ama THH'ye tabii ki başvurmalısınız her vatandaş gibi hakkınızı aramak için.

Satıcıdan kaynaklı olabilir. 500 TL için ben uğraşmazdım. Bu tip konularla uğraşmayı sevmiyorum. 3-4 bin TL olsa uğraşmaya değer ama sen bilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her zaman diyorum ne olursa olsun THH'ye başvurun en kötü ret yersiniz. Yalnız burada en önemli durum kargo elemanına teslime etmeden önce yaptığınız paketlemeyi çektiğiniz bir fotoğraf var mı? THH bu fotoğraf (yani kanıt) olmadan size hak vermeyebilir. Ne olursa olsun daima her şey için bir kanıtınız olsun.

Satıcılar ürünü paketlerken yırtık veya hasarlı olup olmadığını teyit etmek amacıyla o paketleme anını kayda alırlar. Aynı durum iade gelen ürün için de geçerli olabilir.

Merhaba. Yaşadığım bir mağduriyeti size açıklamak istiyorum çünkü durumla ilgilenen hiçbir yetkili yok, belki burada birisi yol gösterir.

Masa lambası almıştım, ringlight şeklinde. Beklediğimden çok daha büyüktü ve masamda fazla yer kapladığı için iade etmek istedim.

Ürün 2 ayrı parçadan oluşuyor: mikrofon ayağı ve lamba. Bunlar da ayrı kutularda, ayrı ürünler olarak tek poşet içinde geldi. Açarken ambalaj doğal olarak kullanılamaz hale geldiği için kapıma gelen HepsiJET kuryesine ayrı bir poşet ile teslim ettim, kendisi de koli bandı ile sarıp götürdü.

Şimdi sorunum burada başlıyor. Birkaç gün sonra iade reddi geldi ve satıcının gönderdiği fotoğraflara baktığımda poşedin yırtılıp içerisinden metal mikrofon ayağının alındığını, sadece lambanın satıcıya teslim edildiğini gördüm.

Satıcı iade etmemek adına mı böyle bir şey yaptı yoksa kurye mi çaldı, hiçbir fikrim yok. Araçla taşınırken yırtılıp kargoların arasına karışsa herhalde bulurlardı çünkü reddin ardından destekle iletişime geçmiştim konu hakkında.

Şimdi ayağı bile olmayan saçma bir lambaya 500₺ verdiğimle kaldım. THH'ye başvursam sonuç çıkar mı, 500₺ için o kadar beklemeye değer mi, bilmiyorum.

Ürün linki:
Eğer kargodan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız yukarıdaki linkten kargo firmasını şikayet edebilirsiniz.

Eğer kargo firmasının suçunun olmadığını, firmanın kurnazlık yaptığını düşünüyorsanız yukarıdaki linkten şikayette bulunabilirsiniz.

Her iki linkte de varsa delil, fatura, kanıt vs. koymayı unutmayın.

Satıcının klasik oyunu. Müşteri hizmetlerini arayın, yardımcı olurlar. Koşulsuz şartsız iade hakkınız var, sizden alan kurye o bölgeye ait bir çalışan olduğu için o kişi ile onay alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı