Hiç arkadaşım yok

Hayır yaptığı hataları güzelce uyarmamıza rahmen burnunun dikine giden diye bir laf vardır bu lafa uygun bir konuda bu şekilde söyledim rencide etmem normalde çekirde 1 sıçrar 2 sıçrar 3 de patlar bu inşallah dersini çıkarmıştır arkadaş yoksa kötü günler eksik olmuyacaktır hayatında.

Kardeşim biz adamın derdine derman olalım diyoruz, sen adamın daha çok üzerinde gidiyorsun. Bunun taharet ile ne alakası var onu da anlamadım.

Bu bir tercih mi yoksa bir problem mi?

Çok fazla arkadaşım var, bir o kadar da yok. Benim de durumum senin gibi. Telefonu elime aldığımda arayacağım, derdimi anlatacağım dostlarım olabilirdi. Fakat bu benim için bir problem değil, tercihti.

Gerçekten arkadaş edinmek istiyor musun öncelikle bunu sor kendine. Daha da önemlisi buna ihtiyacın var mı?

Okulda bile hiç bir arkadaşı olmayan biriyim. Sana tavsiye vermek isterim.
Sakın arkadaşın olsun diye saçma sapan tiplerle arkadaşlık kurma. Ben gittim beni satan biriyle yine arkadaş oldum sırf yalnız kalmayım diye. Sonuç: Yine sattı ve ben yine üzüldüm.
Sana kötü davranan insanlara arkadaşım deme sakın. Onlar senin arkadaşın değil sadece seni kullanıyorlar.
Son olarak elbet bir gün iyi bir dostun olacak sadece biraz zaman ver ve arkadaşın olacak o insanın karakterine dikkat et.

Hayır yaptığı hataları güzelce uyarmamıza rahmen burnunun dikine giden diye bir laf vardır bu lafa uygun. Bir konuda bu şekilde söyledim, rencide etmem normalde. Çekirge 1 sıçrar 2 sıçrar 3.'de patlar. Bu inşallah dersini çıkarmıştır. Arkadaş yoksa kötü günler eksik olmayacaktır hayatında.

Kardeşim alfalıkla alakası yok. Sana söylenen şeyi yapmıyorsun. Senin arkadaşın yoktu değil mi? Buna çözüm bulunur ama bazı şeylere hayır.
Sen şu anda boş yapıyorsun, ve hala boş yapmaya devam ediyorsun.

Telefonun 750dk tarifesi ay sonu 740dk olarak bitiyor. Telefonu alınca arayacak hiç arkadaşım yok. Bir tek oyunlarda arkadaşım var. Sizce bu hep böyle mi olur?
Yaşın kaç ? Zamanla edinirsin, 1-2 tane arkadaşın olsun gerisi hikaye. Sevgiliye de bulaşma, kızlarla da arkadaşlık edinme sorun yok.

Böyle olur veya olmaz, herkesin böyle dönemleri oluyor her yaş diliminde. Yalnızlık zaruriyse berbattır ama tercihse tadından yenmez. Çok da şikayetçiysen hoşlandığın işlerin üstüne git, bu işlerle uğraşan insanlarla tanışacaksın.

Geri
Yukarı