Her saat "borsa finans" kanalını açılmasının çözümü

Dün Technopat'ta başladı bu olay. Bir arkadaş ile konuştuğumda şu adımları uyguladık ve çözüldü:
1. C:/ProgramData/youtube/YoutubeStarter.exe buradaki yoldan direk YouTube klasörünü silmek.
2. görev zamanlayıcısından YoutubeStarter.exe olan zamanlayıcıyı silmek.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu arada Malwarebytes ve Kaspersky vb. antivirüs ve anti-malware algılamıyor.

Son düzenleme:
Rastgele bir videoya denk geldim diyorsun o videoyu paylaşırmısın. Ben Ccleaner+Avast Free Antivirus programlarını kaldırdım düzeldi. Bugün 3. gün sorun göremedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda ccleanerda gösterdiğini anladım
AVG kurmayı denedim ancak bilgisayarımda AVG Antivirüsünün arayüzü bile gelmedi hatta lisanslı Kaspersky Antivirüsümü bile sildim bu yüzden. Şimdi Avira veya diğer antivirüsleri yükleyip taratacağım pc yi olmazsa Kasperskyi tekrar kuracağım. Benden fark ettim pc de hafif bir lag gibi kasılmalar var. Muhtemelen Bitcoin virüsü gibi birşey var ama hala bulamadım. ilk kez denk geldim Bu YoutubeStarter.exe ye

Son düzenleme:
CCleaner ile deneyin bir de ben yaptım 2 3 gündür gelmiyor.
Ccleaner kullandim şuan youtubestarter.exe yok fakat işin arkasında farklı bir virüs var mı ? diye detaylarına inmek için farklı antivirüslerle taratıyorum pc yi. Olaki bu virüs nerden ve nasıl bulaşıyor. aklıma ilk gelen link kısaltma sitelerinde bulaşıyor bence. Çünkü o tarz sitelere girince arkaplanda indirmeler gerçekleşiyor. Antivirüsüm direk engelliyor o indirmeleri fakat bazı dosyaları tanımıyor olabilir. Birde Uptobox sitesine Opera veya OperaGX ile girince işlemciniz mining olarak kullanılıyor diye altta kırmızı bir yazı çıkıyordu. Belki denk gelen olmuştur.

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    78,9 KB · Görüntüleme: 53
  • upto mining.png
    upto mining.png
    107,9 KB · Görüntüleme: 55
Youtubestarter.exe virüsü ile uzun zamandır mücadele ediyorum. Siliyorum, kendi kendini tekrar oluşturuyor. Sanıyorum bu programı tetikleyen başka yazılımlar var. Sürekli Borsa Finans isimli bir youtube kanalı açılıp duruyor. Bu şahıslar, bu virüs ile yüzbinlerce kişilik sahte izleyici kitlesi oluşturuyorlar. Her türlü dolandırıcılık vakasının arttığı ülkemizde, bitcoin madenciliği dolandırıcılığı da son zamanların en popülerlerinden biri.

Youtubestarter.exe virüsü ile uzun zamandır mücadele ediyorum. Siliyorum, kendi kendini tekrar oluşturuyor. Sanıyorum bu programı tetikleyen başka yazılımlar var. Sürekli Borsa Finans isimli bir youtube kanalı açılıp duruyor. Bu şahıslar, bu virüs ile yüzbinlerce kişilik sahte izleyici kitlesi oluşturuyorlar. Her türlü dolandırıcılık vakasının arttığı ülkemizde, bitcoin madenciliği dolandırıcılığı da son zamanların en popülerlerinden biri.
Dionizy Arkadaşında dediği gibi ; Şimdilik " Youtubestarter.exe " yi virüs olarak gören sadece Nano Antivirüs oldu. Sistemimi Avira ve Nano antivirüse tarattım, şuan temiz daha öncesinde Ccleaner ile task işlemini devre dışı bırakmıştım . şuan 3 ya da 4. gün oluyor. Ccleaner ile task işlemini sonlandırdığımdan beri Nano ve Avira temiz çıktı. Nano antivirüs kurup sisteminizi taratın daha öncesinde CCleaner ile YoutubeStarter.exe nin zamanlanmış görevini "Devre Dışı" bırakın. Şimdilik bende sıkıntı yok ama olursa formattan başka bir çaremiz kalmıyor. Aslında kaynağını bulmak lazım çünkü format attıktan sonra yine aynı virüse yakalanmak pekte zor görünmüyor doğrusu
Arkadaşlar ; Youtubestarter.exe bugün tekrar oluştu. Bende Virüstotal sitesine attım ve sonuçlarını sizinle paylaşıyorum. VirusTotal

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı