Herkes beni zorbalıyor mu?

Merhaba, son sınıf bir lise öğrencisiyim her yerde neredeyse yani hayatımın her alanında gerek şiddet gerek zorbalık görmüş birisiyim özellikle ailem tarafından çok fazla aşağılanıp hakaret yemek özellikle insana çok koyuyor. Mesela geçen gün yaşadığım olayı anlatayım size o gün okul için kalkmıştım elimi yüzümü falan yıkadım neyse giyindim çıktım annemin lafıyla yüzüm kızardı. Yani kısacası hem utandım hem üzüldüm annemin cümlesi şuydu. Leş gibi kokuyorsun böyle bir yere mi gidilir? Ben bile tiksindim insanlar nasıl tiksinmesin senden falan hiçbir şey demedim. Okula gittim işte moralim bozuktu annemin dediği laftan sonra babam aradı o da aynı şekilde öyle.

Neyse okula gittim her neyse işte sıra arkadaşımla derste bir şeye güldük hoca yüzün ayakkabı köselesi gibi olmuş haline bak falan filan. Sınıf arkadaşlarımdan biriside hastaneye gitmemi söyledi psikolojin bozuk sırf sadece bir şeye güldüğüm için yani arkadaşlar hayatımın her yerinde zorbalık şiddet hakaret gördüm. Hatta konudan bağımsız diğer yaşıtlarım gibi bir kız arkadaşımda olmadı zaten beni sevebilecek bir kız olacağını da düşünmüyorum. O kadar öz güvensiz zayıf birisiyim ben bu gidişata artık bir dur demek istiyorum dur demezsem çünkü daha kötüye gideceğim önerilerinizi bekliyorum. Herkese şimdiden çok teşekkür ederim önerileri için.
Ailen koktuğunu söylüyor , hocan ve arkadaşlarında aynı şeyi söylüyorsa burada bi sorun vardır. Belki "yıkanmak zorunda mıyım her gün sırf insanlar güzel koktuğumu söylemesi için yada koktuğumu söylememesi için yıkanmak zorunda mıyım "diyebilirsin ama biz istesek te istemesekte ,sevsekte sevmesekte toplumun belirli kuralları vardır ve sen bile istiyerek yıkanmıyorsan bu senin verebileceğin bi tercih değil yıkanmak zorundasın .Eğer hormonel bi sorunun varsa ,banyo yaptığın halde kokuyorsan o zaman ürolojiye gidip sebebini sor, hormonel bi sorun olabilir.
Şiddet ve zorbalığa neden uğruyorsun bi düşün . Acaba doğru ortamda mı değilsin? Bunu yapan arkadaşlarınsa onlardan uzaklaş bi şey olmaz . Sınıfta sessiz olan doğru düzgün olan başkası ile arkadaşlık kur ya da okulda diğer sınıflardan önceden iyi olduğun bir kişiyle arkadaş ol . Önemli olan arkadaşlarının ne kadar çok olduğu değil kalitesi. Bir tane olsun adam gibi olsun arkadaşın .Ailen ile aran nasıl bilmiyorum ama çoğu genç ailesinden bıktığı için üniversiteye giderken uzak şehirlere gidiyor ailesinden kurtulmak için emin ol ,hatta neredeyse tüm gençler desem yanlış olmaz yani ailenden bıktıysan yalnız değilsin bu konuda.
Şunu yapabilirsin:Bu sene YKS 'ye çok iyi çalış ,iyi bir üni 'ye git ama az az da olsa kendini bazı alanlarda geliştir ve üni ye gittiğinde sıfırdan başlamış gibi ,özgüveni yüksek kültürlü birisiymiş gibi görün .Sonuçta kimse senin evveliyatını bilmiyecek . Ama kendini geliştir ;paran varsa spora git mesela. Youtube gerçek bi bilgi merkezi orayı kullan .Mesela ben sana bi abin olarak güzel bi kanal önereyim Haluk Tatar . Bu hocamız Türkiye'nin en büyük kişisel gelişim kanalı ve aradığın sorunlar ile ilgili orada bir sürü video bulabilirsin. Unutma insanlar seni bu kadar zorbalayıp hor görüyorsa sen de değiştirilmesi gereken bazı taşlar olabilir. Sende bi sorun olabilir. Seni tanımıyorum ama belki gıcık birisisindir, şımarıksındır, yanlış yerde yanlış konuşuyorsundur, yani bi şeyler olabilir sende de . Diğer insanları gözlemle onlar nasıl hareket ediyor günlük yaşamlarında.Bi yerde insanların hoşuna gitmeyecek bi şey yapıp duruyorsan bu dediklerin başına gelebilir. Aile konusunda tek çözüm üniversiteye gitmek yani onlardan uzaklaşmak. Üni de öyle bi çalış ki dersine 15 tatilinde de yaz tailinde de onların yanına gidecek zamanın olmasın ve bir an önce kendi hayatını kur.

