Herkes çok mu zengin?

Bende yeni Gaming laptop aldım. Çalışıyorum fakat çalışırken bile sosyal hayattı, normal yaşamak falan derken almak çalışırken bile zordu. Anca PC üzerinden yapılacak kısa süreli ek iş buldum. Pandemi döneminde eve kapanıp hiçbirşeye para harcamadım. Anca öyle denkleşti. Sonuç olarak Türkiye şartlarında iyi bir şey alabilmek için hayatın durması gerekti :D.

Konu dışı olacak ama 8700K'dan 1200 soket yapısına geçmek ne kadar mantıklı bilemedim. Hadi 9700K saçma olur ama DDR5 yolda gibi duruyor 12. nesil DDR5 olacaktır söylemekten istedim.
Çıkan parçaları farklı evdeki ikinci bilgisayarımda kullanacağım. Sorun yok yani. DDR5 beklemekle uğraşasım pek yok. İleride onu da yükseltirim. :)

Çıkan parçaları farklı evdeki ikinci bilgisayarımda kullanacağım. Sorun yok yani. DDR5 beklemekle uğraşasım pek yok. İleride ona da yükseltirim. :)
Konu sahibine göre zengin oldunuz söyleyeyim 😀

Ne kadar az ölü yatırım o kadar iyi özellikle Intel sonraki soket ömrü daha uzun olabilir.

Konu sahibine göre zengin oldunuz söyleyeyim 😀

Ne kadar az ölü yatırım o kadar iyi öyle söyleyeyim, özellikle Intel sonraki soket ömrü daha uzun olabilir.
Diğer eve gittiğimde bilgisayarda oyun oynayamadığım için yükseltiyorum. Oraya sıfırdan sistem toplamaktansa hep durduğum evdeki sistemi yükselteceğim ve parçaları da oradaki bilgisayarda kullanacağım. DDR5 sisteme geçiş yapınca da 8700K ve Z370-F anakartı satıp 10. nesil işlemciyi tutarım. Oldukça mantıklı bence. Zenginlikten çok ucuza getirmek oluyor. :D

Diğer eve gittiğimde bilgisayarda oyun oynayamadığım için yükseltiyorum. Oraya sıfırdan sistem toplamaktansa hep durduğum evdeki sistemi yükselteceğim ve parçaları da oradaki bilgisayarda kullanacağım. DDR5 sisteme geçiş yapınca da 8700K ve Z370-F anakartı satıp 10. nesil işlemciyi tutarım. Oldukça mantıklı bence. Zenginlikten çok ucuza getirmek oluyor. :D
Ucuza getirmek oluyor gibi dursa da konu sahibine göre zengin olduğunuzu değiştirmez çünkü birincisi yetmemiş ikinci sistemi kurmayı düşünüyorsunuz 🤣

Şu an alınacak olsa 10. nesil mantıklı olabilir sıfırdan ne de olsa bir nesil daha gelicek.

Türkiye ikinci el donanım piyasası araba piyasası olduğu için pek zarar edilmiyor.

Hayır değil. Aynı konuyu 2-3 gün önce nedense Donanım Haber Forum'da da görmüştüm. Oradan geldiniz sanırım. Konuya gelecek olursak, çoğu insan mutlu değil, bu nedenle böyle işlerle uğraşarak bir nebze kendilerini mutlu ediyorlar. Haklılar da, ne yapsınlar?
Aynı şey büyüklerde araba veya telefon değiştirme benzerliği ile görülüyor.

Ayrıca, insanlar bu sistemleri almak için bir şeylerden kısabiliyorlar. Yani moruk ben 5.000₺'lik sistem dizdim, evim var, arabam var gibi değil. Onu alan insan başka şeylerden kısıyor.
Keşke böyle olmasa 😢.
Türkiye ikinci el donanım piyasası araba piyasası olduğu için pek zarar edilmiyor.
Türkiye'de her şeyin piyasası bir garip olmuş. A'dan Z'ye kadar. Fiyatı artmayan, daha doğrusu uçmayan 1 ürün bile yok.

Amerika'da 1 aylığına fast food firmasında çalışan küçük bir çocuğun aldığı sistemi buradaki insanlar yıllarca para biriktirerek ya da büyük bir borcun altına girerek alabiliyor. Kim daha zengin?

Yeni konular

Geri
Yukarı