Hiçbir alanda iyi değilim

Madem hiç bir alanda iyi değilsin, en kötü olduğun alanı bulup, o alanda iyi olmaya çalışabilirsin. Maksat kendine bir amaç bulmak. Amaçsızlık insanı yorar. Zor olan başlamak ama bir yerden başlamak lazım.

Markette çalışabilirsin. Sonra müdürlük ve bölge müdürlüğü derken bir bakmışsın yürümüş gitmişsin. İyi maaş alıyorlar.

Markette çalışacağıma hiç çalışmam. Küçümsediğim için demiyorum.

Madem hiçbir alanda iyi değilsin, en kötü olduğun alanı bulup, o alanda iyi olmaya çalışabilirsin. Maksat kendine bir amaç bulmak. Amaçsızlık insanı yorar. Zor olan başlamak ama bir yerden başlamak lazım.

Tüm alanlarda iyi olmadığım için seçim yapmak bayağı zor hangisinde daha az kötüyüm onu bulmam lazım.

Kendimi iyi bulduğum hiçbir alan yok. Senin özgüvenin yok ondan böyle düşünüyorsun gibi klişe şeyler demeyin alakası yok. 24 yaşına geldim ve bu alanda iyiyim diyeceğim hiçbir iş, konu, yetenek vs yok. Ne fizikten anlarım ne tarihten ne coğrafyadan ne matematikten. Ders konusunu geçtim mesela okumamış veya dersleri çok kötü olan ama kafası ticarete, çiftçiliğe, sanayiye veya başka çeşit işlere çalışan bir sürü kişi var. Ben de bunlardan da hiçbiri yok. Çok düşündüm acaba hangi konuya kafam çalışıyor o işe yöneleyim ondan para kazanayım vs. aklıma hiçbir şey gelmiyor.

Bu dünyada harbiden yerim yok benim. Benim gibilere göre değil burası. Üniversite bitirdim ama bu bölümle alakalı bir işi yapabileceğimi düşünmüyorum. Hiç bana göre değil. Üniversite bölümü seçerken de aklıma hiçbir şey gelmedi çünkü hiçbir şeyde iyi değilim. Belki doktor olsaydım hastalık teşhis etme konusunu becerebilirdim. Bir tek doktor olabileceğimi düşünüyorum bu hayatta. Onu da kazanmam imkansızı zaten. Sayısal özürlüsüyüm kafam almıyor. Kısacası geleceğime dair hiç umudum yok. Hiçbir işi becerecek bir potansiyelim yok. Çünkü beni çeken hiçbir şey yok. Mühendislere imreniyorum. Ne kadar zorlansalar da en azından anladıkları işi yapıyorlar. Benim anladığım hiçbir iş yok.
Hayır var ama daha keşfetmedin.

Yeni konular

Geri
Yukarı