Yaşadığınız sorunlardan kaça kaça nereye kadar? Bu sorunlarla yüzleşin. Anneniz size öyle dediğinde nedenini sordunuz mu? Veya öğretmen sizin dış görünüşünüze laf ettiğinde bunu bir yere bildirdiniz mi? Arkadaşınız size psikoloğa görün dediğinde onunla sohbeti kesebilirdiniz mesela. Çevrenizdeki kimseye size hakaret edebilecek düzeyde değer vermeyin. Size hakaret etmekten çekinsinler.
Hocam zaten o söyleyen arkadaş yani şöyle söyleyeyim sınıfa daha yeni gelmiş birisi ve beni tanımıyor zaten değer verdiğim biriside değil ama beni tanımayan birinden böyle bişey duymak ve tüm sınıfın içinde alaylı bir şekilde söylemek insana koyuyor öğretmen meselesine gelincede çokta fifi diyip geçtim sınıfta tek yanımda oturduğum kişi ile samimiyim o bile 10.sınıfta bana yapılan zorbalıkları yüzüme vuruyor senin için çok kötü geçti falan filan gibi gibi kimseye değer vermiyorum zaten aileme bile

Hocam zaten o söyleyen arkadaş yani şöyle söyleyeyim sınıfa daha yeni gelmiş birisi ve beni tanımıyor zaten değer verdiğim biriside değil ama beni tanımayan birinden böyle bişey duymak ve tüm sınıfın içinde alaylı bir şekilde söylemek insana koyuyor öğretmen meselesine gelincede çokta fifi diyip geçtim sınıfta tek yanımda oturduğum kişi ile samimiyim o bile 10.sınıfta bana yapılan zorbalıkları yüzüme vuruyor senin için çok kötü geçti falan filan gibi gibi kimseye değer vermiyorum zaten aileme bile
Eğer ki size bir laf edildiğinde buna tepkinizi koymazsanız bu zamanla artar ve bunu herkes yapmaya başlar. O kişi sınıfın ortasında öyle dediğinde tepkinizi koysaydınız bir daha sizin hakkınızda konuşamazdı.

Öcelikle merhabalar dostum, kaç yaşındasın(reşit misin)? orta,lise hangi öğretim görüyorsun? Bunları sorma sebebim kendine yeni bir hayat kurman, bunu nasıl yaparsın? Annen ve babanın onayı ile bir yetiştirme yurduna geçebilirsin. Orada senin dilinden anlayan insanlar ve daha özgür anlamda bir hayat sürebilirsin. Öğretim sürecin bittiğinde bir devlet dairesine yerleştirilebilirsin. Bu sürede hayatını kendi kararların ile çizebilirsin. Sana tavsiyem çok büyük ve verilmesi zor bir karar ancak ipleri eline almadan başkasının ipleri ile hayatını sürdürmek zorunda kalacaksın.
Bu dediğinin olması için ailesinin ondan inanılmaz nefret ediyor olması lazım. Lise sona gelmiş birisini ailesi yetimhaneye vermez çünkü o kadar yatırım yaptık bide yetimhaneye mi verelim demezler. Bazı anne babalar ,sırf çocukları onlara yaşlanınca baksın diye çocuk yapıyor yani çok masraf yapılmış bi çocuk var ortada ,(masraf derken sadece para değil ,çocuğun büyütülmesinden tutta ona ayrılan ilgiler bunlar hep masraf) asla böyle bi şeye izin vermezler bence sen de sorma olaylar daha da kötüleşebilir.

@445376 Doktorum bana çok büyük bir hastalığa yakalandığımı söyledi :(

Kimseyi umursamama hastalığı :D
Eğer sen her şeyi bu kadar kafana takıyorsan işin çok zor. Gerektiği yerde dişini göstereceksin.
Unutma "Kelimelerin hiç bir anlamı yok"

@445376 Doktorum bana çok büyük bir hastalığa yakalandığımı söyledi :(

Kimseyi umursamama hastalığı :D
Eğer sen her şeyi bu kadar kafana takıyorsan işin çok zor. Gerektiği yerde dişini göstereceksin.
Unutma "Kelimelerin hiç bir anlamı yok"
Hocam, bende aynı durumdayım konu umursamamakla olmuyo hatta umursamamak hiçbir şeye yaramıyor, inanın bana.

Geri
Yukarı