Hiç Çok, Ama Çok Mutsuz Olduğunuz Oluyor Mu?

Makaleler
2
Yer
İzmir
Daha fazla  
Başlıktaki gibi basit bir soru. Hiç çok, ama çok mutsuz, üzgün olduğunuz oluyor mu? Bu tip zamanları atlatmak için ne yapıyorsunuz? Kimse size cidden yardımcı oluyor mu?

Elbette oluyor. Yakın zamanda yaşadığım sıkıntı yüzünden hayattan soğudum resmen. Durup sordum kendime: "BTC milyarderi olsan ne olacak? Bom boş hayat." Yeni yeni etkisinden kurtuluyorum. İşin garibi bu sorunu kimseye anlatamıyorum. Anlattığım anda bütün sülale karışır çünkü. Düşünün halimi. :)

Elbette oluyor. Yakın zamanda yaşadığım sıkıntı yüzünden hayattan soğudum resmen. Durup sordum kendime: "BTC milyarderi olsan ne olacak? Bom boş hayat." Yeni yeni etkisinden kurtuluyorum. İşin garibi bu sorunu kimseye anlatamıyorum. Anlattığım anda bütün sülale karışır çünkü. Düşünün halimi. :)
Aynı durumdayım hocam. Karışacak kadar beni önemseyen bir sülalem yok, o ayrı konu. Ama her şey üst üste gelince de çok kötü oluyor, özellikle intihar konusunda azcık düşünmüş bir insana hayat mecburi, ama işkenceden farkı olmayan bir şey gibi geliyor.

Çok oluyor maddiyat açısından. Maddiyat olmayınca da her şey üst üste geliyor. Birisine anlatamıyorsun da ve akrabalardan hiçbiriyle görüşmediğim için sıkıntı oluyor tabi.

Maddiyat olarak katılıyorum. Para olmayınca her şey üst üste geliyor. Bende yaşıyorum bu durumu birisine anlatamıyorsun içinde biriktiriyorsun. Bazen kendi kendime düşünüyorum.
Bence bu durumlarda psikologa gitmek gerekiyor. Maalesef ülkede pek bu davranış yaygın değil. Genelde deliler gider algısı var.

İnsan herşey bir anda olsun hemen ayağına gelsin istiyor ama para yok. Örneğin PC toplamak Türkiye de tam bir çile. Elin gavuru ucuza alıyor bize gelene kadar vergisiydi şuyuydu kuruydu derken fatura... O yüzden illa düzgün bir meslek şart Türkiye'de.

Bundan 2 sene önce henüz 15 yaşında iken intihar etme düşüncesi bürümüştü içimi. Fakat sonra kendi kendime, canımı sıkan bu insanlara inat yaşa dedim. Bunu diyebildim. O günleri atlatmaktaki en önemli şey bence psikolojidir. Sadece mutsuz eden insanları umuruna takmayarak mutlu olabilirsin. Maddi konuya gelirsek, bilmiyorum [emoji2]

Yağmur yağınca özellikle :). Bereket yağıyor biliyorum ve yağmasını istiyorum (Çünkü yağmazsa sularımızı kesiyorlar :D.) ancak havanın kapalı olduğunu görünce bir mutsuz oluyorum ya :D.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı