Her şeye zam geliyor

2030 da bir şeyler olur diye düşünüyorum.
Maymun çiçeği denilen illetede milyonlarca Türk lirası araştırma parası verilecek, ve hazinede kalan para miktarı düşecek. Maymun çiçeği 2028-29'a kadar biter umarım.
O kadar da abartmayın bir virüsü, aşı olunca olur biter sonra grip muamelesi yaparsın.

Buradaki en büyük hata ekonomi politikası, burada o tür bir şey yapılmamalıydı.

Enflasyon yüksek olsa bile gıda enflasyonu yaşanmamalıydı, ne hale getirdiler 20 senede.
Millet kırmızı et yiyemez oldu, milletin IQ seviyesi de düşer genleri de bozulur tâbi.
Saçma sapan vegancılar türedi son zamanlarda bu mevzu yüzünden.

O kadar da abartmayın bir virüsü, aşı olunca olur biter sonra grip muamelesi yaparsın.

Enflasyon yüksek olsa bile gıda enflasyonu yaşanmamalıydı, ne hale getirdiler 20 senede.
Millet kırmızı et yiyemez oldu, milletin IQ seviyesi de düşer genleri de bozulur tâbi.
Yav zam olur vs. tamam da sen tarım ülkesisin. En iyi senin yapman lazım bu işi. iPhone 13 100 bin lira olsun. N'apim?
Yiyecek daha önemli. Teknolojik aletlerin de belirli bir düzeyine kadar erişim sıkıntı olmasın yeter. İlla son model olmasına gerek yok. Zaten her sene üretilip duruluyor. Sonra iklim bozuluyor falan deyip ağlıyorlar. Büyük baş hayvancılığı suçluyorlar.

Bu arada o virüs yanlış bilmiyorsam cinsel yolla yayılıyordu. Karşıma çıkan bir şeyde gördüm ama araştırmadım.

Çoğu yerde işçi sendikası yok, o yüzden rahatlıkla işten çıkarıyorlar milleti. Bizim millette tâbi sesini çıkarmıyor, alıştılar ses çıkarmamaya.

Bu ekonomi modelinden ne zaman vazgeçecekler merak ediyorum.
Alıştıra alıştıra yapıyorlar. Yoksa nasıl diyeyim. Muhafazakar akrabalarım var. Onlar da malum kişi ülkeye çok zarar verdi diyor. Tabii onlar telefonunu çıkar diyen dayılardan değiller. Doğru neyse ona bakarlar.

Hocam dediğim şeyi çok yanlış anladınız.
Yani diyorum ki örneğin 435mn Türk lirası geliri olan bir ülkesin ve bunu yarısından fazlasını vergi ile alıyorsun. 390mn da giderin var diyelim. Eline 45mn kalıyor ve bu yüzden araştırma yapamazsın ve sonucu vergide buluyorlar. Sonra tekrar zamlar yapılacak. Diyorum ki yani "hem devlet hazinesi hem de, millet zararlı çıkacak." siz bana diyorsunuz "abartmayın." gayet abartılacak bir durum yok ortada benim için ancak durum böyle değil.

Bu arada o virüs yanlış bilmiyorsam cinsel yolla yayılıyordu. Karşıma çıkan bir şeyde gördüm ama araştırmadım.

Cinsel yolla değil hocam, insanların yakınlaşması yani yanlarında oturması gibi temaslarda bulaşıyor diyorlar.

Diyorum ki yani "hem devlet hazinesi hem de, millet zararlı çıkacak." siz bana diyorsunuz "abartmayın." gayet abartılacak bir durum yok ortada benim için ancak durum böyle değil.
Virüsü abartma diyorum o kadar. 1-2 seneye kalmaz bu maymun meretini de unuturlar, başlangıcı Corona gibi olan bir şey değil.

Fiziksel temas ön planda, cinsellik değil hocam.

Alıştıra alıştıra yapıyorlar. Yoksa nasıl diyeyim. Muhafazakar akrabalarım var. Onlar da malum kişi ülkeye çok zarar verdi diyor. Tabii onlar telefonunu çıkar diyen dayılardan değiller. Doğru neyse ona bakarlar.
Olay muhafazakarlık değil ki ortada bir algı oyunu var o kadar, bizim millette anlatanı dinlediği için böyle abuk sabuk şeyler ile yüzleşiyoruz.

Yav zam olur vs. tamam da sen tarım ülkesisin. En iyi senin yapman lazım bu işi. iPhone 13 100 bin lira olsun. N'apim?
Yiyecek daha önemli. Teknolojik aletlerin de belirli bir düzeyine kadar erişim sıkıntı olmasın yeter. İlla son model olmasına gerek yok. Zaten her sene üretilip duruluyor. Sonra iklim bozuluyor falan deyip ağlıyorlar. Büyük baş hayvancılığı suçluyorlar.
Evet haklısın, enflasyon zaman zaman yükselir bunlar normal şeyler ama bir elin müdahelesi ile bilmem kaç kat yükselmemeli ki hele hele tarım ülkesinde yemek sorunu yaşanmamalıydı.
Bugün ise tarımın ve sanayinin ne denli önemli olduğunu anladık enflasyon yüzünden.

En basitinden bir vücut geliştirmeci kendine diyet hazırlasa en kralı (bir günlük beslenme) 300-400 TL tutuyor, diyetin en pahalı ürünü ise kırmızı et. Kilosu 200-250 falan ordan hesapla.

Muhafazakar derken muhafazakarlar genelde o tarafta oluyor ya.
Sizin dediğinizi demek istedim.
Muhafazakarların olayı din ve özgürlük ile ilgili, AKP zamanında bunlar üzerine prime dönemini yaşadı ve o sebeple oy verdiler, sırf bunlar da değil iş bulanlar oldu hastane meseleleri cart curt
... Bu tür şeyler yaşandı ve bitti, artık milletin nefesi açlıktan koktuğu için alternatif arıyorlar olay o.

Yeni konular

Geri
Yukarı