Hiç dolandırıldınız mı?

1 kere Steam hesabı 1 kere de Roblox hesabını kaptırdım. Geri aldım ikisinide.

Lol'de bir adamla hesap takası yapmıştık. Ben adama 1 tane de 35 seviye plat 4 hesap hediye etmiştim anlaşmada olmamasına rağmen. Sonra 1 yıl geçti ben bu adamı tekrar gördüm tekrar hesap takası yapmak istedi tamam dedim ben 1 hesap verdim o da 1 hesap verdi 2 gün sonra hesabı geri aldı...

Başka bir olay da dolandırılma değil ama eve gelen işçiler son gün giderken cüzdanımdaki 1500 TL'yi alıp gitmişler. Bayramlarda uzun süredir biriktirdiğim paraydı epey üzülmüştüm.

Hiç dolandırıldınız mı ve ne kadar dolandırıldınız?
Xbox One'ı 1400TL'den 1000TL'ye kadar indirip, yanına 90TL'ye aldığım oyunu 40TL'ye vermiştim. Letgo'da. Abi görüyorsan kolumu geri ver. Bir kere PC aldım. Abi dedi sıkıntısı çıkarsa yaz paran anında iade dedi. Anakart arıza veriyordu sürekli kilitleniyor diyip kapanıyordu. Adama yazdım engel attı. Ama Pc'yi rahat kullandım.

Hiç unutmam 8-9 yaslarinda Japon'lar nasıl gece gunduz League of Legends oynuyorsa bende o zamanlar aşırı derecede sanalika oynuyordum. Her gün aldigim harcliklari falan yatiriyordum. Fakat bir gun biri geldi elinde degisik bir item bir sag eline bir sol eline aliyordu. Nasil yaptigini sorunca herkes bilmiyor bir kod var o kodu bana vermen lazim veritabanina ekleyince kendiliginde geliyor falan bir şey demisti. Ben de hesabimin sifresini falan istemiyor diye guvenmistim. Zamaninda Facebook uzerinden sanalika oynuyorsan yukari panelde bir ID oluyor. O ID'yi sanalikanin resmi sitesinde kullaninca hesabina sifre belirleyip sanalika sitesine tasiniyormus. Gerisi zaten artik tahmin edilebilir. Tum emeklerim bosa gitmisti :(

Eskiden Minecraft elmas paket hesap almıştım 60TL'ye ve hesap gelmemişti.
Sonra 25TL'lik Minecraft aldım 4-5 ay dayandı sonra giriş yapamadım.
Bir de 2019'da falan ininal ile bir kişi 6TL Nitro satıyordu attım Nitro'yu satmadı. O zamanın parasıyla bir magnum aldım 6TL için harama bulaştı bebe.
Aklımda olmayıp unuttuğum daha çok şey vardır eminim ama büyük değil 5-10-20tl.

Geri
Yukarı