Her saat "borsa finans" kanalını açılmasının çözümü

Dün Technopat'ta başladı bu olay. Bir arkadaş ile konuştuğumda şu adımları uyguladık ve çözüldü:
1. C:/ProgramData/youtube/YoutubeStarter.exe buradaki yoldan direk YouTube klasörünü silmek.
2. görev zamanlayıcısından YoutubeStarter.exe olan zamanlayıcıyı silmek.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu arada Malwarebytes ve Kaspersky vb. antivirüs ve anti-malware algılamıyor.

Son düzenleme:
Dün Technopat'ta başladı bu olay. Bir arkadaş ile konuştuğumda şu adımları uyguladık ve çözüldü:
1. C:/ProgramData/youtube/YoutubeStarter.exe buradaki yoldan direk YouTube klasörünü silmek.
2. görev zamanlayıcısından YoutubeStarter.exe olan zamanlayıcıyı silmek.

Eki Görüntüle 1081499

Bu arada Malwarebytes ve Kaspersky vb. antivirüs ve anti-malware algılamıyor.

Bilgisayarımdan mining yapılıyormus Malwarebytes ve Kaspersky kullanarak bu illetten kurtulmuştum fakat aynı sorun olarak YouTube'dan tam olarak bu video açılıyordu. Dediklerinizi harfiyen yerine getirdim ve sorun çözüldü! Çok teşekkür ederim!

Bilgisayarımdan mining yapılıyormus Malwarebytes ve Kaspersky kullanarak bu illetten kurtulmuştum fakat aynı sorun olarak YouTube'dan tam olarak bu video açılıyordu. Dediklerinizi harfiyen yerine getirdim ve sorun çözüldü! Çok teşekkür ederim!
Benim bilgisayarımda mining için kullanılıyormuş Malwarbytes sayesinde anlamış oldum. 6 aydan uzun süredir sebepsiz yere giren dropları ve fps düşüşlerinin sebebi meğersem buymuş. Neyse sağlık olsun.

Hocam zararlı olabilecek yazılımlar yükelemediyseniz genellikle link kısaltma servislerinde kullanılan reklam siteleri kendi linklerini bir şekilde başlata kaydediyor. ben bilgisayarımı açtığımda gemi oyunu sitesi ile kumar sitesi açılıyordu. MSConfig'den ve Başlattan dosya konumlarına baktığımda run klasöründe kendi URL'leri vardı kaldırınca çözüldü Chrome açığı olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2 gündür kafayı yedirtti adeta bana. Bugun rastgele bir videoya denk geldim ve orada CCleaner kullanın diyordu farklı bir reklam virüsü için bende deneyim dedim. Son çare CCleaner kurdum ve zamanlanmış görevlere baktığımda "YoutubeStarter.exe" görüp devre dışı bıraktım. Exe dosyasını da sildim şuan deniyorum bakalım bir daha aktif olacak mı ? bunu paylaşmamın nedeni gerçekten CCleanerda görünmesi. Bulan arkadaş @Arda Yeni elinize sağlık gerçekten

Dosya Ekleri

• ccleaner.png
    ccleaner.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 73
bu problemle 24 ünden beri uğraşıyoruz arkadaşlarla, avg kurup tarama yapabilir misiniz? miner diye bir virüs bulacak mı? biz 3 kişi denedik hepimizde bunu buldu, 2 kişi pc formatladı, ben format atmadım bekliyorum. 2 gündür video açılmıyor takip ediyoruz.

miner

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 2 gündür kafayı yedirtti adeta bana. Bugun rastgele bir videoya denk geldim ve orada CCleaner kullanın diyordu farklı bir reklam virüsü için bende deneyim dedim. Son çare CCleaner kurdum ve zamanlanmış görevlere baktığımda "YoutubeStarter.exe" görüp devre dışı bıraktım. Exe dosyasını da sildim şuan deniyorum bakalım bir daha aktif olacak mı ? bunu paylaşmamın nedeni gerçekten CCleanerda görünmesi. Bulan arkadaş @Arda Yeni elinize sağlık gerçekten
Rastgele bir videoya denk geldim diyorsun o videoyu paylaşırmısın. Ben Ccleaner+Avast Free Antivirus programlarını kaldırdım düzeldi. Bugün 3. gün sorun göremedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı