Her gün burun tıkanması rahatsızlığı

Ozan-Tufan

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim rahatsızlığı son 2.5 yıldır abartısız her gün yaşıyorum. Daha önce doktora da gittim ama sağ olsun öyle bir ilgilendi ki hala aynı sorunu yaşıyorum. Söylediğim gibi son 2.5 yıldır her gün ya uyandıktan sonra ya da birkaç saat sonrasında burnum tamamen doluyor ve her gün burnumu temizlemekten bıktım artık. Acaba bir öneriniz olabilir mi? Doktor demeyin lütfen, çünkü daha önce 2 defa gittim. İki doktor da bir ilaç verdi ve kısa zamanda geçer dedi. Bu arada rahatsızlığımın biraz iğrenç olduğu ve onu burada açıkça belirtip sizleri rahatsız ettiğim için hepinizden özür dilerim. Hepinize şimdiden teşekkürler.

Deniz suyu gibi bir şey var. Onu kullandığınızda kolayca temizleniyor. Tabi sürekli kullanılması tavsiye edilmiyor sanırım. Doktora gidin siz yine ;) Sinüzit vs olabilir.
Sinüzit rahatsızlığım zaten var. Aynı zamanda zaten söylediğim gibi 2 defa doktora gittim :). Bunun 2.5 yıldır 365 gün 6 saat boyunca tekrar etmesi işin bıktırıcı tarafı oldu :). Aynı zamanda bazen sert baş ağrılarına da sebep oluyor ve o esnada kaşlarımı dahi hareket ettirmekte zorluk çekiyorum.

Bu rahatsızlığınızın kaynağı büyük ihtimalle sinüzit olmalı zira bende de var ve sürekli burun tıkanma sorunu ile karşılaşıyorum. Özellikle kış ve ilkbahar aylarında daha da artış oluyor.

Burak abi' nin dediği gibi deniz suyu kullana biilirsin burnunu temizlemek için. Birde doktor bana burun sprey vermişti baya iyi geldi. Gece yatarken sık, sabaha kadar mis gibi nefes al uyu ama çok kullanma sprey. İsmi; Otrivine burun sprey diye geçiyor kutuda mavi renk ağırlıklı.

O kadar sene ve devamlı seyreden bir burun tıkanmasına ilaçlar sadece geçici çözüm sunar. Devamlı tıkanması altında tümör veya burun yapısında bozukluk veya solunum yollarında sorun olduğunu gösterir. 2 kere doktora gitmekle bundan kurtulamazsınız ve doktora gitmeyi aksatmayın.

Bu kadar sene geçmeyen tıkanmanın ardından önemli bir sorun vardır ve bunu aksatırsanız hayati riskler ortaya çıkacaktır. Bulunduğunuz şehrin Araştırma hastahanesi KBB ve Genel cerraha gidip mümkünse Prof. kimliğinde olan Dr.'lara gidin. Renkli MR ve Kemik taraması ve Kan tahlili yapın, demir ve D vitamini eksikliğinden kaynaklanma riskine karşı. Alerji kaynaklı bir durum ise doktorunuz sizi yönlendirecektir. Tansiyon ve EKG çektirip kontrollerini yapın.
Doktora geç gitmeyin ve bu durumu aksatmayın, Tetkikler yapılınca geç kalınmaması önemlidir bu yüzden önemsiz konu diye geçiştirmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı