Her şey Para mıdır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Değildir. Benim maddi durumum çok iyi olmasına rağmen mutlu olduğum söylenemez. Keşke hiç doğmamış olsaydım dediğim günler oluyor.

Yürüyemedikten, koşamadıktan, yataktan kalkamadıktan sonra parayı ne yapalım arkadaşlar? Her şey sağlıktır.

Evet paradır. Sağlık ve aşktan değerli değil diyenler var di mi? O zaman sayalım:

Sağlığın bozulur hastaneye gitmen gerekir PARA.
İlaç alman gerekir PARA.
Sevgilinle bir iki defa parkta buluşursun ama bir süre sonra off’lar puff’lar kafe ister PARA.
Evden çıkmayayım oyun oynayayım dersin PARA.
Acıktık dersin PARA.
Tuvaletin gelir sifonu çekersin PARA.
Kitap okuyalım kültürlenelim dersin PARA.
Psikopata bağlayayım psikoloğa gideyim dersin PARA.
Alkol alıp sızayım bari dersin PARA.
Sigara içeyim açlık bastırsın dersin PARA.
Kış gelir üşürsün mont gerek PARA.
Yaz gelir pişik olursun şort gerek PARA.

Daha sayayım mı gereği kaldı mı;)

Son düzenleme:
Evet paradır. Sağlık ve aşktan değerli değil diyenler var di mi? O zaman sayalım:

Sağlığın bozulur hastaneye gitmen gerekir PARA.
Sevgilinle bir iki defa parkta buluşursun ama bir süre sonra off’lar puff’lar kafe ister PARA.
Evden çıkmayayım oyun oynayayım dersin PARA.
Acıktık dersin PARA.
Tuvaletin gelir sifonu çekersin PARA.
Kitap okuyalım kültürlenelim dersin PARA.
Psikopata bağlayayım psikoloğa gideyim dersin PARA.
Alkol alıp sızayım bari dersin PARA.
Sigara içeyim açlık bastırsın dersin PARA.
Kış gelir üşürsün mont gerek PARA.
Yaz gelir pişik olursun şort gerek PARA.

Daha sayayım mı gereği kaldı mı;)
Abimiz yeterince açıklamış demek istediğimizi. Her şey para değil diyen kendini avutuyordur.

Herşey para değil. Tamamen hayat yaşantısı. Aylık gelirim çok üst düzeyde ama mutlu değilim. Mutluluk ve huzur para ile satın alınamaz. Benim için önce huzur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet her şey para kendimden örnek verecek olur isem dışarı çıkacağım zaman hiçbir şey almasam bile amacım gezmek bile olsa cepte para olmayınca dışarı çıkmıyorum. Kısacası elime para geçmeyince kendimi çok mutsuz hissediyorum.

Benim hocamın bir sözü vardı. O sözü hep beğenirim. Şöyle; "Para her şey değildir ama çoğu şeydir." Bence gayet anlamlı ve yeterli bir söz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı