Hiç deprem yaşadınız mı?

Ortaokuldayken müzik hocamız derse yeni girmişti biz de her ders girişinde İstiklâl Marşı okurduk sınıfça sonra hocamız İstiklâl Marşı okumak için 3.. 2.. 1.. Diye saydı ve deprem olmaya başladı (5.8'lik İstanbul depremi.)

Bir çok kere depreme yakalandım. Aralarında orta-büyük arasında sayılabilecek depremler de vardı. Fakat Rabbim'e şükürler olsun büyük bir depreme denk gelmedim şimdiye kadar.

İzmir'de yaşadığım için 5-6 arası depremleri saymıyorum. Özellikle Urla ve Seferihisar tarafında 6'ya yakın bir deprem olursa sonraki 2 gün içinde en az 5 ve üstü çok sayıda başka deprem peşinden geliyor. 2017'deki 6.3'lük depremi ve 2020'deki 6.9'luk depremi yaşadım.

6.9'dan sonra bir süre binada hasar olmamasına rağmen apartmana girmeye korktum, 10 gün kadar babamlara misafir oldum evleri müstakil olduğu için. Apartman maalesef sahil dolgusu üstünde, şu anda kız kardeşimle birlikte yaşıyoruz ama bu yıl ikimiz bütçeyi denkleştirip şehirden biraz uzak müstakil bir eve geçeceğiz. Maalesef istediğimiz yerdeki ev fiyatları epey yüksek ama yapacak bir şey yok.

7.4, 7.7 gibi depremleri düşünmek istemiyorum, yaşayan herkese geçmiş olsun.

Son düzenleme:
İzmir'de yaşadığım için 5-6 arası depremleri saymıyorum. Özellikle Urla ve Seferihisar tarafında 6'ya yakın bir deprem olursa sonraki 2 gün içinde en az 5 ve üstü çok sayıda başka deprem peşinden geliyor. 2017'deki 6.3'lük depremi ve 2020'deki 6.9'luk depremi yaşadım.

6.9'dan sonra bir süre binada hasar olmamasına rağmen apartmana girmeye korktum, 10 gün kadar babamlara misafir oldum evleri müstakil olduğu için. Apartman maalesef sahil dolgusu üstünde, şu anda kız kardeşimle birlikte yaşıyoruz ama bu yıl ikimiz bütçeyi denkleştirip şehirden biraz uzak müstakil bir eve geçeceğiz. Maalesef istediğimiz yerdeki ev fiyatları epey yüksek ama yapacak bir şey yok.

7.4, 7.7 gibi depremleri düşünmek istemiyorum, yaşayan herkese geçmiş olsun.
Hocam bende aynı şekilde 6.3 lüğü yaşadım şimdi hatırladım akdenizde değilmiş demekki.

Yeni konular

Geri
Yukarı