Hesaplarım durmadan çalınmaya çalışılıyor

Şimdide telefona mesaj geldi +49 numaradan. Sorununuzu çözmek için bize mesaj atın yazıyor link koymuş :D

Hocam benzer bir şey Steam hesabım için oldu ve çalındı. İşin garip yanı Steam Guard mobil açıktı. Ve mobil guard kodu es geçilerek girildi. Guardi kaldıramadılar ancak hesabın e postası değişti Steam Guard aktifken. Üstelik şifre falan da değişti. Steam ile iletişime geçtim. Hesabın guard kodunu anlık yolladım ve çalındı dedim. Yeni e posta ve şifreye bağlı bana yolladılar. Ancak işin en garibi onların e postası ve şifresi varken de çalındı ben daha değiştiremeden. Malwarebytes hiçbir şey bulamadı PC'de. Tele zaten Steam WhatsApp ve Chrome hariç hiçbir şey yüklü değil Instagram dahi kullanmıyorum. Telefondan da çok nadir nete girerim. Steam hesabı benim e postama yeniden geri verdi ve özür dilediler. Sorunu çözemedik dediler. Hesabı geri aldım ancak 5-6 arkadaşımın hesabı bu 1 ay içinde kalıcı olarak gitti. Aman dikkatli olun.

Hocam benzer bir şey Steam hesabım için oldu ve çalındı. İşin garip yanı Steam Guard mobil açıktı. Ve mobil guard kodu es geçilerek girildi. Guardi kaldıramadılar ancak hesabın e postası değişti Steam Guard aktifken. Üstelik şifre falan da değişti. Steam ile iletişime geçtim. Hesabın guard kodunu anlık yolladım ve çalındı dedim. Yeni e posta ve şifreye bağlı bana yolladılar. Ancak işin en garibi onların e postası ve şifresi varken de çalındı ben daha değiştiremeden. Malwarebytes hiçbir şey bulamadı PC'de. Tele zaten Steam WhatsApp ve Chrome hariç hiçbir şey yüklü değil Instagram dahi kullanmıyorum. Telefondan da çok nadir nete girerim. Steam hesabı benim e postama yeniden geri verdi ve özür dilediler. Sorunu çözemedik dediler. Hesabı geri aldım ancak 5-6 arkadaşımın hesabı bu 1 ay içinde kalıcı olarak gitti. Aman dikkatli olun.

Ben hocam galiba sorunumu çözdüm. Bu olaylar olmadan önce ben Twitch'te öngörü yapmak için VPN eklentisi eklemiştim. İsmi rusvpn idi. Benim düşüncem ondan oldu. Çünkü onu yükledikten 1 hafta anca geçti ve bu olaylar olmaya başladı.

Buradan e-postanın veya telefonunun veri ihlalinde olup olmadığını kontrol et.

Hocam böyle bir şey dedi. Tuttum herhalde ben :D
Kaç yıllık Torrent'ciyim hikayeli oyunlara asla para vermem o kadar oyun indirmişimdir senin şu yaşadıklarını hiç yaşamadım hayret ediyorum vallahi.

Bende hiç crack kullanmadım bir öngörü yapıcam diye VPN eklentisi kullandım başıma glmeyen kalmadı :D

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-10-18 022556.png
    Ekran görüntüsü 2021-10-18 022556.png
    961,7 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı