Hiçbir alanda iyi değilim

Ufakta olsa merak ettiğin bir şeyler vardır ama sen farkında değilsindir ya da farkındasındır ama işe koyulmak yerine tembellik yapmak daha iyi geliyordur.

Hiç merak etmedin mi evrenin genişliğini, uzaydaki yıldızların büyüklüğünü ve içerisinde neler olup bittiğini? Mesela biz güneşe çok büyük deriz ama ondan çok daha büyük yıldızlar var ve o büyük yıldızlardan daha büyük yıldızlar ve o yıldızdan daha büyüğü... Karadelikler gerçekte nasıl görünür hiç merak etmedin mi? Bence bunlardan sadece birini yaparsan istemesen bile içinde merak oluşacak ve kendini bu konuları araştırarak zaman geçirdiğini fark ediceksin.

Azıcık araştırmayı sevmelisin ve üşenmeyi bırakmalısın. Öyle ben hiçbir şeyi merak etmiyorum triplerine girip tembellik yaparsan kendini geliştiremez ve ortamlarda öz güven eksikliği yaşarsın.

Bir alan seç ve iyi olana kadar çalış hatta o alanda çalışmayı hiç bırakma. Yapmak söylemek kadar basit olsaydı keşke ama hayat bu, kendinizi biraz zorlamanız gerekecek.

Ufakta olsa merak ettiğin bir şeyler vardır ama sen farkında değilsindir ya da farkındasındır ama işe koyulmak yerine tembellik yapmak daha iyi geliyordur.

Hiç merak etmedin mi evrenin genişliğini, uzaydaki yıldızların büyüklüğünü ve içerisinde neler olup bittiğini? Mesela biz güneşe çok büyük deriz ama ondan çok daha büyük yıldızlar var ve o büyük yıldızlardan daha büyük yıldızlar ve o yıldızdan daha büyüğü... Karadelikler gerçekte nasıl görünür hiç merak etmedin mi? Bence bunlardan sadece birini yaparsan istemesen bile içinde merak oluşacak ve kendini bu konuları araştırarak zaman geçirdiğini fark edeceksin.

Azıcık araştırmayı sevmelisin ve üşenmeyi bırakmalısın. Öyle ben hiçbir şeyi merak etmiyorum triplerine girip tembellik yaparsan kendini geliştiremez ve ortamlarda öz güven eksikliği yaşarsın.

Dostum evreni merak ediyorum da bahsettiğim olay bu meraklar değil olayı anlamamışsınız ya da ben anlatamadım. Felsefe okuyorum arada zaten kitap okurum genelde. Bahsettiğim olay geçimimi sağlayacak bir alanın olup olmaması. Evreni merak ediyorum diye fizikçi olacak halim yok ya da felsefe okuyorum diye felsefe öğretmeni. İstesen de olamazsın zaten ülke şartlarında orası da ayrı ataması bile yoktur.

Dostum evreni merak ediyorum da bahsettiğim olay bu meraklar değil olayı anlamamışsınız ya da ben anlatamadım. Felsefe okuyorum arada zaten kitap okurum genelde. Bahsettiğim olay geçimimi sağlayacak bir alanın olup olmaması. Evreni merak ediyorum diye fizikçi olacak halim yok ya da felsefe okuyorum diye felsefe öğretmeni. İstesen de olamazsın zaten ülke şartlarında orası da ayrı ataması bile yoktur.

İçerik üreticiliği ya da kodlama alanına yönlenebilirsiniz. Tam olarak şartlarını bilmesemde üniversite öğretim üyesi olmak ya da öğretmen atamalarında şansınızı denemek gibi seçenekleriniz de var.

Bir alan seç ve iyi olana kadar çalış hatta o alanda çalışmayı hiç bırakma. Yapmak söylemek kadar basit olsaydı keşke ama hayat bu, kendinizi biraz zorlamanız gerekecek.

Alan seçmek için ufak da olsa ilgi duymam gerekiyor olay bu zaten. Arkadaşlar sizin bu ilginiz az da olsa var içinizde ve dediğim şeyler size o yüzden anlamlı gelmiyor benim gibi olan anlar beni. Recep ivediğin dediği gibi beni anlamak için ben olman lazım

Tarikata katıl yolunu bul. Evren, felsefe, din hepsini bir potada eritir konuşursun.

Bilgisayar ile aran iyiyse ve çizime ilgin varsa grafik tasarım deneyebilirsin. Yaptığın işleride YT'ye atar ufak ufak izlenirsin belki ileride büyük para kazanmayada başlayabilirsin.

Geri
Yukarı