Herkesi tehdit eden virüs: CryptoLocker ve detayları

Yanlış Bilgilendirme
Bu virüs benim müşterimin bilgisayarına bulaştı ve nasıl çözeceğim diye 1 haftadır kafa yoruyorum ve virüsün programlamasına baktığımızda RSA-2048 kodlama algoritması kullanılmış ama benim kırma alanım AES-204. Nasıl birşey diye düşünüyorum, benim pc'lerimi de Allah korusun :) Gerçi ben pek mail olaylarıyla ilgilenmem ama yinede bir AVG'mi aktive etmem lazım. Ne var ki 20 TL aktivasyon ve tam 2 yıl. Neyse arkadaşlar çözümü bulursam ve bir program buldum.

[Linkler Silindi]

Uyarıyorum aman dikkat çünkü öyle virüs yapmış ki ağa sızmakla kalmıyor telefondaki sim kartınızı bile öldürüyor, o yüzden ağdaki bilgisayarları çıkarın ve tek virüslü bilgisayar kalsın. İşlem bittikten sonra bir makinayı güvenli modda açıp Ağ Taraması yapın.

Eğer olmazsa İstanbuldaki arkadaşlar duyduğuma göre Bostancıda İmaj Bilgisayar diye bir yer varmış, orada kendi yazdıkları program ile silebiliyorlarmış.

Umarım bir yardımım dokunmuştur, bende çözüm arıyorum ve bu arada.

Bu bildirisinde kırma yöntemi sunuyor.

Umarım işe yarar :/

Son düzenleyen: Moderatör:
@Emrecan temur Linkler hariç, yazdıkların hiçbir şey ifade etmiyor. Saçmalamaktan başka bir şey olmamış yazın.
İstanbulda dediğin olay bir kere yalan ve boşa para kaptırmayın. Hacker takımı dediğin yerde adam yine çözüm değil koruna yolu anlatmaya çalışmış.
Zararlı bulaştı ise ve zararlının güvenlik seviyesini bildiğine göre. Zararlının html ve yanında gelen dosyaları da bilmen lazım. O zaman sadece bu dosyaları rarlayıp gönder.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı