Herkesin GTA 6 oynayabileceği gerçeği

RX 6600 ile FSR'dan faydalanarak oynatacağına inanıyorum.

Oyun en stabil ve erken olarak PS5'e çıkacak. En düşük maliyette ise Xbox Series S. Oyunun çıkmasına makimum 25 ay gibi bir süre var, 108 haftaya denk geliyor. Her ay önce döviz veya altın olarak para biriktirebilirsiniz. Burası çok önemli çünkü TL olarak kalırsa kapıdaki kardan daha hızlı eriyecek.

Oyun:
GTA 6 bana göre 80-100 dolar arasından çıkabilir. 100$ yani 2900 lira olarak baz alıyorum.

PS5 ile:
Playstation 5 CD versiyon ikinci elde Ankara'da 15-16 bin lira civarında garantisiz satılıyor. 17.900 TL gibi bir para ile sıfırdan GTA 6'yı Playstation üzerinden oynayabiliyorsunuz.

En ucuz maliyetle XSS:
Grafikten ziyade oynasam yeter diyorsanız XSS ikinci elde 7-9 bin lira arasında durumuna göre değişiyor yani kafadan 6-7 bin lira daha ucuz.

Şimdi bu kadar şeyi neden anlattım diyorsanız, bu kadar uzun bir zaman diliminde para biriktirebileceğiniz ve çalışabilme ihtimaliniz var. Eflasyondan korunmak için de paranızı farklı birimlere çevirmenizi öneriyorum. Etrafta GTA 6 çıksa da nasıl olsa oynayamayacağız diyen umutsuz, çaba göstermeyi bilmeyen, beta erkek kafasından çıkmayan arkadaş en iyi şekilde söyleyebilirim ki boş yapıyorlar. Bu oyun seneye yazın çıkmıyor. 2025 ilkbaharında da çıkabilir sonbaharında da.

Ayrıca daha 2024 ve 2025 yaz tatilindeki çalışma imkanını da yazmadım.

Neden işe giriyoruz ki nasıl olsa öleceğiz.
Neden yaşıyoruz ki nasıl olsa öleceğiz.
Neden bunu yazıyorum ki o zihniyetliler zaten oynayamayacak.

' En stabil PS5'e çıkacak ' ❌

' Series X ve PS5'e çıkacak ' ✅

Son düzenleme:
PS5 2025 dediler fakat ertelenme durumu olursa 2025 sonuna sarkabilir. Üstüne 2025 sonu konsol için çıkış yaptıktan sonra PC'ye gelme süreside en az 1 yıl olsa 2026 sonu oluyor o zamanda daha yeni yeni 6000 serisi çıkmaya başlar üst seviye kartlar. Yatırım yapıp kenara döviz, altın koyun o zaman PC dizin güzel ve akıcı şekilde oynamak istiyorsanız PS5, XSX, XSS benim düşüncem 30 FPS açar.

PS5 2025 dediler fakat ertelenme durumu olursa 2025 sonuna sarkabilir. Üstüne 2025 sonu konsol için çıkış yaptıktan sonra PC'ye gelme süreside en az 1 yıl olsa 2026 sonu oluyor o zamanda daha yeni yeni 6000 serisi çıkmaya başlar üst seviye kartlar. Yatırım yapıp kenara döviz, altın koyun o zaman PC dizin güzel ve akıcı şekilde oynamak istiyorsanız PS5, XSX, XSS benim düşüncem 30 FPS açar.
Can Sungur izlemiştim, Digital Foundry kanalı 1440p 30fps olarak kaydedildiğini söylemiş trailer'ın. Live rendered imiş. Ben de 30 fps düşünüyorum. Ama üzmez konsol olduğu için tabii. 60 fps beni daha çok tedirgin ederdi downgrade tehlikesinden dolayı.

Ya zaten GTA 6 PC'ye geldiğinde 5000 serisi falan çıkar. RTX 3060 12 GB mesela, çıktığı zamanlar genelde 1080P Ultra oyunlarda 60+ FPS'e yetmiyor muydu? 5060 çıktığında ise, bu zamanların RTX 3060'ı olacak zaten. E 5060 orta seviye bir kart olacağı için fiyatı aşırı uçuk da olmayacak. Yani en kötü 5060 bile alabilirsin. Yani bu 5060 bile 1080P High-Ultra ayarlara yeter, hayli hayli yeter. Yine AMD muadilleri de olabilir daha da ucuza. Yani evsizler dışında ben de kimsenin bu kadar da gücünün yetmeyeceğini düşünmüyorum.

Ya zaten GTA 6 PC'ye geldiğinde 5000 serisi falan çıkar. RTX 3060 12 GB mesela, çıktığı zamanlar genelde 1080P Ultra oyunlarda 60+ FPS'e yetmiyor muydu? 5060 çıktığında ise, bu zamanların RTX 3060'ı olacak zaten. E 5060 orta seviye bir kart olacağı için fiyatı aşırı uçuk da olmayacak. Yani en kötü 5060 bile alabilirsin. Yani bu 5060 bile 1080P High-Ultra ayarlara yeter, hayli hayli yeter. Yine AMD muadilleri de olabilir daha da ucuza. Yani evsizler dışında ben de kimsenin bu kadar da gücünün yetmeyeceğini düşünmüyorum.
Tabii ki, hadi diğer oyunları boş verdim de gta 6 insana konsol, pc aldırır.

Bence 1080P Low-Medium grafik için 2060 Super, RX 6600 gibi kartlar bile yeterli olabilir. Millet sadece Ultra gereksinimler üzerinden konuşuyor. Rockstar oyuncusunu seven bir firma. Tabii bekleyip görmek en doğrusu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı