Ölecekmiş gibi hissediyorum

Bu biraz abartı olmuş. Çok çok nadir görülen bir şey belki olabilir. Yoksa panik atak yaşayanlar her gün ölürdü.
Bu doğru, gerçekleşiyor. İnançları çok küçümsüyorsunuz. Gerçekten inanmaktan bahsediyoruz.

İnandığını zannetmekten değil. Büyüyen, bilinçaltına yerleşen ve gittikçe daha da köklerini sağlamlaştıran inançlar, Churchill'e yaptığı gibi, sizi öldürebilir.
Kanser mevzusu da olsa olsa milyonda bir olabilir belki :) Üstelik 3 4 aylık ömür kalacak kadar kanser olması için belki de son aşamaya gelmesi lazım. O aşamadan da hiçbir beyin döndüremez.
Beyin her şeyi yapabilir. Doğru kombinasyonları bilirse kanat bile evrimleştirebilir. Ha, uçamazsın çünkü çok ağırsın, o kadar güçlü bir kanat evrimleşmez ama küçük bir tane oluşabilir. Ama bunun için ne derece bir beyin kontrolüne sahip olman gerektiğini sen düşün.

Buradaki kanser olayında, kanseri beynin kendisi yarattığı için yok etmenin formülünü de biliyor. Elbette insanlar buna sizin gibi tepki verecektir. Bu benim kendi düşüncem ve benim için burası apaçık. Görmek isteyen görür. Kendisine ve beynine inanan buradaki gerçeği görecektir.
Tabi bilimin veya doktorların açıklayamadığı durumlar mutlaka oluyordur. Ama çok istisna durumlar olsa gerek. Sonuç olarak insan tamamen keşfedilmiş değil. Mesela adamın beli kırılıyor veya bir sakatlık yaşıyor asla yürüyemezsin şöyle böyle yapamazsın deniliyor ama adam düzeliyor olabiliyor böyle şeyler.
Bu tür şeyleri genellikle Spiritüalist, New Age pazarlamacılar ya da ergen gençler denediği için halk arasında inanılmaz bir güvensizlik var. Böyle şeylere merak duyan herkesle dalga geçiliyor. Bilim ve felsefe ile ilgilenen sıradan insanları da itiyor bu durum hâliyle.

Bu doğru, gerçekleşiyor. İnançları çok küçümsüyorsunuz. Gerçekten inanmaktan bahsediyoruz.

İnandığını zannetmekten değil. Büyüyen, bilinçaltına yerleşen ve gittikçe daha da köklerini sağlamlaştıran inançlar, Churchill'e yaptığı gibi, sizi öldürebilir.

Beyin her şeyi yapabilir. Doğru kombinasyonları bilirse kanat bile evrimleştirebilir. Ha, uçamazsın çünkü çok ağırsın, o kadar güçlü bir kanat evrimleşmez ama küçük bir tane oluşabilir. Ama bunun için ne derece bir beyin kontrolüne sahip olman gerektiğini sen düşün.

Buradaki kanser olayında, kanseri beynin kendisi yarattığı için yok etmenin formülünü de biliyor. Elbette insanlar buna sizin gibi tepki verecektir. Bu benim kendi düşüncem ve benim için burası apaçık. Görmek isteyen görür. Kendisine ve beynine inanan buradaki gerçeği görecektir.

Bu tür şeyleri genellikle Spiritüalist, New Age pazarlamacılar ya da ergen gençler denediği için halk arasında inanılmaz bir güvensizlik var. Böyle şeylere merak duyan herkesle dalga geçiliyor. Bilim ve felsefe ile ilgilenen sıradan insanları da itiyor bu durum hâliyle.

Gerçek hayattan verdiğin örneğin kaynağı mevcut mu? Yani tıbbi bir vaka olarak geçiyor mu yoksa söylentiden mi ibaret?

Kimse beynini kullanarak kendisinde kanser oluşturup sonra da ölümüne yakın yok edemez. Buna beyni en gelişmiş insan da dahil.

Gerçekten inanmak lafıyla bana Biyokinezi yaptım göz rengimi değiştirdim diyenleri hatırlattı. Muhtemelen sen biyokineziye de inanıyorsun demektir.

Ortada kanıtlanmış bir durum yok iken sen buna inanıyorsan bu senin inanmak istemenle alakalıdır. İnanç ile gerçekliği ayırmak gerekiyor.

Merak duymakta bir sakınca yok. Ama olmamış iken olmuş gibi göstermek ve insanları kandırmak veya hiçbir kanıt yokken olduğuna inanmak kendini kandırmak olur.

Bilim kanıta dayalıdır. Kanıt ise yapıyorum diyenlerin bu kadar saklanacağı bir durum değildir :)

İnsanın fiziksel sınırlarını zorlayan şeyleri yapanlar var. Misal 40 50 gün sadece su ile yaşamak. Buzun içinde saatlerce kalmak. Suyun altında dakikalarca kalmak. Boğazından kılıç sokmak vs vs.

Kendi üzerinde bir çalışman varsa kanıtlayabilirsen bahsetmeni isterim. Ama yok ise ve sadece inanıyorsan diyecek bir şey yok.

Dalga konusu oluyorsa muhtemelen telekinezi yapıyorum, elimden alev topu çıkartıyorum uçuyorum kaçıyorum diyenler üzerine olsa gerek. O kişiler milleti kandırmaya çalıştığı için dalga geçiliyor olsa gerek.

Düz dünyacılar gibi yani. Ona da inanan çok kişi bulabilirsin.

Gerçek hayattan verdiğin örneğin kaynağı mevcut mu? Yani tıbbi bir vaka olarak geçiyor mu yoksa söylentiden mi ibaret?
Bir doktorun röportajında söylediği şey. Beynin yapabileceklerini gördüğüm için... :)
Kimse beynini kullanarak kendisinde kanser oluşturup sonra da ölümüne yakın yok edemez. Buna beyni en gelişmiş insan da dahil.
Kendisi oluşturmuyor elbette. Beynin kendisi oluşturuyor. Bir savuna mekanizması. Beynin aslında sen kafayı yeme, mutlu ol diye çok şey yapıyor. Seni kandırmak da dahil.
Gerçekten inanmak lafıyla bana Biyokinezi yaptım göz rengimi değiştirdim diyenleri hatırlattı. Muhtemelen sen biyokineziye de inanıyorsun demektir.
Biyokinezi elbette gerçektir. Sana dediğim ergen meselesini bak bizzat üzerinde görmüş olduk. Sadece ergenler uğraştığı için, hayatın şifresini barındıran bu tür alanlara ciddi gözle bakılmıyor.
Ortada kanıtlanmış bir durum yok iken sen buna inanıyorsan bu senin inanmak istemenle alakalıdır. İnanç ile gerçekliği ayırmak gerekiyor.

Merak duymakta bir sakınca yok. Ama olmamış iken olmuş gibi göstermek ve insanları kandırmak veya hiçbir kanıt yokken olduğuna inanmak kendini kandırmak olur.

Bilim kanıta dayalıdır. Kanıt ise yapıyorum diyenlerin bu kadar saklanacağı bir durum değildir :)
Kendi üzerinde bir çalışman varsa kanıtlayabilirsen bahsetmeni isterim. Ama yok ise ve sadece inanıyorsan diyecek bir şey yok.

Dalga konusu oluyorsa muhtemelen telekinezi yapıyorum, elimden alev topu çıkartıyorum uçuyorum kaçıyorum diyenler üzerine olsa gerek. O kişiler milleti kandırmaya çalıştığı için dalga geçiliyor olsa gerek.

Düz dünyacılar gibi yani. Ona da inanan çok kişi bulabilirsin.
Bunlar için şöyle demiştim:
Elbette insanlar buna sizin gibi tepki verecektir. Bu benim kendi düşüncem ve benim için burası apaçık. Görmek isteyen görür. Kendisine ve beynine inanan buradaki gerçeği görecektir.
İnsanın fiziksel sınırlarını zorlayan şeyleri yapanlar var. Misal 40 50 gün sadece su ile yaşamak. Buzun içinde saatlerce kalmak. Suyun altında dakikalarca kalmak. Boğazından kılıç sokmak vs vs.
Bazı şeyler elbette beynin hiçbir şey yapamayacağı şeylerdir. Boğazdan kılıç sokarsan beyni de öldürmüş olursun zaten. Susuz kalırsan sistemler çöker. Buzda donarsın. Suyun altında oksijen olmaz. Gene sistemler çöker. Sistemleri şiddetli ve çok kısa sürede çökerten şeylere beyin elbette bir şey yapamaz.

Ama hastalıklara bir şeyler yapabilir. İhtiyacın olan kimyasallar içinde zaten, her şey içinde. Sadece açığa çıkarman gerekiyor, ama nedendir bilinmez, açığa çıkartamıyoruz bu gücü.

töbe de p.jpg

Son 2 ya da 3 gündür bu hisle yaşıyorum korkuyorum hâl ve hareketlerimde çevremin söylediği kadarıyla değişiklik yok ama ben tuhaf hissediyorum yaptığım araştırmalara göre panik atak deniyor psikolog ile konuşmam fayda eder mi?
Büyük ihtimalle bir şeyleri çok kafaya taktınız, fazla stresli ve gerginsiniz.

Ben bazen ailemden birisi ölecekmiş gibi hissediyorum, çok kötü bir şey gerçekten. Babam işe giderken aklıma kötü şeyler geliyor.

Anladığım kadarı yaşadığın bu durum seni rahatsız ediyor, en mantıklısı psikoloğa gitmek veya kendini rahatlatmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı