Hesaplarım durmadan çalınmaya çalışılıyor

Bahacprz

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Muğla/Milas
Daha fazla  
Meslek
Havaş-Meydan İşletmesi
Yaklaşık 2 ay önce DC hesabımdan herkes e bedava Nitro şeyi gitmişti. Sonra Instagram hesabımdan Rus hesaplar takibe alınmıştı. Geçen gün Steam hesabıma Rusya'dan girilmeye çalışılmış. Bugün Ubisoft hesabıma girilmiş. Telefona mesaj geldi arapça Instagram için. Ubisoft'a bakınca Lübnan'dan girildiğini gördüm. Virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı. İki aşamalı doğrulamalarım açık. Gmail hesabım ve DC hem iki aşamalı doğrulama hem de authenticatör ile korunuyor. Anlamadağım nasıl olabiliyor. Kaspersky lisanslı kullanıyorum. PC de virüs yok. USB desen takmıyorum.

Yaklaşık 2 ay önce DC hesabımdan herkes e bedava Nitro şeyi gitmişti. Sonra Instagram hesabımdan Rus hesaplar takibe alınmıştı. Geçen gün Steam hesabıma Rusya'dan girilmeye çalışılmış. Bugün Ubisoft hesabıma girilmiş. Telefona mesaj geldi arapça Instagram için. Ubisoft'a bakınca Lübnan'dan girildiğini gördüm. Virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı. İki aşamalı doğrulamalarım açık. Gmail hesabım ve DC hem iki aşamalı doğrulama hem de authenticatör ile korunuyor. Anlamadağım nasıl olabiliyor. Kaspersky lisanslı kullanıyorum. PC de virüs yok. USB desen takmıyorum.

Malwarebytes ile tam tarama yapın. Şahsen Kaspersky, Avast gibi virüs programlarına güvenmiyorum. Telefonundan bütün hesaplarının şifresini değiştir ve bilgisayardan o hesaplara taramalar bitene kadar giriş yapma.

Format atın. Her şey gitsin. Sonra yeni E-Posta oluşturup hesaplarınızı ona taşıyın. Sonra şifreleri değiştirin. Girmeleri zorlaşır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlarınızdan biri mailinizi kullanarak kötü amaçlı bir siteye girmiş olabilir veyahut direkt kendiniz girmiş olabilirsiniz fark etmeden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Format atın. Her şey gitsin. Sonra yeni e-posta oluşturup hesaplarınızı ona taşıyın. Sonra şifreleri değiştirin. Girmeleri zorlaşır.

E-posta ma hiç giriş yapılmaya çalışılmadı. Hep hesaplara giriş yapmaya çalıştılar. Format attım geçen gün Windows 11 yüklerken.

Malwarebytes ile tam tarama yapın. Şahsen Kaspersky, Avast gibi virüs programlarına güvenmiyorum. Telefonundan bütün hesaplarının şifresini değiştir ve bilgisayardan o hesaplara taramalar bitene kadar giriş yapma.

Malwarebytes ile dün tarama yaptım hala yüklü. Kaspersky'yi kaldırıp onu denedim dün o da bir şey bulamadı.

Hesaplarınıza girerken başka bir bilgisayardan yada işletim sisteminden giriş yapıldıysa siz olduğunuzu doğrulamak için E-Postanıza kod gönderilmesi gerekir çoğu yerde. E-Postaya erişimleri olmadan bu kodu nasıl hallediyor olabilirler ki? Bence kontrol edin. Girmiş ama sizin haberiniz olmamış olabilir.

Hepsi aynı e-postaya bağlı ise e-posta çalınmış olabilir.

E postama hiç giriş yapılmaya çalışılmadı. Zaten dediğim gibi hem iki aşamalı doğrulama ve authenticatör ile korunuyor.
Hesaplarınıza girerken başka bir bilgisayardan ya da işletim sisteminden giriş yapıldıysa siz olduğunuzu doğrulamak için e-postanıza kod gönderilmesi gerekir çoğu yerde. E-postaya erişimleri olmadan bu kodu nasıl hallediyor olabilirler ki?

Sadece Ubisoft hesabında kod gelmedi. Diğerlerinin hepsinde kod geldi giremediler. Zaten Ubisoft hesabımda bir şey yok. R6 girmek için açmıştım.

Kaç yıllık Torrent'ciyim hikayeli oyunlara asla para vermem o kadar oyun indirmişimdir senin şu yaşadıklarını hiç yaşamadım hayret ediyorum vallahi.

Yeni konular

Geri
Yukarı