Her gün saç yağlandığı için duş almak ve her gün duş alındığı için saçın yağlanması

Her duşta şampuan kullanıyor musun? Öyle yapıyorsan çok ciddi bir hata. Çünkü her gün şampuan kullanmak saçı daha çok yağlandırır, saçın doğal yağlarını öldürür. 3 günde bir şampuan kullanmalısın.

Instagram'da blogu olan bir adam sadece su ile haftada 1 veya 2 kez duş aldığını ve asla saçın yağlanmadığını söylediği bir video atmıştı. Şampuan kullanımını azaltman gerekiyor.

2 yıldır her sabah duş alıyorum. Tamamen şu döngüye girdim, bir çözümü var mı?
Haftada 5-6 kere saçını yıkayıp maksimum 2-3 kere şampuan kullan. Dışarı çıkmayacaksan aralıklı olarak haftada 1 veya 2 kere yıka saçlarını. Bir süre sonra 1 güne yağlanan saçın daha geç yağlanacak.

Saçlari kazitmak.
Saçları kazıtmak bir yöntem değil sadece saçı kısa olduğu için yağlı görüntü gözükmeyecek.

Instagram'da blogu olan bir adam sadece su ile haftada 1 veya 2 kez duş aldığını ve asla saçın yağlanmadığını söylediği bir video atmıştı. Şampuan kullanımını azaltman gerekiyor.
Artık çok fazla saç yıkamaya alışmış ise 1-2 kere yetersiz olacaktır.

Her duşta şampuan kullanıyor musun? Öyle yapıyorsan çok ciddi bir hata. Çünkü her gün şampuan kullanmak saçı daha çok yağlandırır, saçın doğal yağlarını öldürür. 3 günde bir şampuan kullanmalısın.

Her duşta şampuan kullanıyorum yağları anca öyle alır diye düşünüyorum fakat dediğim gibi her sabah yağlı halde uyanıyorum ve her gün dışarı çıkıyorum bundan dolayı şampuanlıyorum ki yağları gitsin mantığındayım.

Her duşta şampuan kullanıyorum yağları anca öyle alır diye düşünüyorum fakat dediğim gibi her sabah yağlı halde uyanıyorum ve her gün dışarı çıkıyorum bundan dolayı şampuanlıyorum ki yağları gitsin mantığındayım.
Saçını her gün yıka. Şampuanı ise 3 günde bir kullan. Bir süre sonra yağlanma şikayetlerin azalacak. Ayrıca saçını yıkarken sıcak su - soğuğa kayan ılık olsun- kullanma ve suyun şiddeti az-orta olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı