Hiç dolandırıldınız mı?

Aahahah, içinden zeytin çıkmayan zeytinli poğaçayı mı diyorsunuz.

Zeytın var ya oda karınca kadar.
Minecraft'ta yıl 2017 2018 civarları. GevezeOyuncu diye bir sunucuda OP Skyblock vardı. Orada bir elmas kazmamı çaldıydı ördek skinli birisi. Aklımdan çıkmıyor nedense :D Onun dışında da çok kez dolandırıldım ama en akılda kalıcısı buydu.

:D gevezeoyuncu bende oynuyordum.

Son düzenleme:
Liseye başladığımda telefon almaya gitmiştim. Tecrübesizdim lakin iyi araştırırdım ve aklımda da epey güzel bir telefon vardı. Aklımdaki telefonu almak için yola çıktım ve ünlü bir zincir mağazaya vardım. Mağazaya girer girmez, bir görevli benimle ilgilenmeye başladı ve ardından kademeli bir şekilde beni manipüle etti.

İlk önce istediğim telefonu sordu ve onu ufaktan kötülemeye başladı. Ardından da "şöyle bir ürünümüz daha var, senin aklındakinden daha iyi" diyerekten başka bir telefonu övmeye başladı. 10 dakikalık bir muhabbetin sonucunda beni manipüle etmeyi başardı ve onun önerdiği telefondan aldım. Ancak telefonu heyecanla alıp mağazadan çıktığım sırada bir şey fark ettim. Bana bu telefonu öneren görevlinin üstünde mağazanın tişörtü bulunmuyor, aksine bana aldırttığı telefon markasının logosu bulunuyordu.

O kara günde benim gibi saf bir gence, daha kötü bir ürünü aynı fiyattan satmışlardı. Üründen de hiç memnun kalmadım. O gün bugündür mağaza görevlilerine pek güvenmem.

Bundan 3 ay once GameSatış'tan GTA 5 hesap almıştım 35 TL'ye adam dolandırıcı oldugunu bılmıyordum. Adamdam aldım hesapı bıraz gec onayladım gırdım oynamaya hesap crack hesaptı cok belliydi 2 gün sonra hesap geri alınmış adama sordum hesaba gıremıyorum oda uyduruk uyduruk laflar söyledi tartıştuık ettik mağdur olmama rağmen 0 konulma 0 destek rocktars Games sitesinnden destek alabilrisn dedi yazdım bende baktım Hotmail'e rocktars gamsten hesap gerı almak için bu bılgılerı gırın hesapın e postasını ıstıyordu satıcıya ilk e postay verır mısın dedıgımde vermedı vs benımkını yazdım sonra hine roctars Games yazdı hesabı alamadım elımde bayağı kanıt oldu gidip GameSatış destegıne yazdım video kayıt şekilde onlarda baktı ettı para iadesi gerçekleşti.

13 yaşımdayken falan, bi' arkadaş 15₺'ye satılan Minecraft hesaplarını zorla aldırtmıştı. "₺60'lik oyunu kim ₺15'e satar, manyak mısın?" gibi söylemlerde bulunmama rağmen "Kanka adam güvenilir, inan bana. Adamı tanıyorum. Herkes memnun. Adam garanti de sunuyor. Oynarız, takılırız işte." gibi söylemlerle ikna etmişti.

2 hafta sonra ikimizin de hesabı patlamıştı. :) İlk ve son dolandırılmam.

Geri
Yukarı