Hiç dolandırıldınız mı?

Önceden çok dolandırılmışımdır ama yakın zamanda Instagram'da kaçak sigara satan sayfalar var. Captain Black ve marlboro böğürtlenli satan 4 karton 200 TL'ye alayım dedim o Ay'da 200 TL param kalmış sigaraya ayırmışım. Her neyse adamlarla görüştüm istediğim ürünleri söyledim hesaplarına parayı çıkardım ertesi gün engellediler. Çok zoruma gitmişti 🙂

Tam olarak dolandırılmak olmasa da İncehesap'tan aldığım işlemciyle birlikte Assasin's Creed: Odyssey veriyordu. Kodu almayı denedim, kod çalışmadı (Steam ve Epic'te). Büyük ihtimal başka bir yere girmem gerekiyordu ama şu an da eylülde aldığım ürünün hediyesi için aramak gelmiyor içimden.

Bir de aldığım Thermaltake Riser 1. ayında bozuldu, adamlara mail attım ama 1 aydır dönüş bekliyorum. Sanırım bu dolandırılma olmuş biraz.

Son düzenleme:
Küçükken format atsın diye verdiğimiz bilgisayarcı 1 hafta bekletip içinde ki RAM ve Ekran kartını sökmüştü, onun yüzünden bağımlısı olduğum oyunu bırakmak zorunda kaldım. (6 yıl oldu, yolda onu veya dükkanını görürsem dalıcam direk)

2 hafta önce koltuk almak için facebook`ta bir koltukçuya denk geldik. Baktık daha yeni 5.000 TL`lik iş almış.
Güvendik ve iş yerine gittik 3 çocuk babası bir adam geldi adam da hiç dolandırıcıya benzemiyordu oturduk ve 2.500 TL`lik koltuk mobilya takımı istedik.
Tamam dedi eve geçtik aradan 4 gün geçti yok 8 gün geçti yok adam gelmiyor.
İşte aradık nerde kaldı dedik yarın kesin getiriyorum dedi yarın oldu yok mesajlaşıyoruz cevap vermemeye başladı bizde sandık ki elinde fazla iş var o yüzden dönemiyor. Arıyoruz meşgule atıyor neyse başka bir numaradan aradık açtı söz dedi yarın getiriyorum yurt dışındayım dedi. Yarın oldu yok sonraki gün yok arıyoruz açmıyor.facebook sayfasından 5.000 TL sipariş veren adam rizeliymiş adama da koltuk gelmemiş parasını da geri verilmemiş onada ben konyadayım demiş o an adamın dolandırıcı olduğunu anladık şimdi onunla uğraşıyoruz.

Benim en çok oynamak istediğim oyun M&B Warband. Bana Epic Games Nitro kodunu verirsem alacağını söyledi. Bende saf gibi inanmıştım. Ona kodumu verdim ve beni her yerden engelledi. Şu oyunu bi' türlü oynayamadım :(

Geri
Yukarı