Her şey neden pahalı?

Genelde satıcılar taşlanıyor ama insanların anlamadığı konu şu adam o ürünü 10TL'e de almış olsa 20TL'e de almış olsa size sattıktan sonra o ürünü yerine koymalı, yeniden almalı, ki çark dönsün. Aslında bakkal-market vb tüm esnaf komisyon üzerine çalışıyor bu açıdan bakın.

En önemli neden de akaryakıt fiyatlarının yüksek olması. Akaryakıt fiyatları yüksek olduğundan nakliye fiyatları da o derecede artıyor, artmak zorunda. Bu 3 harfli marketlere zabıta gönderip asgari ücretle çalışan personellere "bu fiyatları indireceksiniz" demekle olacak bir şey değil. Muhtemelen pahalılık konusu yakın zamanda seçim malzemesi yapılacak ve nasıl bir gecede doları 18'den 12'ye düşürdülerse "biz yaptık, ancak biz yaparız" diyerek oy isteyecekler. Korkum şu ki ekonomi içerde bilmediğimiz ve tahmin edemeyeceğimiz kadar kötü olmasın. Olur da iktidar değişirse ekonominin şu haliyle düzelmesi zaten yıllar alacağı için daha beter bir durumu düşünmek istemiyorum.

Tek sorumlusu var, o da AKP.

Yok fırsatçılar varmış da, millet birbirini kazıklıyormuş da. Sen caddeye trafik ışığı koymazsan herkes kafasına göre geçer illaki. Her şeyi halktan bekleyeceksek neden hükümet var?

Son düzenleme:
2015 yılında sıfır bir arabanın fiyatı yıl sonu indirimli hali 52.500 TL'ydi. Bunun gibi birçok sektörde fiyatlar düşüktü, alım gücü vardı. Şimdi aynı araba 432.000 TL, o zamanlar fırsatçı yoktu da şimdi mi türedi bu fırsatçılar? Bu ekonominin sorumlusu iktidardır, hiç kimse fırsatçılar yapıyor deyip de işin içinden sıyrılamaz.

Ülkede fabrikaların satılıp, üretimin bitirilmesi. Üretimin olmaması ekonominin batması demek. Yönetimin vergiler ile geçinmesi. Ayrıca ülkede sistematik düzen, denetim, adalet kavramı sadece kağıt üzerinde. Giden gençliğimizden gidiyor.

Genelde satıcılar taşlanıyor ama insanların anlamadığı konu şu adam o ürünü 10TL'e de almış olsa 20TL'e de almış olsa size sattıktan sonra o ürünü yerine koymalı, yeniden almalı, ki çark dönsün. Aslında bakkal-market vb tüm esnaf komisyon üzerine çalışıyor bu açıdan bakın.
Katılıyorum. Biz esnafız, geçen sene bir kılıfı 200 TL'ye satıyorken şimdi aynı kılıf 450 TL. Neden mi? Çünkü pahalıya alıyoruz. Şimdi biz fırsatçı mı olduk?

Geri
Yukarı