Ülkemizde neden her şey çok pahalı?

Hayır, değil. Avrupa'da veya ABD'de 5000 dolara çalışacak vasıfta olan biri Türkiye'de 5000 değil, 10 bin ve üstünü bile kazanır.

Vasıf olmadan o paraları batıda da alamazsınız.
Eli yüzü düzgün bir üniversiteden mezun olduğunuzda işe başlar başlamaz çok rahat yalnız yaşarsınız tüm medeni dünyada hatta yılda 2-3 ülkeyi de görmeye gidersiniz. Türkiye'de ben %1 lik dilimden öğrenci alan bir bölümden mezunum asgari ücretin 1.5 katıyla işe başladım. Başka ülkeleri görmeye gitmek şöyle dursun....
Hayır, değil. Avrupa'da veya ABD'de 5000 dolara çalışacak vasıfta olan biri Türkiye'de 5000 değil, 10 bin ve üstünü bile kazanır.

Vasıf olmadan o paraları batıda da alamazsınız.
Eli yüzü düzgün bir üniversiteden mezun olduğunuzda işe başlar başlamaz çok rahat yalnız yaşarsınız tüm medeni dünyada hatta yılda 2-3 ülkeyi de görmeye gidersiniz. Türkiye'de ben %1 lik dilimden öğrenci alan bir bölümden mezunum asgari ücretin 1.5 katıyla işe başladım. Başka ülkeleri görmeye gitmek şöyle dursun...

Mevzu şu bizim ülkenin sırtında zibil gibi kene var ve asla doymuyorlar, biz kanımızı emmelerine izin verdiğimiz sürece de sürecek bu böyle.

Geri
Yukarı