Her şey neden pahalı?

Bu kafayla artmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz.

Sorun sadece pahalılık değil. Hem her şey pahalı hem de alım gücümüz düşük.
Akıl dışı yürütülen ekonomi politikaları devam ettiği sürece pahalılık da artacak alım gücümüz de düşmeye devam edecek.
Daha birkaç gün önce bir öğretmen arkadaşımın günü geçmiş elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödedim. 30 yıllık öğretmeni ne hallere düşürmüşler. Asgari ücretli çalışanları, emeklileri düşünemiyorum bile...

Sorun sadece pahalılık değil. Hem her şey pahalı hem de alım gücümüz düşük.
Akıl dışı yürütülen ekonomi politikaları devam ettiği sürece pahalılık da artacak alım gücümüz de düşmeye devam edecek.
Daha birkaç gün önce bir öğretmen arkadaşımın günü geçmiş elektrik, doğalgaz ve su faturalarını ödedim. 30 yıllık öğretmeni ne hallere düşürmüşler. Asgari ücretli çalışanları, emeklileri düşünemiyorum bile...
Gerçekten çok garip. Halkımızın büyük bir çoğunluğu buna rağmen iktidarı desteklemeye devam ediyor, kurunun yanında yaş da yanıyor. Yanlışları söylemek suç oldu ülkede.

Dün arabaya benzin aldık, sadece 32 litre aldı ama fiyat 800 TL tuttu. Yazık bu insanlara.

Çünkü herkes halinden memnun.
Memnun olanları söyleyeyim sus payı kredi faiz oranlarını düşürüldükçe ev-araba aldılar. Ekimde 400.000'e alınan bir ev şu anda 1.200.000 TL. İnan bana imkanı olup o dönem krediye girenler şu anda aldıkları evleri kiraladılar 4000-5000TL'den ve şimdi krediyi kira ödüyor ekstra ceplerine para kalıyor.
Bizim millete anlatamadığın nokta şu: Arabayı 40.000'e almış 3 sene sonra 200.000'e satıyor. Sanıyor ki 160.000 TL kazandı kendisi en kral ekonomist. Ben ilk işe başladığım zaman yemek-eğlence vb tüm giderlere bekar biri olarak 1000TL fazlası ile yetiyordu. Şimdi haftada 3 kez kahve içip 2 kez dışarıda yemek yiyince maaş bitiyor :D
Bizim insanımız açlıktan ölmemeye şükür etmeye alışmış. Gıda ve barınma haricinde adamın bir ihtiyacı yok ki. Bu elektriğe zam gelmeseydi yine birçok kesim ses çıkarmamaya devam edecekti çünkü adamın eğlence ve kendine zaman ayırma yada nefes alma anlayışı akşamları A Haberi izlemek. Onun haricinde "Karnımız tok sırtımız pek çok şükür"

Bizim insanımız açlıktan ölmemeye şükür etmeye alışmış. Gıda ve barınma haricinde adamın bir ihtiyacı yok ki. Bu elektriğe zam gelmeseydi yine birçok kesim ses çıkarmamaya devam edecekti çünkü adamın eğlence ve kendine zaman ayırma yada nefes alma anlayışı akşamları A Haberi izlemek. Onun haricinde "Karnımız tok sırtımız pek çok şükür"
İnsanımız sağ olsun ki bir ömüre araba ve ev sığdırmaya yaşam diyorlar; "dişi bul, altın al, ev al, araba al, torun yap." Bir insanın ömrü böyle heba ediliyor, böyle söylemlerde bulunan insanlara hiç eğlenceden, yaşamaktan bahsedebilir misin?

Şu ana kadar halkımızın milyonlarca insan ile protesto etmesi gerekiyordu, kitlelere ulaşabilen bir isim bile böyle bir işe adım atmadı.
İktidara geleceklermiş, komik işler bunlar. 😂

Geri
Yukarı