Hiç bilmeyen birine Linux'u anlatmak

LinuxSeven

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Konuya direkt girmek istiyorum. Bizim hocamız bir pano yapacakmış. Panoyu kime yükledi? Öğrencilere. Linux hakkında incelemelerimde olduğu gibi bir makale yazmaya karar verdim. Sorum şu. Hiç bilmeyen birine Linux'u nasıl anlatırım? (ne derece bilmediklerini anlatmak gerekirse bilişim hocası Linux'u Pardus'dan ibaret sanıyor.)

Hocam; Linux bir çekirdektir, bu çekirdeği kullanan işletim sistemlerine Linux dağıtımı denir. Örneğin Debian bir Linux dağıtımıdır, Windows nasıl NT çekirdeğini kullanıyorsa Debian’da Linux çekirdeğini kullanır.

Merhaba. Konuya direkt girmek istiyorum. Bizim hocamız bir pano yapacakmış. Panoyu kime yükledi? Öğrencilere. Linux hakkında incelemelerimde olduğu gibi bir makale yazmaya karar verdim. Sorum şu. Hiç bilmeyen birine Linux'u nasıl anlatırım? (ne derece bilmediklerini anlatmak gerekirse bilişim hocası Linux'u Pardus'dan ibaret sanıyor.)
Linux ne bilmiyorum cidden. Gerek de olmadı şuana kadar. Bana anlatın anlattıklarınızı yazın desem?

Hocam; Linux bir çekirdektir, bu çekirdeği kullanan işletim sistemlerine Linux dağıtımı denir. Örneğin Debian bir Linux dağıtı mıdır, Windows nasıl NT çekirdeğini kullanıyorsa Debian'da Linux çekirdeğini kullanır.

O kadarını biliyorum. Nasıl bunu hiç bilmiyen birine anltırım diyorum.

Bu konuya goz atabilirsiniz hocam.

Geri
Yukarı