Her sabah format atıyorum

1599127215891.png

Bu galiba

80 gb HDD normal olarak hızı çok kötü yaşıyor mu diye Hd tune 5.75 den health sonucu atar mısın? Bide bu eski fotograf mı?

Ekran kartının ve işlemcinin tam adını söyler misin ama yeterli duruyor.
80GB bir bölümü. 2 bölüme ayrılıyor. Şuan sistem yatağın altında duruyor. Yeni sistemi söküp onu takmak Vb. Uğraşmaya değmez. Evet eski sistemimim fotoğrafı. Zaten 5 senelik. Ekran kartı yandı. Onboard'ı bağladım. 5 senedir termal macun değişmemesine rağmen. CPU-Z'nin stress testini 5Dk yaptım. Kapanmadı. HDD biraz ağır. 3-4GB'yi 4-5 Dk'ya Vb. Alıyor.

Diskin sıcaklığı çok fazla bence daha fazla işlem yapmayın sata kablosunu değiştirebilir misiniz veri aktarım hataları çok fazla görünüyor. Ve disk de bozuk olabilcek herhangi bir sektör de yok o yüzden error scan yapıp da atın %20 hasarlı blok demiştiniz o yüzden.

Teşekkürler akşama gidip SATA kablosu alacağım // ve sistemim Windows 8.1 kaldırabilir mi?

3 GB DDR 2 RAM.
256 MB onboard ekran kartı.
1.8 GHz Intel Pentium r işlemci.
74.4 GB HDD.

Windows 7 kaldırıyorsa tabi kaldırması lazım eğer kasarsa HDD i değiştirip yeni bir HDD almaya başlayabilirsiniz ama ilk açılışta çok kasıp sonra düzeliyorsa normal.
Ve mavi ekran aldığınızı söylemişsiniz eğer tekrar alırsanız Windows 8.1 de fotoğraf atın eğer mavi ekrandan sonra açılıyorsa Windows minidump klasörünün içeriğini Google drive gibi yerlere atarsınız ve HDD in kasa içindeki yeri nasıl hava akışı iyi olan bir yere koyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı