Hiç bir oyunda ağladınız mı?

Ağladınız mı?

• Evet

Oy: 208 54,7%
  • Hayır

Oy: 172 45,3%

• Oy verenlerin toplamı
    380
Hayır. Sayılmıyor mu bilmiyorum ama sadece bir oyunun müziğine ağlamıştım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adı üstünde. Amnesia The Dark Descent oynarken tam Back Hall'e girdiğim an bu müzik çalmaya başladı. Nedense duygulandım ve gözlerim doldu.

İlk CoD 4 oynadığım zaman Gaz'in ölümüne ağlamış gibi olmuştum. Tam ağlamak denmez aslında.

The Walking Dead Season 1 oyununda Lee'nin sonunda ölmesi beni duygulandırmıştı.

Hayır dedim ama sonradan geldi aklıma, The Last of Us giriş sahnesi hüzünlendirmişti. Ama pek de ağlamak sayılmaz. Ben genellikle karakterlere, uzun bir vakit geçince bağlanan türde bir insanım. Naruto'yu sevmemin nedeni de bu mesela. Bu konuda bence en iyi anime olabilir. Gerçek hayattaki ilişkilerimde de böyle, her insana kendimi hemen açmam. Aradan uzunca bir süre geçmesi gerekebiliyor.

Bu yukarıdaki uzun hikaye olayını da sunan oyuna pek rastlamadım. Oyunların hikaye anlatımı konusunda genel olarak yetersiz olduğunu düşünüyorum. Belki The Walking Dead oyunları olabilir ama oynamadım. RDR2'yi de satın aldım ama ne zaman oynarım bilmiyorum. Bu aralar hiç uzunca vakit ayırıp oyun oynayasım gelmiyor. O yüzden tadımlık şeylere bakıyorum.

Bir de bağlanma olayına şunu eklemek istiyorum. Ben film, dizi, anime ya da oyun tüketirken, bunların gerçek olmadığını ister istemez algımda oluşturuyorum. Bu yüzden beni öyle uyuşturacak bir anlatım ya da uzun olup, karakterleri sevdirecek bir yapısı olması gerekiyor. Yoksa insanlar tarafından ağladığı iddia edilen çoğu karakterin ölümünde şaşırmadım bile. Yani tamamen kişilik farklılıklarında bitiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı