Heyecanlandığım için psikiyatriye gitmeli miyim?

Sendeki semptomların neredeyse hepsi bendede var kilo almak dışında, bende 18 yaşımdayım 2 hafta önce ilk kez psikoloğa gittim gerçekten iyi hissettiriyor. Aslında asosyal değilde aşırı içime kapanık biriyim. Samimi olduğum 3 arkadaşım var onların dışında kimseyle samimi olamıyorum ve durduk yere kimseyle sohbet etmiyorum. Kesinlikle psikoloğa git zararı olmaz faydası olur. Ailenle aran kötüymüş onlarlada görüşmek isteyecektir. Eğer benim gibi biriysen kendini hasta olarak görme senin kafa dengin insan yok, kendini ifade edebiliyorsun seni anlayabileceğini düşündüğün için burada konu açmışsın mesela. Tabi ben uzman değilim seni tam olarak tanımıyorum. Psikoloğa gitmeni öneririm. Ilk seansım bittikten sonra eve gidene kadar yüzüm gülmüştü çünkü psikolog ailemin aksine her konuda bana hak vermişti çok mutlu olmuştum. Bu hafta da ödev verdi tek başıma mall of istanbul a gidip sinema izlemeye gittim. Hiç zorlanmadım hatta evde babamın yanında olmadığım için iyi hissettim. Ama bu bende ne gibi bir değişim yaptı bilmiyorum. Ben halimden memnunum ama ailem çok baskı yapıyor, sanki onlar 100 yil geride yaşıyor ve benimde onlar gibi olmami istiyor.
Sorunlarımız maalesef tamamen aynı değil. Benim sorunum insanlar ile kendi isteğim olsa bile sohbet edememek. Senin sorunun içine kapanık olman. Titreme sorunum ve heyecan sorunum var bu yüzden ilk psikiyatriye gitmem daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bu sabah gittim. Derdimi anlattım psikiyatri doktoru çok iyi biriydi anladı derdimi. Psikologa yönlendirdi ve prozac 20 mg yazdı. 24 gün kullanıcam. Umarım faydası olur bana.

Son düzenleme:
Sorunlarımız maalesef tamamen aynı değil. Benim sorunum insanlar ile kendi isteğim olsa bile sohbet edememek. Senin sorunun içine kapanık olman. Titreme sorunum ve heyecan sorunum var bu yüzden ilk psikiyatriye gitmem daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bu sabah gittim. Derdimi anlattım psikiyatri doktoru çok iyi biriydi anladı derdimi. Psikologa yönlendirdi ve prozac 20 mg yazdı. 24 gün kullanıcam. Umarım faydası olur bana.
Dostum, bu senin için harika. Umarım düzeliriz.

Bu tarz şeyler normaldir ve sosyalleştikçe atlatırsın. Eğer okuyorsan yazın sanayide çalışıp oradaki insanlarla arkadaşlık edebilirsin. İlla kendi yaşındakilerle takılmak zorunda değilsin.

Evet konu hakkında güncelleme yapıyorum : Şuan bir problemim kalmadı hepsi düzeldi sadece karşı cins ile çok konuşamıyorum oda zamanla düzelicek. Bu kadar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı