Her gün tavuk göğsü yiyerek kilo verilir mi ve günlük protein ihtiyacı karşılanır mı?

jack ssparrow

Picopat
Daha fazla  
Her gün tavuk göğsü yiyerek günlük proetin ihtiyacı karşılanır mı ve ne kadar sağlıklıdır her gün yemek? Günlük kaç gram yenmelidir? Kilo mu bilmiyorum ama tahminim 75-80 arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilona göre günde kaç gr protein ihtiyacın var ilk onu hesapla, ona göre protein ihtiyacını karşılarsın. Her gün yemendeki tek sakınca bir süre sonra yemek istemeyeceksin.

2 ay boyunca (birkaç istisnalar hariç) gün içinde sadece tavuk göğsü, pilav, 5 yumurta, lor peynir ve fıstık ezmesi yedim (hepsi doğru orantıda). Kalori açığı bırakmama rağmen pek iyi sonuç alamadım ben.

Her gün tavuk göğsü yiyerek günlük proetin ihtiyacı karşılanır mı ve ne kadar sağlıklıdır her gün yemek? Günlük kaç gram yenmelidir? Kilo mu bilmiyorum ama tahminim 75-80 arası.

Dostum spor yapmıyorsan ve kilo vermek istiyorsan her gün tavuk yemene gerek yok. Kalori, makro takibi yap yediklerini say ve kalori açığı bırak kısa sürede zayıflarsın. Sakın kendini aç bırakma bazal metabolizman yavaşlar bu negatif bir durum dengeli ve bol yeşillikli bir öğün ye iyi forumlar.

Kilo vermek için her gün tavuk göğsü yemene gerek yok. Gün içinde ne yiyorsan kalorisini çıkar toplam kalorinin -300 -400 altına adım adım düşerek ilerle kilo verirsin. Sağlıklı ve düzenli beslendiğin taktirde kilo vermiş olacaksın.
Gün içinde alman gereken protein miktarı kilon * 1 veya 1.5
Gün içinde alman gereken karbonhidrat miktarı kilon * 2 veya 2.5 gram olmalı.
Yağ yakmak istiyorsan yağlı yiyeceklerden uzak durmana gerek yok çünkü yağlı yiyeceklerden uzak durursam yağ yakarım gibi yanlış bir algı var. Yağ yakmayı kolaylaştırmak istiyorsan sağlıklı yağları da oldukça tüketmelisin.
Daha fazla detay vermek isterdim ama bu işlerin çok detayı var işin içine girdikçe öğreniyorsun o yüzden senin de araştırman gerekiyor.

Son düzenleme:
Bildiginiz üzere en ideal kilo boyunuzun cm kısmının 5 üstü ile 5 altı kısmı civarı olmasıdır yani 1.70cm boyunda bir kisinin ideal kilosu 65-75 kg arası olmasıdır. Bu sebeble olay birazda boy uzunluguyla alakalı yediginiz Tavuk gögsü veya yumurtadan aldıgımız proteinini yakmak gerekiyor yani bu protein yanmaz ise yag olarak vücutta birikir buda saglıksız kilo alımına yol acar size tavsiyem seker gibi bi hastalık probleminiz yok ise acıktıkca bir tane elmayı kabuklu olarak bir bardak suyla yemeniz elmadan bir ısırık sudan bir yudum olarak bitirmeniz bu sekilde dogal lif almıs olacaksınız ve elma su bitmeden Tuvalete gideceksiniz😆 hem aclıgınız giderilecek hem bagırsaklar temizlenecek 👍

Geri
Yukarı