Hiç haksız yere kısıtlama yediniz mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır, hocam. Doğru yazdığım mesajı yanlış düzenledi. “Çinli’ler” yazdım, düzeltmeye basınca Çin’li’ler olarak bozmuş. Ban yiyince fark ettim.
Konunuzda TikTok gibi özel isimler de küçük yazılmıştı. Çinliler yazınca hatalı düzeltiyor, evet. Bu arada doğrusu Çinliler, Çinli’ler değil.

Uzun mesaj olunca ben de etiketle yırtıyordum eskiden. Hatalı mesajı alıntıladığınız zaman hatayı büyütmüş oluyorsunuz. Sizin mesajınız da kurallara uymuyor sonra ve düzenlenmesi gerekiyor. Hatalı yazanı rapor ettiğinizde gereğini yaparız.
Evet ancak, moderatörler için iyi, kullanıcılar için mağduriyet doğuran bir uygulama. Çoğu zaman insan, kendi yazısını zor kontrol ederken başkasınınkini tamamen unutuyor. Suçun bireyselliği kuralını da çiğniyor bu ceza.

Konunuzda TikTok gibi özel isimler de küçük yazılmıştı. Çinliler yazınca hatalı düzeltiyor, evet. Bu arada doğrusu Çinliler, Çinli’ler değil.
Özel isimlerin yazımına çok dikkat ederim ve büyük harfle yazdığıma yemin edebilirim.

Haksız yere mi bilmiyorum ama çok fazla yazım yanlışından ceza yedim bir kerede yanlış yere konu açmaktan yemiştim. Edebiyatım hep zayıftı zaten virgülün ne işe yaradığını 8. sınıfta öğrenmiştim sırf sınav için.

Evet ancak, moderatörler için iyi, kullanıcılar için mağduriyet doğuran bir uygulama. Çoğu zaman insan, kendi yazısını zor kontrol ederken başkasınınkini tamamen unutuyor. Suçun bireyselliği kuralını da çiğniyor bu ceza.
Suça destek gibi oluyor. Arabada bir çizik varken ikincisi de geliyor gibi aynen. Hatalı mesaj görürseniz sadece rapor edin ve etiketleyerek cevap verin. Böylelikle düzeltmekle uğraşmazsınız.

Yemiştim. Benim gibi kurallara göz gezdirip tam okumayanlar vardır büyük ihtimal. Bir konu açmıştım resim yükleyemedim resim yükleme sitesine yükleyip link attım. O yüzden ban yedim. Ulaşından yazdım ve banım açıldı. Ancak kaybettiğim puan mıdır nedir geri gelmedi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı