Her an ölecekmiş gibi hissetmek

Ben her salise ölecekmiş gibi davranıyorum ve bunu nasıl yapıyorum onu da bilmiyorum. En sağlıklısı bir uzmana danışman. Burada sadece sana yapman gerekenler yazar. Uzman olan kişi size en azından yaptırtır bir şeyler. Asosyal olmaktan kurtulmakla yeni arkadaşlar aramakla başlayabilirsin.
Bir de düşünsenize geminin içinde oksijen yetmezliğinden tahtalı köye...

Merhabalar,

Bu sorun okulu bıraktıktan sonra başladı, hayattan zevk alamama ve mutsuz olamamamı sağladı.
Önceden 2-3 yıla kadar ölürüm diye düşünüyordum, artık çok yakın bir zamanda ölecekmişim gibi düşünüyorum.
Mesela eskiden en küçük bir şeyde bile mutlu olabilirdim, artık öyle değilim.
Tamamıyla asosyal bir hayatım var, okulu bıraktıktan sonra odaya kapanıp, bilgisayar oynuyorum tüm günüm böyle geçiyor.
Geceleri uzandığımda yatmadan önce günahlarım aklıma geliyor, yarın ibadet edeceğim, sigarayı bırakacağım diyorum fakat günü atlattıktan sonra o düşüncelerim kayboluyor, her gün bu tekrarlanıyor.

Psikolojim çok bozuldu, hayattan gerçekten hiç zevk alamamaya başladım, çok mutsuz ve umutsuzum.
Kendimi daha iyi hissetmek için ne yapabilirim?
Sadece ciddi yorumlar lütfen...
ZİNCİRİ KIRMA.

Sosyalleşebilirim fakat şu 1 ay içerisinde sosyalleşemem akrabama geldiğim için, burada pek arkadaşım yok.

Oynadığım oyunları genelde arkadaşlarımla oynuyorum, o anlık bir sıkıntı yok fakat gece yatağa uzandığımda uyuyacakken aklıma geliyor.
Aklına getirmemeye çalış. Dediğim gibi okulda olsaydın bunlardan az da olsa kurtulurdun. Ben sorunumu okulda çözdüm. Yatarken yarın ne yapacağını, bugün ne yaptığını diye düşün. Aklına getirmemeye çalış. Biliyorum işte o zor aklına getirmemek kolay değil ama başaracaksın.

Teknolojiden kendini soyutla. Saat 10-11 gibi yatıp 5-6 gibi kalkmaya başla. Havalar ısınınca koşu yapabilirsin ardından gelip duş alıp kendine bakım süresi ayırabilirsin. Planlı yaşam en büyük motivasyondur. Kesinlikle spor salonuna yazıl. Ayrıca gündelik hayatta kendine hedef koy. 5 tanımadığın insanla iletişime geçmeye çalış. Merhaba, nasılsınız, saat kaç acaba gibisinden. Ayrıca bir kavram öğrenip karşında birisi varmışçasına anlat. Diksiyonun ve tonlamanı geliştirebilirsin. Unutma Atatürk ile de Arnold Schwarzenegger ile de aynı organlara sahipsin.

Teknolojiden kendini soyutla. Saat 10-11 gibi yatıp 5-6 gibi kalkmaya başla. Havalar ısınınca koşu yapabilirsin ardından gelip duş alıp kendine bakım süresi ayırabilirsin. Planlı yaşam en büyük motivasyondur. Kesinlikle spor salonuna yazıl. Ayrıca gündelik hayatta kendine hedef koy. 5 tanımadığın insanla iletişime geçmeye çalış. Merhaba, nasılsınız, saat kaç acaba gibisinden. Ayrıca bir kavram öğrenip karşında birisi varmışçasına anlat. Diksiyonun ve tonlamanı geliştirebilirsin. Unutma Atatürk ile de Arnold Schwarzenegger ile de aynı organlara sahipsin.
Spora kesinlikle başlamalı. Belediyenin spor salonları hem ücretsiz hem de kullanışlı. Spor ile gelen öz güven: kendisine mütevazı olmayı da getirecektir zaten. Dengeli bir şekilde gelişim için spor şart. Herhangi bir spor dalı olabilir. Ben Fitness ve dallarını öneriyorum. Beslenmesine dikkat etmesi, harcadığı paraya özen göstermesini de beraberinde getirecektir.

Hayat, ne zaman öleceğini düşünecek kadar uzun değil. Bir o biçim de da hayat kendini eve kapatıp oyun oynayacak kadar boş değil.

Geçmişten gelen bir özgüvensizlik ve eziklik duygusu liseye geçeceğin dönem patlak vermiş. Psikolaga git destek al, bir de bu hayatta neden olduğunu sorgula. Bu durumdan çıkmak istiyorsan kendini çekecek kişi sadece sensin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı