Herkes derdini yazsın

Benim derdim şu, bağnaz insanlar kuranı kerim ve evrimin çeliştiğini zannediyor halbuki ikisi paralel gidiyorlar bizzat okuldaki öğretmenim bile evrim yok diyor 160 yıllık bilimsel gerçeğe kadın yok diyor. Hatta beni ateistlikle suçlamadığı kaldı bir ara teist miyim diye düşünürken sonunda kendimi aydınlatacak bir kaç makale buldum. Şimdi içimi yakan dert insanlar neden bu kadar bağnaz?
İnsanları boşver keyfine bak geceye iyi gelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Haftaya olacak sınavlar, pek takmıyorum. Onun dışında indirimdeki Doom'u alamamam.

Sınav dediğin nedir bir gün önceden çalışırsın olur biter takma Doom nedir bilmiyorum ama onu da alırsın her şeyin zamanı var yılbaşında yine girer indirime.

Robot gibi insan üreten eğitim sistemi.
Okuyup bir yerlere gelemediğin, okumayıp bir yerlere gelemediğin sistem.
Gerekenin gerekini almadığı adalet sistemi.
Dolar 13,88, ekonomi.
Saçma sapan şeylere haber yapıp ta, asıl haber yapılması gereken şeyleri haber yapmayan medya sistemi.
Saçma sapan Influencer'lerin popüler olması ve yeni nesilin bunları örnek alması.
Gelecek kaygısı.

Daha sayayım mı?

Bunların hepsi boş dertler bana kalırsa çünkü sen şu anda okul okuyorsun ve ders çalışarak gelecek kaygını yenebilirsin ayrıca okuldaki hocalar ders çalışırsan sana sıkıntı etmezler en kötü ders dışında muhatap olmazsın olur biter ve ailende böyle olursa sorun çıkarmaz okul hakkında aile içini bilemem tabii ülke ekonomisine gelecek olursak benim özgür fikrim ekonomi kötü evet ama eğitime engel değil ben bile yediklerimden kısıp kitap için para biriktiriyorum sende öyle yapmayı dene.

Hadi ya 12 sene okuyacağım ve bana dışarıdaki hayat hakkında ticaret, alım gücü, geçinmek hakkında hiçbir şey öğretmeyecek ve sınavda başarısız olursam sap gibi ortada bırakacak, param yok bir şeyim yok, sap gibi ortada bırakacaklar bir de iş bulamazsam nasıl olacak o? Bu sistemi mi savunuyorsun? Okuldaki hocaların hepsi artist kendilerini üstün görüyorlar, Z kuşağı çok kötü vesaire, bazı hocalar hariç ders bile anlatamıyorlar söyleyip geçiyorlar bana anlatması ve benim anlamam gerek, ama hocalarda böyle saçma bir sistemde hiçbir şey yapamazlar zaten, sınavları ne kadar zor yapabliriz diye zorluyorlar onlar ayrı, aile konusunda ben 5 yaşındayken babamın annemi gözümün önünde bıçakladığınıda hatırlarım dayak yemekle geçti çoğu zamanım şu an 16 yaşındayım hala evde her gün küfür, kavga olmuyor ama tartışma var ama iyi ki geçim sıkıntımız fazla yok, bende insanım babam yeme içme konusunda her şeyimizi alır ama kıyafet ve ayakkabı zorla aldırıyoruz, telefon bile almadı, 10 senelik bilgisayarım var bende insanım bu yaşımda ticaret yapıp para kazanmaya çalışıyorum, bir yerde çalışmaya gittim yazın adam dalga geçermiş gibi günlük 12 saate 40 TL teklif etti motorla o güneşin altında çay dağıtacağım, dükkana bakacağım ve dükanın işlerini de göreceğim bende kabul etmedim, ama sen gene sanki ben insan değilmişim gibi benim eksiğim varmış gibi benim hayat kalitemi yaşam şartlarımı düşürmemi istersin az daha zorlasak git dilen dersin ama sen gene bu dediklerimden hiçbiri senin umurunda olmaz kendini bilmişlikle kendi dediğini söylemeye devam et.

Yeni konular

Geri
Yukarı